21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Skica č.2

22. září 2013 v 16:36 | faunn |  MOJE OBRÁZKY
Krásný poslední letošní letní den, přeji:)
Design udělala, ale dál nic, říkáte si. No, ve skutečnosti toho mám spousty - obrázky, nápady a tipy, ale toho času je poněkud nepoměr. Pro dnešek jsem vybrala jednu z naskenovaných skic. Tedy, já to považuji za dostatečné krásný obrázek, po jeho dokončení jsem s ním byla spokojená, ale jiní by to brali jako "jo, to půjde a teď hurá na tempery/vodovky..." Obrázek je to A4 kreslený podle fotky z displeje mé MP3ky, který vskutku není nijak extra velký a ostrý, ale tak pro začátek to stačilo. Pro začátek... Rozhodla jsem se kreslit realisticky. Nebo alespoň skicovat. Obličeje. Já prostě ráda kreslím lidi nebo aspoň humanoidy, raději než zvířata a ještě raději než věci. Jo, pak mám jednu slabost pro vodovkové květiny, případně plody (tedy zelovocné zátiší). Ale jinak v mých deskách s obrázky jednoznačně vedou postavy a portréty. Nejinak je tomu i teď, jen nejsou z mé hlavy. Račte dál...

~ Neočekávané události mnohdy potěší více než ty naplánované. ~

První je samotný sken obrázku. Je dost přesvětlený, ale rozhodně lepší, než ty tmavé a zrnité skeny. Jindy, například u perokreseb nebo fixkou obtažených obrázků je to nejlepší řešení, ale to zas někdy jindy. (Mimochodem, právě jsem experimentálně zjistila, že žlutý zvýrazňovač není po naskenování vůbec vidět. Absolutně nic. Oranžový je, růžový je, zelený taky trochu, ale žlutý prostě vidět není:) Tahle skica je tedy tužkou, tužím, že jedničkou nebo jinou měkkou:


(Všechny ty obrázky jsou obří, jsem líná je zmenšovat...)
Tedy, toť on. Doufám, že všici poznáváte tvář z plakátu, který pro jistotu najdete níže. Prostě: chtěla jsem nakreslit NĚKOHO.
Konkrétně tento obrázek je druhý ze série skic filmových/seriálových postav kreslených tímto stylem. Vlastně to vzniklo ještě před Spockem a Khanem z minulého článku;) To byly vlastně už experimenty, co se dá s realistickým pojetím dělat - jsme umělci-tvůrci, ne fotografové. Tedy já.
No a po naskenování jsem obrázek upravila. Zde jsou tři, blastně čtyři úpravy (nemůžu se rozhodnout mezi druhou a tou poslední-srovnávací, jsou si podobné, ale stejně nevím, která je lepší). Šlo o to, že na bílém papíře je nejsvětlejší barvou bílá. Tedy asi tři měsíce poté jsem zkusila ten žlutý zvýrazňovač (na jiném obrázku), což byl objev správným směrem, ale jak už jsem podotknula, ne na skenování. Takže jsem sken přitmavila a zvýraznila čerň obrysu a přidala drovná světélka. Obrázek č.1. Celkem se mi to líbilo. A jak jsem se tak znovy koukala na ten plakát, řekla jsem si, že dodělám pozadí, jen tak šmidli fidli, ať tam není bílo, totiž šedo. Viz druhý obrázek. A na třetím, to už je jen taková blbost, ztmavila jsem světla, aby to bylo "dramatičtější". Voilá.

(Error: Tenhle obrázek mi ne a ne naběhnout.
Je normálně v galerii v "Portrétech",
ale v článku se mi nechce zobrazit D:
Pokud se vám zobrazuje, napište - díky.)
A ještě to porovnání s plakátem. Tak nějaké rozdíly by se našly, ale já tam Bilba-Freemana poznávám:)

Tak jak se líbí? Není to žádný zázrak, ale na to, že realisticky moc nekreslím, je to celkem dobré, ne?
A i kdyby, máte rádi Hobita, určitě, aspoň trochu...:)

Díky za přízeň a žijte blaze
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Werika Werika | Web | 23. září 2013 v 20:23 | Reagovat

Já jej poznala ihned. Skvělá práce. :)

2 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 25. září 2013 v 15:16 | Reagovat

Ano, ano. Též jsem ho poznala hned! Tedy... Já nejprve viděla doktora Watsona ze Sherlocka, ale to je detail. Prostě jsem poznala Freemana a basta! XD Osobě se mi nejvíce líbí obrázek druhý, je takový hezky světlý a ač černobílý, tak vlastně hravý. Ty stíny, světýlka a tak. Na tom třetím to tolik vidět není a navíc je na mě třetí moc tmavý. :)
Ano, nějaké rozdílky tam sice jsou, ale mně se to stejně moc líbí! Fakt pěkné!
Jinak Vánoce u Potterových vydat na papíře... No... V této době fakt nehodlám. Pokud by se tak stalo, až to dopíšu, musela bych to hodně přepsat a tak. Ale nápad, je to zajímavý, jen ho zatím neplánuji. :)

3 Casion Casion | Web | 30. září 2013 v 15:40 | Reagovat

Wau to je krásna práca, originálny obrázok mám veľmi rada a kresby vyzerajú skvele :D

4 Houp Houp | Web | 2. listopadu 2013 v 18:12 | Reagovat

Vypadá to moc dobře. Asi nejvíc se mi zamlouvá ta neupravená část. :) Jinak ten jeden obrázek se mi bohužel nezobrazuje a vůbec nevím čím by to mohlo být, jak píšeš ty. Hold to někdy všechno zlobí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
6.3.16 ~fae