21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Listopad 2012

[2] Jen já.

29. listopadu 2012 v 22:26 | galaxy |  MOJE SLOVA
Dobrého večera přeji.

Zase nestíhám a mrzí mě to. Mám psací náladu, jenže všechny mé tvůrčí chvíle jsou překryty povinnostmi, slohovkami do školy, které mají být vesměs odborné a publicistické, tudíž nic pro mne. Ukousávaje ze svého stále kratšího volného času jsem napsala další díl druhé bezejmenné povídky, kterou teď pracovně nazývám Bílá. Jen proto že je zatím stále zima a zde je skryta informace, že se toho v tomto díle tak mnoho nestalo, vlastně uběhlo jen půl dne (počítám). Ale co bych povídala mimo, zajímá-li vás to, čtěte dále. Info pro ty, kteří pokračování chtěli: četla jsem vaše postřehy a požadavky, ale nejsem moc kompetentní je zapracovat, pokud vám stále něco bude chybět, najdu si čas a doplním to. Ti, co pokračování nechtěli, nechť to zatím nečtou a počkají si na hodnocení ostatních. Ti z vás, kteří první díl nečetli, ho najdou ZDE.

~ Kdo jsem? Co říkají? Nevím. A kolik je světů? Tolik, kolik jsem jich navštívil. ~

Zapomenuté...

19. listopadu 2012 v 20:43 | galaxy |  ME&MY
Zdravím všechny.

Nestíhám. Zase. Jsem ráda, že se vám povídka líbí, pokračování plánuji. Ale tento článek bude spíše informativní a jiné věci propagující. Čímž nechci, aby to vyznělo tak, že bude nezajímavý. Předně vám chci představit jednohoumělce, na jehož přednášce jsem byla.

Oním mužem je Tomáš Kučerovský, současný český komiksový kreslíř. Z přednášky, která se konala o víkendu, jsem si odnesla několik faktů, které si určitě někde najdete, ale i tak: Je z Brna a vystudoval architekturu, podílí se na časopisu AARGH! a ilustroval příběh v knize Ještě jsme ve válce. Kreslí reklamní obrázky, obálky a ilustrace do knih a také pro své vlastní potěšení. Na přednášce se věnoval Zapomenutým budovám a částečně představoval i své dokumentární komiksy z cest do zahraničí. Poukazoval obecně na komiks, že to je forma zápisu pocitů, může být vtipný i vážný, dokumentační ři ryze umělecký. Sám prosazuje komiks beze slov - viz mnou vybraná ukázka:

[1] A bylo bílo.

6. listopadu 2012 v 18:30 | galaxy |  MOJE SLOVA
Ahoj.

Jak jsem slíbila, napsala jsem něco. Je to povídka, pravděpodobně na pokračování. Je jiná než ta, kterou mám již rozepsanou (a myslím na ni, určitě neskončila), je méně popisná. Nebo alespoň jsem se o to snažila. Snad má více děje, snad tam nejsou logické chyby, snad si ji někdo přečtete a upozorníte mě na ně. Inspirace z ní kouká všemi směry, vím to, ale nemělo by to nijak provokovat. Není to fanfiction, i když možná se k tomu taky dopracuju. Také asi pocítíte zimu, kterou tímto nechci přivolávat, ale prostě se mi do příběhu hodila.

~ Jakákoli podobnost postav se skutečnými osobami je čistě náhodná! ~
6.3.16 ~fae