21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Skici

9. března 2014 v 16:07 | faunn |  MOJE OBRÁZKY
Zdravím přátelé.
Jistě víte, nebo dost dobře tušíte, že ráda kreslím. A to platí stále, někdy zrovna nemám inspiraci, ale stále mě to baví. Již mnohokrát (konkrétně tak pětkrát s tím, že jsem začala něco i fyzicky dělat) jsem se rozhodla nakreslit komiks. Scénář byl povětšinou můj vlastní, postavy taktéž, inspirace více či méně zjevná. Skončilo to zatím vždy neúspěchem. Buď jsem nedokázala nakreslit prostředí, nebo ani definovat vzhled postav (hlavně oblečení, případně technické vybavení aj.), nebo jsem zas nevěděla, co dát do bublin. Většina takto začatých dílek se dochovala v podobě načrtnutých postav, někde mám možná i scénář. Nejlepé dopadl jednostránkový komiks s nevalným textem, ale jinak se vším všudy - nakresleno, inkováno, obublinováno. Jen stínování jsem tehdy ještě nepovažovala za důležité.
Jak je asi zřejmě, už to na mě přišlo zase. Možná k tomu mělo vliv to, že jsem začala kreslit do skicáků - vždycky jsem kreslila pouze na volné listy nebo do školních sešitů. Prostě jsem se rozhodla, že jeden skicák vyplním souvislými kresbami - komiksem.


Zaprvé: Postavy. Mám navrhnuto zhruba osm hlavních postav s tím, že ne všechny tam budou od začátku do konce. A jaké postavy? No, každá má velmi specifickou předlohu - člověka, kterého znám. To se projeví ve vzhledu (nepatrně), v chování (patrněji) a ve vlastnostech, schopnostech, zájmech a dalších aspektech. Pochybuju, že kterákoli postava, respektive předloha si kdy toto přečte. Na ty, které se nedostalo v tomto V.I.P. výběru, mám připravené epizodní roličky v podobě "random guys" - ti se objeví a zmizí, ale budou naprosto konkrétní a nezaměnitelní. A jména. Jména také částečně vycházejí z reality, někdy více, někdy vůbec. Oblečení - viz charakteristika, vlastnosti... A ještě: nejsou to ve většině lidi. Pouze humanoidi s tu a tam nějakým vylepšením:D

(L z Death Note asi znáte. Je to obkreslené z obrazovky mé MP3, technika tužka+vodovky+fixka. Death Note čtu, je to dobrá manga, anime se mi zdálo takové zdlouhavé a stejně mám raději papír:))

Zadalší: Prostředí a děj. Jak napověděla poslední věta předchozího odstavce, nebude to přímo ze současné reality. Ohledně prostředí ještě nejsem rozhodnutá, ale asi to začne jednou hlavní postavou, která víceméně žije normálně (a je mého věku, mých zkušeností, mé situace, takové postavy se píšou nejlépe) a pak potká ty další a pak se uvidí. Buď to budou noví superhrdinové pro dnešek, nebo tu skupinu přesunu do více fantastického přostředí, uvidím. Děj bude ze začátku takový, pak bych to definovala jako dračákovité putování skupinky, která něco potkává, poznává, řeší a tak dále, prostě "šli a najednou...!" - nic epochálního, uvidím, co vymyslím za zápletky. Tohle je celkem běžné schéma příběhu, akorát tu chybí jakýsi cíl celého konání - ten je zatím in progress.

(Jinx z League Of Legends. Nehraju to:) Jen když jsem se ptala kamaráda, zda by neměl nějaký nápad, co nakreslit, tak mě odkázal na tohle. Jo, má to oblečení špatně, barvy taky nejsou dokonalé. Jinxek jsem nakreslila víc, tahle je první, možná časem uvidíte pokrok. Musím nakreslit nějakou dostatečně přesnou a reprezentativní, kterou bych mohla vůbec ukázat někomu, kdo si tuhle postavu fakt oblíbil:D Technika stejná jako u L. Není to obkreslené přímo, jen jsem hledala to oblečení a ten obrázek, podle kterého jsem to kreslila, byl na mé MP3 moc tmavý, takže jsem si něco musela domyslet. Špatně. A taky jsem pro tentokrát rezignovala na zbraně, i to už jsem později napravila:))

Zaposlední: Technické poznámky. Kašlu na digitalizaci, prozatím. Bude to tedy přímo WYSIWYG, jak to nakreslím, tak to bude v tom sešitě. A hotovo. Techniku volím jednoduchou - tužka - inkování fixkou - stínování vodovkami - konkrétně černou vodovkou :D - nejtmavší plochy tuší. Černobílé schéma postačí, občas to proložím nějakými "cool" momentkami, které budou třeba barevně;) P.S. Asi to budu psát anglicky, ale to je zatím jen předběžné rozhodnutí.

(Všechny tyto obrázky jsou tu v pořadí, v jakém vznikly. Tenhle je pouze následek toho předešlého, chtěla jsem dál kreslit touto technikou. Postava není konkrétní, prostě mám ohnivé vlasy a rohy (a podobný top jako Jinxka) a takovou dynamičtější pózu - trénink mých schopností. Bez předlohy. Líbí se mi, celkově, teď už se jen naučit kreslit scény, prostředí...)

Zapoměla jsem na něco? Určitě. Ale na to se přijde, až začnu. Aktuální stav je zatím na této bázi: napsané shrnutí (viz tento článek) + načrtnuté postavy, chibíkovitá verze jen pro přehled, hodlám se vrhnout na konkrétnější portréty.
Tento pro mě užitečný, pro vás snad zajímavý článek jsem proložila únorovými skicami, které s komiksem nají společného jen málo. Komentáře psané kurzivou se vztahují k těmto obrázkům, s mým "projektem" souvisí jen okrajově:D Najdete je také v galerii.
Taky vám sem dám anketou, kterou vás žádám o radu, máte-li nějaké zkušenosti s tím stát se mangakou, podělte se, budu ráda:) Ne, můj styl není 100procentní manga, ale má k ní velmi blízko:)

(Nemyslete si o mě nic morbidního, mám se dobře, ale někdy je fajn nakreslit něco ne přímo oprimistického. Zase se nejedná o žádné konkrétní postavy, jen prostá fantazie, ta "steampunková" dívčina mám zas oblečené střihové podobné Jinx, ta "Japonka" má (dle mě) univerzální japonský vzhled:D Musím si někde nastudovat, jak kreslit zbraně (všeho druhu, do komiksu se budou hodit). Tenhle obrázek mám taky ráda, "akční" pózy jsem dlouho sluště nenakreslila:D)

Jinak doufám, že jste na mne příliš nezanevřeli, protože nečtu vaše články, napravím to, ale zase ne hned...
Mám vás ráda, přátelé, díky vám za přízeň a podporu, budu tu, když budete potřebovat mou radu;)
Už se blíží jaro, že? Tedy krásné poslední zimní dny:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 22. března 2014 v 22:02 | Reagovat

Páni! :D
Tak to ti držim palce a přeji hodně štěstí!! :D
Taky jsem zkoušela dělat komix, ale nikdy jsem to nedotáhla do konce... no nic :D
Každopádně ty tvé kresby (malby :D) jsou luxusní!!! Moc se ti povedly a věřím, že komix bude taky suprový! :D

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. června 2014 v 21:04 | Reagovat

Už se blíží léto...

3 shariony shariony | E-mail | Web | 18. června 2014 v 22:45 | Reagovat

To jsou fakt krásné kresby..

4 Emily Emily | Web | 10. června 2015 v 16:53 | Reagovat

Jů, to jsou krásné kresby :) Líbí se mi, jak zabírají celou dvoustránku, jak jdou přes tu kroužkovou vazbu, je to skvělá kompozice :) Přeji hodně štěstí a trpělivosti s tvořením komiksu, já s tím mám taky zkušenost - bohužel takovou, že si vždycky vymyslím hrozně dlouhý příběh, jehož kreslení mě v půlce přestane bavit :D

5 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 20:32 | Reagovat

zajímavě namalované :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
6.3.16 ~fae