21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

human.mode

19. ledna 2013 v 11:05 | galaxy |  MOJE OBRÁZKY
Krásné zimní dopoledne.

Zase jsem se v blogovém světě příliš neangažovala, sleduji vaše články, čtu je, ale nestíhám psát, není kdy, občas ani kde, nejsem z těch, co mají u sebe nostop laptop nebo jinou chytrou elektroniku. Navazujíc na časy minulé, publikuji zase článek obsahující mé umělecké dílko - obrázek. Ano, jeden malý, chudý, jednoduchý obrázek. Začala jsem skenovat, doma aj ve škole. Je to celkem ucházející. Tedy pozadí je bílé, což bylo vždycky mým snem, jelikož dříve to bylo vždy šedé a šedivém a to mě štvalo. Tento obrázek bude vlastně taky zrnitější. Ty obrázky, které mám naskenované pěkně, jsou převážně černobílé. A ráda bych si je vybarvila. Jednak se s tím při kreslení počítalo, jednak je to takové občas smutné... A i kdyby ne, dávám se obě verze, barevnou i nebarevnou. Jenže chci-li sem dávat obě naráz, ta barevná mi zabírá mnoho času, opravdu jeden obrázek budu vybarvovat měsíc.

Tenhle je tedy méně kvalitní než ty skenované, ale je také vybarvený. Ani to není plnohodnotný obrázek, jen takový nápad, představa, výřez ze skicáku.

Moc mě nenapadal ani název. Onen - objekt-postava-příšera-mimozemšťan-stvoření - nemá jméno.

~ A bude jich víc..! ~

Co je tedy pod skořápkou? Co to tady vykládám? Ano, budu dále polemizovat o životě a jeho formách.

Přemýšlíte někdy o životě? O svém, o minulém, o mimozenském? Myslíte na smrt?

~~~

Takových bude víc. Bylo jich víc, mizí, ale nové se objevují. Člověk není jeden, není pán, určitě je více tvorů, kteří si uvědomují sami sebe a využívají svých schopností k organizaci přemýšlení. Nepíšu sci-fi, neznám Mars ani měsíce Jupitera či Saturna. Ale četla jsem o Venuši, o deštích a jediném slunci, o tajemných pouštích a chladných skalách jinde, kde nikdo z nác nebyl. To Město, parazit, průzkumník, inteligentní bytost se špehy po celém vesmíru. A Čekám, on ví, co chce, je trpělivý a studna je lákavá, on získá moc, ovládne je.

To byly příklady jiných, nebudu třídit spisovatele.

Toto je forma života. Tichá, přemýšlivá a křehká. To je má představa a ta křídla, která nevidíte, symbolizují magickou nadváhu, jsou zajímavější než my. Možná jen tím, že nás neznají. Mají hluboké oči, velká zrcadal času, kvazistelární odlesk starý miliardy let, pamatující dinosaury u nás před mnoha lety a humanoidní roboty, který přijdou po nás. Nebo nepřijdou, ani to nevíme.

A světlo. Všechen život žije ze světla, ze stejného světla. Těší se ze dne a bojí se tmy, nebo naopak. Spí a jí a dorozumívají se. Jsou zvědaví a zkoumají. Vyvýjejí se a hledají jiné rozumné bytosti, jako my. Kdo koho najde dřív?

A půjdeme dál. Oni jdou napřed a jiní nás sledují. Nikdy je nedohoníme a zárověň je neztratíme z dohledu, budou vždy naší střelkou, severem budoucnosti. A my zase pro jiné. Ale může se něco stát.

~~~

Věříte v další živat ve vesmíru? Druhá z nepředstavitelného počtu planet, která by byla obývaná samostatně uvažujícími tvory... Zatím tu jsou jen sny a sny na papíře. Znají oni také papír? Proč se ptát a proč se nezeptat...

We are human creatures. ~ Máme dvě ruce, dvě nohy, dvě oči a jeden mozek, jedno srdce. A mimozenšťané s námi podle nejrozšířenějších představ sdílejí tyto vlastnosti, nebo alespoň některé z rysů člověka jako rodu. Jistě znáte i intleigentní pavouky, obrovské hromady hmoty, které myslí, či malé tvorečky s vrozenou podlostí a schopností ovládat velké tvory zevnitř. Někteří budí respekt, jiný strach nebo posměch, u nás. A co my u nich?

Proč jsme my dokonalí? A jsme? Své představy tvoříme velmi často ku obrazu svému, postavě dokonale uspořádané, přidáváme si křídla a ploutve, ale podstata je stejná.

Vymýšlím si tvorečky humanoidní i schoulené, nejsem biolog, ale kreslím tvary a tváře. Bude jich víc. Už jsou, jen otevřít okno.

~~~

Více méně bezduché myšlenky. Jsem v poklusu, neustálém.

Tenhle obrázek, jako i mnohé před ním, vyšel z toho, že mne nebavilo kresli pořád ty samé, lidské, tváře. Chtěla jsem si s něčím podobným udělat design, měla bych to tu trochu aktualizovat, ale možná jsou tato monstra a příšerky pro můj blog příliš úderné, zrazující o obsahu.

Nic víc, nic míň. Žiju, jak žiju a mám se celkem fajn. Možná i tak dobře, jako nikdy... Ano, jsem šťastná a může za to několik faktorů, které uvádět nebudu.

Mějte krásné sněžné týdny, až se vrátím, přivedu další human.mode potvůrky, a nebo taky ne...

~ Láska je zrádná. Dva, tři, čtyří, bojím se. Tanec přebíjí žaludovým esem zelenou louku a tóny příčné flétny děkují Bohu. I já děkuji a prosím. O radu, o pomoc, o štěstí shora... ~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 frana-alrika frana-alrika | Web | 22. ledna 2013 v 18:20 | Reagovat

Je to moc pěkné- jak obrázky, tak úvahy. Nad něčím takovým taky ráda přemítám, ale nikdy tak sáhodlouze, abych se to pokusila sepsat. Když už přemítání, tak o tom, co je po smrti, mé oblíbené téma :D Ale každopádně přeji ke štěstí :-)

2 frana-alrika frana-alrika | Web | 23. ledna 2013 v 14:21 | Reagovat

Bohužel po AEnaG je už Bětka a potom si zamlouvala místo myslím ještě Věra, ale hned potom můžeš být :D A je to Anita, Ezlo už ví, že to má špatně, pokusím se to opravit. :-)

3 Houp Houp | Web | 27. ledna 2013 v 11:38 | Reagovat

Souhlasím :) Moc pěkné úvahy, tak i obrázek :D nemůžu se zbavit pocitu, že ten ufounek je k sežrání ;) :D
Já osobně věřím, že vesmír je větší než si dokážeme představit a vše je možné, i když si nemyslím, že tam někde žijí zelení mužíčkové a nebo něco jako star wars a tak :D Nevím, neumím to popsat, ale člověk není TOP! Určitě tady nejsme sami :)

4 Kon-chan Kon-chan | Web | 11. února 2013 v 20:54 | Reagovat

Děkuju za pochvalu :)

5 nel-ly nel-ly | Web | 2. března 2013 v 18:44 | Reagovat

jak mám větčinou ráda černobílé obrázky, tak u barevného se mi líbí jak ta modrá, ak ale především to oko, které působí fakt jako živé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
6.3.16 ~fae