21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Podzim

23. září 2012 v 0:04 | galaxy |  MOJE OBRÁZKY
Zdravím, milí čtenáři.

Podzim. Miluji podzim, ty barvy a tóny. Šedá obloha a pleskání dešťových slz. Červené stromy a zelené oči a zlatavé ráno a ohnivý západ slunce. Vítr dýchá chlad a listí se snáší k zemi. Tohle nedokážu namalovat, zachytit tu krásu a kouzlo tohoto ročního období.

Dnes (oficiálně) podzim začíná, tak proto. Stromy a barvy. To si asi vybaví každý a není to špatně. Tak tedy:

~ Strom je bytí. A barvy jsou život. ~


Zašuměly stromy a vítr zesílil. Listí poletuje směrem na západ. Chlad, ticho. Jen ten vítr mezi stromy. Kroky jsou pomalé, šedá cesta, šedé nebe. Všude kolem... šedé tóny a tichý strach. Zeleň stromů bledne, nevýrazné odstíny se topí v mlze.
Svěží zelený list se snesl na zem. Stín. Těžké mraky zastínily poslední paprsky slunce. Tma. Vítr ustal. Ticho.
Napětí a strach kmitají vzduchem. Za tebou! Kroky! Nic. Mrtvá cesta. Prach se nevíří, stromy nešumí, dech tvoří obláčky páry. Dotek. Prudký pohyb odvál spadlý list. Nikdo. Nikdo? Na tváři je cítit pot. Kapky stékají po krku. Zase! Ten dotek, studený prst. Nahoře. Tmavé nebe, černé mraky. Dotek. Kapka dopadla na zem. Prší.
Kap, kap. Plesk. Kapky se tříští o cestu, o ramena, o listí stromů. Voda se hromadí v dlaních, na zemi v kalužích. Struny deště se prodlužují, prales proudů vody houstne. Tam nahoře je tma. Stromy kolem šumí novým živlem. Listy se lesknou a vzduch je svěží. Mlha ale neustupuje, obrysy kmenů jsou neostré barvy se vpíjejí do prázdna. Lépe se schoulit do sebe. Je zima, vítr směřuje kapky na západ.
~~~
↑Stromy. Šedé nebe, tichý strach. (Tužka na čmáracím papíře. Náčtr, skica.)
↓Stromy. Barvy tance, rozpitý sen. (Tužka na papíře → upraveno v Gimpu - lehká impresionistická improvizace.)
~~~
Ticho. Zase ticho, tiché stromy, vítr je pryč. Otevřené oči, zrcadla krásy. Mlha se rozplynula, harfa deště zmizela, kaluže tiše září v náhlém světle.
Slunce vyšlo.
Zlaté paprsky hřejí na tváři. Stromy prohlédly. Zelené tvary potěší zrak, obloha je světlá a klidná. Mezi zelenými listy stromů je vidět i žluté, okrové, krvavě rudé, měkce hnědé a ohnivě živé odstíny. Stomy naúosledy ožívají před dlouhým spánekem, rozvinují nekonečné palety ve svých mohutných korunách a lesknou se v zlatavé záři tepla. Kaluže pozorují ten mír, násobí barevné výjevy a kolem je ticho.
Podzim je tichý a moudrý. Krásný a tajemný, mocný a chladný.
~~~
Nemohla bych si odpustit, kdybych nepřivítala podzim. Vítej, Dešti, vítej, Větře, ožijte, stromy, barvami Slunce, Ohně a Země! Vítám Podzimní národ, duše živých i mrtvých, mysli a těla, barvy a hlasy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Houp Houp | Web | 23. září 2012 v 9:12 | Reagovat

Obrázek je nádherný, ten pouze tužkou má zajimavé tahy ;) a ten barevný má prostě skvělé barvy, co k tomu jiného říct. každopádně ten text je k tomu opravdu nádherný! Spojení literatury a umění je vážně skvělé, ač literatura je taky nazývaná uměním. Ale víš jak to myslím, ne? ;-)  :-) Hlavně mě zaujal text nad perexem, to je vážně skvěl napsáno. :-) Přeji ti krásný a pohodový podzim :-)

2 Wizie Wizie | Web | 23. září 2012 v 11:08 | Reagovat

Krásný obrázek. :) Takové ty "narychlo" působícím dojmem jsou někdy i hezčí, než ty propracované (zvlášť, když je tu někdo tak skvěle upraví v Gimpu).
Já mám déšť ráda, takže o to víc se mi líbil ten text k tomu :)
Ať žije podzim (brr) ! :D

3 ~ Avαηtis ~ Avαηtis | E-mail | Web | 24. září 2012 v 16:59 | Reagovat

[1]: A já že napíšu hezkej koment, a někdo mně předběh :D Tak jenom dodám, že s tím souhlasím a taky se mi to moc líbí :)

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 30. září 2012 v 20:06 | Reagovat

Ten text pod perexem je úchvatný! Úplně z něj dýchá ta chladná, lezavá, mokrá podzimní atmosféra... Ach... Taky miluju podzim! Ač to spousta lidí nechápe, ráda moknu při jemnějších deštích!!! Taky to nechápu... Ale stejně je to fajn... Takové ty šílené plískanice nemusím... Člověk je pak promoklý až na kost a je mu zima... To ne... Na takové deště rádá koukám za oknem! Ale když lehce prší, nebo (ještě lépe) mží, nechce se mi dovnitř! Zbožňuju, když mi kapou kapky na nos... Nevím proč, ale je to fajn pocit!
Jsem ráda, že je podzim...
A ty obrázky jsou taky pěkné! Oba! I ten náčrtek i ten upravený...! Z barev toho druhého taky cítím podzim!!! Ach ach!!!

5 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 1. října 2012 v 15:01 | Reagovat

Rozpité sny mám nejraději.
Ale horší pak je, když tě po zavíračce nevrle probouzí hostinský.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
6.3.16 ~fae