21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

BLOG

Things I've never done before...

30. srpna 2013 v 13:56 | faunn
Zdravím vás, přátelé!
Prázdniny utekly jako voda, tedy alespoň pro mne, zážitků bylo dost a dost a už je tu zase škola. Tož, nedá se nic dělat, netěším se i těším, bojím se i raduju.
Jistě jste si všimli nemála změn - vzhled jsem už prostě musela změnit, trochů více. Ale zelené zůstávám věrná. Také jsem se rozhodla změnit si přezdívku. ~faunn. Je to vlastně přezdívka přezdívka, zkrácená podoba mého DA a tumblr... Nevím, ale prostě když mám tyto účty, chci je mít tak trochu propojené, alespoň jménem. A uznejte, že galaxy již muselo být obsazeno někým jiným a bylo.
Také sem přibyla ikonka-cihla. Objevila jsem zed.blog.cz u Infinity a přispěla jsem. Dokonce uvažuju i o bořkovství, ale musím napřed napsat ten životopis.
Životopis. Život. Mé já. Dala jsem si nahoru odkaz na profil. Shrnu ho jednou větou, kterou tam mám taky napsanou: "Říká se o mně všelicos, ale zdaleka ne všechno jsou nesmysly." a přidám "napsala jsem tam, co jsem napsala, většina platí, něco tam chybí... Celá má osobnost se přece nemůže vejít do několika stovek slov, či ano?".
A. Možná to dosud nebylo vidět, ani zde možná ani jinde, ale jsem spíš scifista než fantasista. Ale ne o moc. Ale dost na to, abych zbystřila při každé zmínce o Enterprise (teď to bylo na Slovensku - Enterprise reklamní agentura). Star Trek. To boldly go where no man has gone before... Prostě tak. Fantasie v budoucnu, minulost je stejně krásná, avšak někdo to rád s technokecy, vesmírem a Vuklánci. Nebudu se moc rozpovídávat tímto směrem, jen přidám pár obrázků. Jedná se to fixokresby, na které jsem po jejich dokončení byla velmi hrdá. Upravila jsem je (kontrast) a připsala hlášku z nejnovějšího ST filmu:)
A ještě jeden šok, pro mě. Před chviličkou jsem si všimla jedenáctého komentáře u předešlého článku. Jsem šťastná jak blecha:) Díky básníkovi za rozveselení!
Toť vše? Ach ano, ještě ty obrázky:)
Pokračování v celém článku;)

Vždycky jsem měla ráda zelenou

14. února 2013 v 20:15 | galaxy
Krásný sněžný den přeji.

Ano, zima už/zas/konečně přichází. Já jsem tedy musela dát sbohem pozdimu již dříve, ale teprve nyní jsem nahradila ohnivé listí a Dům s tísíci a jedním stem komímů něčím novým. Zelená. Vždycky jsem měla ráda zelenou, dříve méně, ještě dříve hodně, teď také velmi. Svítivá, močálová, živá, kalná, veselá i tajemná, všechny odstíny a světlosti. A aby nebo všechno jen zelené, přidala jsem modrou až nafialovělou, iluze vodního ráje. No. Obrázek nahoře má název "Say Chou". Psáno psycho, anglicky se to vysloví přibližně tak. Nemá to příliš hluboké teze, jen jsem prostě kreslila kreatůrky, jak jsem již naznačovala v dřívějších článcích. Ano, dozajista to má něco společného s vodou, se mnou, s okolím, a magií a se sny.

Design se bude jště aktualizovat, zatím tedy: Vyhlížím jaro, ledy tají, potoky zurčí hlasitěji a zlato v horách se třpytí ve tmě, šupiny září perletí a kouzelné kameny, oblázky, hladké a chladné se probouzejí.

~ I feel stuck. Artstuck. Physicstuck. Bookstuck. Lovestuck... ~

Říjnová země se probouzí

2. října 2012 v 18:08 | galaxy
Vítej, Říjne.

Včera jsem měla dosti napilno, a tak píšu až dnes. Tímto chci přivítat Říjen, měsíc, kdy ožíva podzimní národ, říjnová země. The Autumn Country. Jak si můžete přečíst, nový obrázek v záhlaví jsem uzmula z knížky Říjnová země od Raye Bradburyho. Líbí se mi, ladí k té náladě i k barvám.

Co se týká technických změn, to oddělení zde nahoře stránky proběhlo pouze z nutnosti, prostě aby se obrázky nepřekrývaly a vše vypadalo souvisle, musí být záhlaví vyšší, a tak jsem muse vzniklé prázdné místo něčím vyplnit. Další změnou je zmizení nadpisu "umělci" v menu. Zatím to nevypadalo a nevypadá, že bych to rubriky "kdo umí" neco přidávala. Odkaz na Nikkarina jsem přesunula do "jiných světů" a Lysandru už jsem dlouho nečetla a nic nového mě už neoslovilo. Vějíř se ztrácí, ani se vlastně neobjevil.

K říjnovému národu - četla jsem o čarodějce Cecy, o stryčkovi Einarovi a jeho zelených křídlech, o Timothym, o ptácích, o noci o tisíci a jednu stu komínech... Už jsem se pokoušela vystihnout okamžik snění a zachytit ho takto na papír, nepovedlo se mi. Je to podzim, je to Říjen a nedokážu napodobit tu volnost, tajemnost, fantazii, krásu.

Napětí se stupňuje, každý rok je jiný. Co přichystal tento měsíc?

Možná si zavolám můzu, možná ji obléknu do volného šatu ohnivé barvy, možná mi zazpívá píseň deště, možná si sedne a já budu šťastná.

Dávné scény

15. června 2012 v 20:23 | galaxy
Vítej.

V tomhle článku jsou všechny mé designy od doby, kdy se to dá pokládat za design (v dávné minulosti to bylo stylem "více či méně upravený obrázek do záhlaví" a hotovo - ty sem nedávám). Budu je sem pravidelně přidávat. U každého designu je napsané datum nastvení na blogu - předem se omlouvám za různé pády v měsících, prosím, neřešte to:)
Víc asi nic, přehled najdete také v galerii.

Co, kde, kdy (ne)najdete

12. června 2012 v 22:21 | galaxy
Vítej.

Teď vám povím něco o tom, jak to tady nějakou dobu bude fungovat, co kde najdete.
Článek se bude ješte doplňovat. O mě tu nenajdete nic shrnujícího, o mě by měl vypovídat obsah blogu, myšlenky příběhů a zákoutí obrázků z výstavy tisíců.


Brána snů.

10. června 2012 v 16:02 | galaxy
Zdravíčko.

Konečně jsem dodělala nový design, který tu zase bude pár týdnů viset. Teda, jelikož si s každým designem trošku měním strukturu stránky, tak ještě hotový není. Další článek bude o tom, co tu kdy kde najdete.

Obrázek, jak si můžete přečíst vedle →, je od Martiny Waldnerové. Tedy ne že bych ho dostala, ale udělala jsem si s ním design (na přání..). FRAUD!
Všechny kudrnaté ozdůbky jsou vlastně jen znaky fontu Fantastic Pete, text v záhlaví může skrývat i více i méně, než je vidět.

Takže zatím vše

_____ (nic mě nanapadlo)

10. dubna 2012 v 19:04 | galaxy
Ahoj.

Omlouvám se, že jsem nepsala na bláznivého Apríla ani na zmrzlé Velikonoce, ale buď jsem byla pryč, tedy bez netu, nebo prostě nebyl čas.
Dobrý blog musí být aktivní, pokud jde i o admina a ne jen o užitečné (někdy i "užitečné") info. Snažím se něco přidávat a protože nechci mít články typu: Ahojky, pěknej obrázek, mrkněte se: [obrázek], tak píšu i delší pokec. A ten trochu času zabere.
Takže proč to: přemýšlím, že blog zruším a nový nezačnu, ale i kdyby se tak stalo, obsah nesmažu=) Zatím se ale držím. Taky se hodí, když někdo napíše, že jo...
V dalším článku najdete další z mých děl.
A ještě trocha melancholie, momentálně (jako v tomto okamžiku) poslouchám tyto písničky: Bee Gees - Holiday, Sting - English Man In New York, REM - This One Goes Out To The One I Love a Styx - Come Sail Away. Vide sem dávat nebudu, kdo chce, najde si...

Takže...ehm...zatím nashle

Jděte se vycpat

27. března 2012 v 14:01 | galaxy
Zdarec.

Znáte tohle?

Zase na scéně

27. února 2012 v 14:39 | galaxy
Ciao!

Zase žiju? Jaj, jsem tak štastná, mám nové SBčko - světovou umělkyni a novinářku ~Avantis! Ale zase ztrácím čas, teď je toho moc - fyzika, biologie, literatura... eueh!

Takže to bylo jen oznámení, jdu se (m)učit.

Zlatá lilie

15. února 2012 v 17:41 | galaxy
Čauky.

Můj blog stále upadá, asi už je rozhodnuto. Přestěhuju se. Tenhle nechám, ale nebudu sem nic moc přidávat. Adresu nového blogu sem dám, až se rozjede. Zatím.

Je toho moc

12. ledna 2012 v 16:18 | galaxy
Ahoj.
Moc nestíhám. Vůbes nestíhám. Občas teda zkouším ty objednávky a nastavuju desy a tak, ale jinak nic. Omlouvám se, že jsem nepopřála krásné Vánoce a úspěšný nový rok, snad máte obojího dost od ostatních.
Přemýšlím, že asi pozastavím blog, nebo ho (pouhá spekulace) úplně zruším... A založím si nový. No, nevím.
Takže vy, kdo na bůj blog chodíte víc jak jednou za měsíc, se nedivte, když tu nic nebude.

Díky za pochopení

galaxy

P.S.P.F.

Podzimní nálada

17. října 2011 v 16:11 | galaxy
Ahojky!
Sliby chyby, ale je tu nový design. No, není nic moc, jen jsem se chtěla pochlubit tím obrázkem. Pokusím se (další slib) být aktivnější, ale fakt to nějak nestíhám. Starám se o lps blog, dělám fůru designů na přání a taky škola a kroužky a... No nic. Mějte se všici fajn

→galaxy←

Konek prázdnin, začátek školy

30. srpna 2011 v 11:10 | galaxy
Achjo...
Zase škola. Nemám co říct. Jen to, že o víkendu jednu na jednou bezvadnou akci, kde se vyblbnu do sytosti s těmi nejlepšími lidmi. A pak hlavu na špalek -ehm- tedy zadek do lavice a hlavu do učebnice.
Upřímnou soustrast dítkám školou povinným

přeje

galaxy...

Nový design ~ nikkarin

27. května 2011 v 17:03 | galaxy

Tak, jsem zase trochu aktivní... A reaguji na vaše komentáře, že Impact se nedá číst. Konstatuji, že jen U VÁS se nedá, ale budiž. Nový design NENÍ mnou kreslený a je plně pod autorskými právy Nikkarina (humanart.nikkarin) a doufám, že mu to nebude vadit, že mam dess s jeho obrázky... No, kdyžtak si napíše. A proč právě takovýhle lay? Nedávno jsem objevila komiks 130 (bohužel 2. díl) a děj i kresby mě natolik zaujaly, až vám to musím říct. A takhle to dopadlo. Doufám, že to všichni přečtete a kdo ne, ten ať využije schopnosti Ctrl+kolečko myši směrem "nahoru". Avatarky tentokrát nemám. Budu taky moc ráda, když mi napíšete, jestli tohoto kreslíře znáte a víte o nějakých zdrojích jeho děl, v knihovně jsem našla jen 130. A info o postavách: vlevo sedi Bo, s mečem a stínem na tváři stojí princ Antoine (^^) a "za" stránkou jsou Křižák a Daraq. Více o nich se dozvíte, když si 130 přečtete a taky na weby Nikkarina. Nepohřbívejte mě, já zas něco napíšu a nakreslím. Z obrázků na teď tu mám klikačku:

Ikonky k designu

14. září 2010 v 18:21 | galaxy
affs
blog
meamy
pictures
mmg
iconKa
mmg-design
mmg
mmg
mmg
 
 

Reklama

6.3.16 ~fae