21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Awmen

10. července 2013 v 18:57 | galaxy |  MOJE OBRÁZKY
Zdravím vás, váleči.
Prázdniny jsou, hádám, v plném proudu. Spousta z vás odletěla do teplých krajin, ale jiní zase usedli k můze a tvoří. U mě je to tak napůl. A jelikož zatím stále dávám přednost tradiční kresbě na papír (ale co není, může být), hned tak to tady nebude. Taky si musím vymyslet nějaký univerzální podpis na obrázky, pořád to měním... A taky se asi přeladím design. Nejen barvy a motiv, ale možná i takové ty ornamenty - oddělovače, nadpisy... Čas je mocný, že?
A teď ho chvilku mám, tak sem něco dám.

~ Melodie hlasu. Odstín pohledu. Plná kapsa kličkopružin. ~Takže. Začla krátká éra maníků. Začneme chronologicky.
První obrázek je.... první. Má název. Rock The Night In The Name Of Rainbow. Teda, název, prostě "chtipný popisok", jak říkám u nás. Vzniklo to spojením názvů dvou písniček: Rock The Night od Europe a In The Name Of Love od U2. A ta duha, prostě duha, viz tu šlahouny, co mu jdou z hlavy. Nějak jsem myslela na tyhle písničky představila si nějakýho univerzálně fešnýho rockera a vznikl z toho takýto hošík. Ten symbol na krku - nevím, co to je, nějak je mi to sympatické, už se to na dřivějších obrázcích objevilo (Dark Lady, nebo jak se to jmenovalo). No, koukněte se, není to snad upe špatné:
Ještě jsem mu digitálně upravila pusu, ta originální se nějak nepovedla. Jo a je to skenované u kamarádky, celkem dobré, možná trošku přesvětlené, ale jde to. (Má za to u mě request.)

Za druhé, roztomilý maník. Říkám mu awwman. Jemné, oranžovohnědé odstíny, zelené oživení šlahouny. Prostě zkouším, co to udělá. (Kamarádce se líbil:))
Jo, tenhle je přesvětlenější. A zas ta věc na krku. Jiná, než výše, ale taky častá, Prostě tyhle dva přívěšky kreslím dost často...:)

No a poslední. Tedy pro tento článek, maníků je samozřejmě víc, ale ještě je nemám v kompu.
Je to nácvik na objednávku, chtějí po mě fantasy chlápka, zelené barvy, zbytek volitelný. Tohle jim dát nemůžu, ale zkouším, co zvládám z fantasy. Ten plášť byl hnědý, jen skener to přesvětlil.
A ty "vzory" dole, to mě jen napadalo, jak to bude vypadat. Navrhuju totiž pro sebe na jednu akci šat a má to být něco na téma bůh času. Jak se má asi oblíknout bůh času, že? Hodiny všude kolem nás. Mám pár návrhů, že to bude dlouhé a bílé plus ještě nějaká barva a dole na lemu pláště/sukně budou jakože součástky hodinového stroje, kolečka, ručičky, pružiny.
A propos, pružinky. Jsem sběratel. Nesbíkám známky (teda po mamce mám albumů, ale tolik pro to neplanu), nesbírám odznáčky (takové ty staré) (jsou cute, taky jich máme bednu, některé jsou až děsivé) (tož srovnám to, roztřídím, ale kupovat další nebudu). Sbírám pružinky. I pružiny, ale těch moc nemám. Takže perka od propisek a podobné věcičky. Raritou je pružina z CERNu:)
Pak taky sbírám vizitky. To je celkem běžné, ale už se v tom ztrácim, nemám na to album/desky, mám to prostě zagumičkované. Je toho moc.
A taky jizdenky. Busy, šaliny a tak, ne vlaky.
A čajové pytlíčky. Tedy ty obaly, ne ty vymáchané šlichty, že. Fanšmekrovsky, jenom Pickwick a Teekanne a sem tam něco fakt hezkýho. Co s tim? Plánuju nějaký koláže nebo tak něco, hezké věcičky:)
A taky víčka, vršky od fixek a propisek. Taky hezký barevný věci.
Možná ještě něco... Proč? Nevím, snad sběratelská vášeň. Čapek napsal, že ženy nemají vášeň pro sběratelství. Konkrétně tedy kaktusů, ale myslím, že to bylo obecně. Nemají. Většinou. Já třeba jo:)

Kam se člověk nedostane od fantasy maníka.

Také se vám stává, že třeba večer, než usnete, přemýšlíte a v hlavě vám kolují nesouvisející vzpomínky a představy a chvíli jste s kamarády, chvíli s hrdiny knížek a pak vidíte obrázky, co jste kreslili, hudbu, kterou vám někdo doporučil, pak padáte a zase se smějete... Prostě tok myšlenek, rekapitulace... A ty přechody. Je kouzelné zpětně si uvědomit, jak jste se od jednoho tématu přes různé oslí můstky a podivné asociace dostali úplně jinam. Znáte to?

A ještě výzkum na konec: Píšu, jak píšu. Chválili jste mi můj báasnický styl, který se trochu vytrácí, nemám moc inspiraci, ale veřím, že se vrátí, a opět vám představím něco ze své mysli, slova, která jsou mnohem nostnější, než se zdají být, věty, které všichni už slyšeli, ale neuvědomili si jejich kouzlo...
Jak? Česky. Hloupá poznámka? Ani ne. Chtěla bych vědět, jak se vy, čtenáři, staví te k jazyku českému. Máte rádi jeho bohatost? Hrajete si se slovy a tvoříte vtipné novotvary? Či spíše lovíte v archaismech a přirovnáních?
A co angličtina? Je ji všude dost a víc. I mě sem anglikanismy a jiné cool fujtajfly pronikají, ať chci, či ne. Pro mě je důležité nejen sdělení, ale si zvuk, vizuální podoba, melodie slov a řeči. Je jiné říci roztomilý a cute. Je rozdíl mezi kamarádem a přítelem. Je to měkkost, rychlost, oblost a výška. Je více způsobů, jak říct mám tě rád. Ne všichni murders jsou vrazi.
Ale říkám jen, co znám. Francouzština se mi příčí, japonsky neumím. A podobně.
Prostě zaostřeno na angličtinu a češtinu, vivat další anketa. Opravdu budu ráda, když zahlasujete.

Zatím přeji krásné dny plné pohody, chladivého vánku v parných dnech a hřejivého smíchu v melancholické mlze
P.S. Kličkopružiny. Ano, myslím Paola Bacigalupiho, nebo jak se to píše a skloňuje. Byl mi doporučen a nebyl špatný. Nedoporučuji dál, jen referuji citaci. Plná kapsa dharmy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 13. července 2013 v 14:17 | Reagovat

Ty jsi tak inspirující člověk, každý tvůj článek mě obohatí a má svoje kouzlo. :-)
Já osobně jako ty nic nesbírám. Ale je to opravdu zajímavá záliba a mně se to líbí. :)
Já český jazyk zbožňuju a hrozně ráda si se slovy hraju, ale angličtinu mám taky moc ráda. :)

2 Infinity Infinity | Web | 13. července 2013 v 14:17 | Reagovat

[1]: Jinak ty tvé kresby jsou vážně nádherné, obdivuji ten tvůj talent. :)

3 Werika Werika | Web | 14. července 2013 v 19:10 | Reagovat

Je to dlouho, co jsem bloumala blogovými končinami. Ale zrovna dnes jsem se sem zatoulala...
Schvaluji ti "maníky". Mám slabost pro dlouhovlasé typy. A přívěšky jsou fajn.
Pružinky? To je tak rozkošně ulítlé! Jak jsi přišla k té z CERNu? Já sbírám svíčky, i když mamka už celkem brblá, že mám v pokoji převoskováno.
Tyhlety volné asociace jsou fajn, i když občas mě zanesou daleko od hlavního proudu, od toho jádra pudla a já musím namotat Ariadninu nit a vrátit se na začátek.
Na mezinárodním gymnáziu se asi nedá zabránit tomu, aby člověk načuchnul angličtinou. Češtinu nedám, ale i jazyk anglický má své kouzlo. Poslední dobou jsem hodně psala anglicky a dá se s tím kouzlit. Ovšem "czenglish" ne, prosím. Pourquoi tu n'aimes pas le français? Aneb, pročpak se ti příčí francouzština? Já se ji učím, protože mi přijde neskutečně romantická. A taky protože Belgie, Švýcarsko, Lucembursko a Quebec.
Tak doufám, že nás brzy opět obohatíš vzletnými slovy.

4 Kelíns Kelíns | Web | 19. července 2013 v 16:16 | Reagovat

Mě se tvůj design velmi líbí, ale to se mi líbil i ten předešlí. Takže už jsem zvědavá.
Maníky máš krásný. A vážně zajímavé názvy.
Promiň to co popisuješ předtím něž usnu moc neznám. Ano, hlavou se mi honí tok myšlenek. Většinou z běhu předešlých dnů. Potom usnu a nastupuje fantasy svět.
Čeština mě nikdy moc nezaujala. Ano, pěkný to jazyk, ale třeba taková čínština je mnohem zajímavější. (ne, že bych se chtěla učit čínsky). Angličtinu mám ráda, ale jsou slova, která se jí říct nedají. Zato s češtinou se dá hezky tvarovat a ohýbat. Poslední rok mě ale zaujala latina (učím se jí). Krásný to jazyk.
I tobě krásné dny plné pohody. Užívej si léta. :-)

5 es ef es ef | Web | 20. července 2013 v 13:58 | Reagovat

Já osobně se válím doma, chodím na procházky, píšu a dělám věci co mě baví..

Jinak ty kresby jsou super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
6.3.16 ~fae