21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Květen 2009

Turecká kočka van

18. května 2009 v 17:00 | galaxy cat |  KOČKY

Turecká kočka van.

Historie

turecká van Je to přírodní plemeno,které bylo původně objeveno u břehů jezera Van,v odlehlé oblasti Turecka.Pochází pravděpodobně z angory,jedné z původních variet dlouhosrsté kočky.Na počátku 50.let byl do Británie importován první pár a zahájen chovný program.V roce 1969 bylo tomuto plemeni uděleno oficiální uznání. Dnes jsou kočky van ozdobou všech výstav.

Charakter a temperament.

Jsou velice přátelské,družné a inteligentní a milují společnost.Mají příjemný hlas a rády poklidně žijí uvnitř domu.Rády využijí příležitost zaplavat si- nemate-li bazén,povolte jim trochu zábavy aspoň v koupelně.

Typ a standardní rysy.

Hlava je krátká,má klínovitý tvar a delší nos a uši jsou velké a špičaté.Barva je křídově bílá,polodlouhostrstá s kaštanově černvenými znaky na hlavě,uších a ocasu.Oči má jantarové.

Turecká angora

18. května 2009 v 17:00 | galaxy cat |  KOČKY

Turecká angora.

Historie.

turecká angora
Turecké angory jsou vůbec nejstarším plemenem koček.Jejich původní pravlastí jsou náhorní roviny jižního Kavkazu,Pontského pohoří a Taurusu.Turecké angory jsou pojmenovány podle hlavního města své vlasti Ankary,která se ve středověku nazývala Angora.Patří k plemenům,která vzešla z přírodní populace.Existují doklady o tom,že po starých námořních cestách spojující Střední Evropu a Přední Asii se z Turecka dostaly tyto kočky na jižní Ukrajinu,do Francie a Anglie.Byly to první kočky s dlouhou srstí v Evropě,navíc se vzácnou bílou barvou.Historie jejich domestikace i řada pověstí je doprovázejících je velmi zajímavá.Dodnes jsou bílé variety těchto koček považovány v Turecku za posvátné. Turecké angory jsou ve své vlasti chráněny a chovají se v tureckých zoologických zahradách v Istanbulu,Ankaře a Izmíru.
Do Ameriky byla první turecká angora jménem Pucette Michelle importována v roce 1954.První chovný pár byl pak dovezen zásluhou plukovníka Waltera Granta v roce 1962 ze ZOO v Ankaře.
V Evropě byla turecká angora poprvé vystavena v roce 1959 ve Švédsku.Později se objevila i na výstavách v Německu,Švýcarsku a v bývalém Československu.FIFe uznává tureckou angoru od roku 1988.V USA byly uznány v roce1970, ale ve Velké Británii nejsou turecké angory uznány dodnes.

Charakter a temperament.

Turecké angory jsou velmi inteligentní kočky s obrovskou vitalitou.Jejich povaha je poněkud jiná než povaha ostatních koček.Jsou to zvířata citlivá,vnímavá,společenská.Turecká angora je tak trochu kočkopes.Lehce zvládají různé úkony,jako je aportování,otevírání dveří,naučí se chodit na vodítku.Příchozí návštěvu náležitě přivítají.Jsou to kočky mazlivé,velmi často a rády se přijdou pomazlit.Zpočátku jsou trochu nedůvěřivé,ale jakmile vás akceptují jako majitele,milují vás jako nikoho na světě a dávají to patřičně najevo.Jsou to kočky společenské.Potřebují lidskou společnost,ale velmi dobře vycházejí i s jinými zvířaty.Jsou velmi hravé a to nejen v kotěcím věku.Jsou to jedinečné kočky a ideální společníci.Turecká angora si svou povahou získá vaše srdce navždy.

Typ a standardní rysy.

Tureckou angoru charakterizuje orientální vzhled a poměrně dlouhá srst.Je to kočka elegantní,tajemná,plná šarmu,krásy a ladnosti.Při posuzování se klade největší důraz na eleganci moderního typu.Moderní standard FIFe říká: Je to půvabná a pružná kočka s všestranně dobrými proporcemi.Půvabný a ladný dojem je dán především plynulostí pohybu…Srst je na celém těle středně dlouhá,nejdelší je na límci,kalhotkách a ocasu.Chlupy jsou velmi jemné a mají hedvábný lesk.Krycí chlupy nedoplňuje žádná podsada.Z tohoto důvodu je péče o srst velmi snadná.V typu jsou turecké angory štíhlé,na jemných vysokých končetinách.Zadní končetiny jsou vyšší než přední.Hlava je jemná,zašpičatělá s rovným profilem.Oči mandlového tvaru směřuji šikmo vzhůru. Uši dlouhé,zašpičatělé,vysoko nasazené a vzpřímené.Ocas je dlouhý,osrstěný splývající srstí.
Do roku 1993 byly turecké angory uznávány jen v bílé barvě.Dnes FIFe uznává na 254 barevných variet.Povolena jsou všechna "přírodní" zbarvení.Povoleny nejsou čokoládová,skořicová,lilová a barvy se siamskými či barskými depigmentacemi,protože tyto barvy se nevyskytovaly v přirozených populacích těchto koček a svědčily by o nežádoucím přimísení jiných koček.

Sibiřská kočka

18. května 2009 v 16:59 | galaxy cat |  KOČKY

Sibiřská kočka.

Historie.

sibiřská kočka Kdy přišly první sibiřské kočky do Evropy,není přesně známo.Údajně se první sibiřanky dostaly na Západ již koncem 19.století.Tehdy ještě nebyly označovány jako sibiřské,nýbrž jako ruské dlouhosrsté.Jako sibiřské kočky byly uznány až v roce 1998.Jejich domovem je Rusko a Ukrajina.

Charakter a temperament.

Sibiřské kočky jsou temperamentní,avšak snášenlivé.Jen výjimečně se vyskytne divočejší jedinec.Výřečnost sibiřské kočky se sice nedá srovnávat s povídavostí orientálních plemen,ale i ony mají co vyprávět.Přirozenost těchto koček se projevuje v jejich nekomplikované povaze.

Typ a standardní rysy.

Tělo:Středně velké až velké,svalnaté a těžké,krátký silný krk,svalnaté středně dlouhé nohy,velké kompaktní oblé tlapky se štětičkami chlupů mezi prsty,ocas dosahuje až k lopatkám a je hustě osrstěn.
Hlava:Krátká a široká se zaobleným čumákem a mírně zaoblenou bradou,čelo je mírně klenuté,kontury jsou jemně zakulacené,profil je mírně obloukovitý,nos je stejně široký od kořene až ke špičce.
Uši:Jsou středně velké a široké u kořene,špička je mírně zaoblená,uši jsou posazené daleko od sebe a nakloněné mírně dopředu.
Oči a jejich barva:Oči jsou velké,mírně oválné a na spodní straně zakulacené.Jsou položeny mírně šikmo a daleko od sebe.Barva očí by měla být jednotná a harmonicky ladit k barvě srsti.Jsou povoleny všechny odstíny od zlatožluté po zelenou.U kresby van a bílé barvy srsti i modré nebo odd-eyed.
Srst:Středně dlouhá,velmi hustá,měkká,jemná podsada pod hrubší krycí srstí,krycí srst je hustá,volně splývavá a vodoodpudivá,má pevnou drsnou strukturu a leskne se,spodní strana těla a zadní strana zadních nohou má pouze podsadu,na krku,hrudníku,kalhotkách a ocasu je srst obzvlášť dlouhá.
Barvy srsti:Povolují se plné barvy(jednobarevná srst),a to pouze takzvané barvy přírodní-černá,modrá,červená,krémová,želvovinová a modře želvovinová.Dále tři různé kresby-mramorování,tygrování a tečkování.Barva bílá,barvy stříbřité,veškerá zbarvení s podílem bílé barvy a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev.Varianta point se jmenuje něvská maškaráda.Nepovolují se barvy čokoládová a skořicová,jakož i jejich zředění(lila a plavá),stejně jako faktor burma.Protože tyto barvy se nevyskytují v přirozených populacích svědčily by o nežádoucím přimísení jiných plemen.

Ragdoll

18. května 2009 v 16:58 | galaxy cat |  KOČKY

Ragdoll.

Historie.

ragdoll Za kolébku chovu ragdollů je považováno kalifornské městečko Riverside v USA.Tam americká chovatelka Ann Bakerová spářila bílou angorovitou kočku s kocourem plemene birma.Koťata vzešlá z tohoto spáření se jmenovala Daddy Warbucks a Buckwheat a jsou považována za základ dalšího chovu ragdollů.V dnešní době je plemeno ragdoll uznáváno v USA téměř všemi kočičími svazy a spolky.V roce 1981 se dostali první ragdolové i do Evropy.Paní Lulu Rowleyová z Norwiche ve Velké Británii si přivezla hned čtyři kočičky.Toto atraktivní plemeno si zakrátko dobylo srdce Britů.Nyní je plemeno ragdoll velmi oblíbeno, a to nejen v Anglii.

Charakter a temperament.

Ragdollové jsou kočky vysloveně vázané na své majitele a nemají rádi samotu.Pokud máte zaměstnání,ve kterém trávíte celý den,umožněte ragdollovi kontakt s jinými kočkami,i když kontakt s vámi mu to rozhodně nenahradí.Většina ragdollů je velmi snášenlivá a sociální,což je dobrý předpoklad pro soužití s jinými kočkami.Ragdoll je atraktivní a temperamentní kočka.Má velký zájem o okolí,je zvědavá,nápaditá a hravá.Mnoho ragdollů se naučí i aportovat.Většina ragdollů je vysloveně mazlivá,nechají se hladit i jemně kartáčovat.Jsou to vysloveně trpělivé kočky,které se raději stáhnou do ústraní,než by škrábaly nebo kously.Nejdůležitější pro ragdolla je kontakt se svou vztahovou osobou.Kde je ona,cítí se dobře i ragdollové.

Typ a standardní rysy.

Ragdollové jsou velké,masivně stavěné kočky se střední stavbou kostí a dlouhým svalnatým tělem.Kočky jsou podstatně menší než kocouři.Hrudník ragdollů je široký a dobře utvářený.Dospělý ragdoll má stejně široká ramena jako zadek.Dlouhý ocas má středně silný kořen a směrem ke konci se ztenčuje.Ocas je dobře osrstěný a huňatý.Hlava je posazena na krátkém,ale silném krku.Je středně velká a odpovídá široké,modifikované klínovité formě s plochým místem mezi ušima.Nos by měl vykazovat mírný oblouk v horní třetině.Uši jsou středně velké a mají široký kořen a zaoblené špičky.Jsou umístěny daleko od sebe a nakloněny mírně dopředu. Barva očí je vždy modrá,čím intenzivnější,tím lepší.Srst ragdollů je středně dlouhá.Standard požaduje měkkou a hedvábnou texturu.V oblasti krku je srst nejdelší.V oblasti obličeje je srst krátká a od konce hlavy se prodlužuje přes ramena směrem ke hřbetu.Po stranách,na břiše a na zadní části těla je srst středně dlouhá až dlouhá. Na předních nohách je spíše krátká.
Od ostatních maskových koček se ragdollové odlišují tím,že u nich můžeme najít varianty vzorů colourpoint,mitted a bicolour.K nim přistupují čtyři barvy:tmavohnědá,modrá,čokoládová a lila.Modrá-lynx-mitted a tmavohnědá-lynx-mitted jsou považovány za nové barvy.Koťata ragdollů se však rodí zcela bílá,po dvou až pěti dnech se začnou vybarvovat.Barva těla ragdollů tmavne s přibývajícím věkem.Barevný vývoj je ukončen ve věku tří až čtyř let.

Péče o srst.

Péče o srst ragdollů není tak náročná jako u koček perských.Není ovšem pravda,že srst nemůže zplstnatět a že nelíná.Zejména kalhotky a podpaží mají sklon k plstnatění.Česání a kartáčování zcela závisí na idividuálním stavu srsti zvířete.Zpravidla stačí vykartáčovat srt jednou až dvakrát týdně.Během výměny srsti může být zapotřebí častější kartáčování.Většina ragdollů jemné kartáčování miluje.

Norská lesní kočka

18. května 2009 v 16:58 | galaxy cat |  KOČKY

Norská lesní kočka.

Historie

norská lesní Toto plemeno se vyvinulo v chladném klimatu severní Skandinávie.Na norských výstavách se objevila před 2.světovou válkou,ale až do roku 1977 nebyla Fédération internationale Féline (FIFe) uznána.

Charakter a temperament.

Norská lesní kočka je živá a nezávislá.Ráda užívá svobody na zahradě.Miluje lidskou společnost a nebývá ráda delší dobu o samotě. Tyto kočky mají milou a příjemnou povahu a k jiným kočkám se chovají snášenlivě.Jelikož vyžadují i určitý prostor pro pohybovou aktivitu v bytě,je třeba jim pořídit šplhadlo.
Srst vyžaduje větší péči jen v době línání,jinak postačí kartáčování jednou týdně.Před výstavou se tyto kočky nekoupou,protože by jejich srst ztratila svou vodu odpudivou vlastnost.

Typ a standardní rysy.

Tělo norských lesních koček je dlouhé,na vysokých,ale silných končetinách.Ocas je velmi dlouhý a velmi dobře osrstěný. Hlava by měla být zhruba trojúhelníková,s naprosto rovným profilem a s vysoko posazenýma velkýma ušima.Nos má být rovný a oči mandlového tvaru.Hustý,nepromokavý kožich a dlouhými pesíky zakrývajícími hustou podsadu.U norských lesních koček se povolují plné barvy(jednobarevná srst)a to pouze barvy přírodní-černá,modrá,červená,krémová,želvovinová a modřeželvovinová,dále tři různé kresby (mramorování,tygrování a tečkování),barva bílá,barvy stříbřité,veškerá zbarvení s podílem bílé barvy(bíle skvrnité)a všechna zbarvení vznikající kombinací těchto barev.Nepovolují se barvy čokoládová,skořicová,lilová a barvy s odznaky.Mainská mývalí kočka

18. května 2009 v 16:57 | galaxy cat |  KOČKY

Mainská mývalí kočka.

Historie

mainská mývalí Mainská mývalí kočka pochází ze Severní Ameriky.Mnoho sedláků tam chovalo tyto kočky na statcích jako kočky pracovní.Náplní jejich práce bylo lovit myši a krysy.Tyto kočky však byly velmi krásné a tak brzy upoutaly pozornost chovatelů.Již v roce 1861 byli "gentle giants" zmiňováni jako samostatné plemeno a prý existovali i farmáři,kteří je hrdě vystavovali na trzích.Krátce před koncem století získala mainská mývalí Cosie na jedné velké výstavě v New Yorku vytoužený titul Best in Show a postarala se tak o to,že zájem o tyto kočky vzrostl.Ale díky pomluvám netrval úspěch dlouho.Kolem roku 1911 byly mainské mývalí téměř vyhynulé.Naštěstí plemeno přežilo a v polovině 50. let 20.století byl také konečně založen Central Maine Cat Club.V roce 1973 došlo k uznání plemene americkými kočičími svazy.Cat Fanciers´Association však následovala až v roce 1976.V roce 1985 nechal guvernér státu Maine zapsat toto plemeno jako národní kočku.V dnešní době patří mainské mývalí k nejoblíbenějším čistokrevným kočkám.

Charakter a temperament.

Ačkoliv mainské mývalí kočky mohou dorůst do značné velikosti,mají velice příjemnou povahu.Jsou to přátelské a hravé kočky,hravost si uchovávají i ve vyšším věku.Hlas těchto koček je překvapivě tichý a jemný v porovnání s jejich mohutností.Díky své nekomplikovanosti jsou to velmi příjemné rodinné kočky.Nechávají se rády hladit a laskat,ale potřebují mít pevnou půdu pod nohama.Kdo nechce svou mainku zbytečně rozčilovat,neměl by ji ustavičně a proti její vůli chovat,nebo si ji posazovat na klín.Pokud má chuť na něžnosti,přijde za vámi sama.Mainské mývalí dobře vycházejí s dětmi i se psy.Jsou to kočky spíše klidné.Mají však velmi výraznou společenskou povahu a nerady zůstávají samotné.Mainské mývalí mají rády výběh.Pokud je to možné zajistěte jí zahradní voliéru,ať může pozorovat ptáky.Jako alternativa přichází v úvahu i balkón,ten však musí být velmi dobře zajištěn,jelikož tyto odvážné kočky velmi rády skáčou.

Typ a standardní rysy.

Tělo mainských mývalích koček je robustní,protáhlé,s hranatými obrysy.Silná stavba kostí,tvrdé svalstvo a široký hrudní koš jen zvýrazňuje mohutnost těchto koček.Dospělý samec váží více než deset kilo.Hlava je středně velká a má hranatý obrys.Brada je pevná a silná.Uši jsou velké a u kořene široké.Mírně sbíhají do špičky,žádoucí jsou rysovité štětičky.Oči jsou velké a jasné.Položené daleko od sebe a mírně oválné.Barva očí nezávisí na barvě srsti.Nohy jsou silné a středně dlouhé.Na tlapkách jsou žádoucí chomáčky chlupů mezi prsty.Ocas je široký u kořene a na konci se sbíhá do špičky.Osrstění ocasu je plné,dlouhé a rozevláté.Srst je polodlouhá,hustá,s mírně vyvinutou podsadou.Textura srsti je hedvábná.Krycí srst zakrývá měkkou podsadu.Povoleny jsou všechny barvy kromě pointové kresby,čokoládové,skořicové,lilové a plavé.

Péče o srst.

Srst se doporučuje kartáčovat důkladně jednou týdně.Dopřejte si na to dostatek času,aby jste kočku zbytečně nestresovali.Na česání navykejte již malé kotě,aby se česání nezměnilo v nepříjemný zážitek.Na česání používejte kovový hřeben s širokými zuby,kartáč se zahnutými kovovými štětinami a nakonec kovový hřeben s jemnými zuby.Pokud jste našli v srsti uzlíky,rozpleťte je rozdělovacím nožem nebo tupými nůžkami.V době línání je třeba se věnovat úpravě srti častěji.Před výstavou kočku vykoupejte.

Birma

18. května 2009 v 16:56 | galaxy cat |  KOČKY

Birma

Historie

birma Tyto kočky jsou často považovány za posvátná chrámová zvířata z Barmy. Avšak plemeno bylo ve skutečnosti pravděpodobně vyšlechtěno až v nedávné době zkřížením siamské a dvoubarevné dlouhosrsté kočky.Ve Francii bylo toto plemeno uznáno v roce 1925 jako samostatné plemeno se statutem CAC.Proto se za kolébku toho plemene považuje Francie.Je pravděpodobné,že před druhou světovou válkou pocházela většina mláďat ze spáření birm a angorských koček.Po válce bylo třeba sáhnout i k jiným plemenům,zřejmě siamkám,balineskám a snad i perským kočkám.Válka chov dočasně utlumila,ale v 50. a 60. letech nastal skutečný boom birem.V roce 1969 se objevily první birmy ve Švédsku a v roce 1970 v Dánsku.V polovině 50.let bylo plemeno ve Francii považováno za stabilizované, a tak byl jeden pár vyvezen do Anglie.Plemeno bylo v Anglii uznáno o jedenáct let později.V roce 1959 se uskutečnil první import do USA.CFA uznala plemeno v roce 1967.

Charakter a temperament.

Birmy jsou velmi inteligentní a chytré kočky.Od přírody jsou nesmírně hravé a vynalézavé.Jsou ovšem také velmi citlivé a dokáží zřetelně reagovat na nálady svého člověka. Výchova těchto koček není složitá,chtějí se totiž svému člověku zalíbit.Na svého člověka si vytváří těsnou vazbu,což má svoje výhody i nevýhody.Výhodou je,že vás doslova zahrnou láskou a něžností,nevýhodou možná,že nesnášejí samotu.Nemusíte se jim neustále věnovat,ale potřebují být ve vaší blízkosti.Birmy velice dobře vychází s dětmi,dovedou k nim být velmi tolerantní a odpustí i nešikovný pohyb.Jedna birma je sice krásná,ale dvě nebo tři jsou ještě mnohem lepší.Nekomplikovaná povaha birem je zárukou,že budou dobře vycházet nejen s dětmi,ale i se psy.Je ovšem třeba je na sebe opatrně navykat a naučit je navzájem se respektovat.

Typ a standardní rysy.

Birma je středně velká kočka s dlouhým hedvábným kožichem,který však nikdy nebude tak dlouhý ani hustý jako u kočky perské.Postava birem je středně mohutná,tělo je kompaktní,protáhlé, na krátkých a silných končetinách.Hlava je klínovitého tvaru se zaoblenými liniemi.Ocas je středně dlouhý a dobře osrstěný.Oči birem jsou mandlového tvaru,mírně zešikmené,otevřené,ne příliš těsně u nosu.Barva očí je zářivě sytě modrá. Birmy dnes existují ve dvaceti barevných variacích,tmavohnědé,modré, čokoládové,lila,červené,krémové a patři sem i želvovinové a žíhané kočky. Ať má kočka kožich jakékoli barvy,měla by mít na tváři,uších,ocasu a nohách jednobarevné znaky a tlapky musí být bílé.Tyto znaky musí být symetrické a na předních nohou s rovně zakončenými"rukavičkami",které nezasahují přes horní část tlapek,znaky na zadních nohách by měly sahat až k zadním částem hlezen.

Péče o srst.

Péče o srst birem je poměrně nenáročná.Postačí kartáčování jemným kartáčem jednou týdně.Zvýšená péče je třeba jen v době línání,to kočky kartáčujte denně.Před výstavou kočku vykoupejte asi pět dní předem,aby se srsti vrátila elascita a obnovil se lesk.

Exotické krátkosrsté kočky

18. května 2009 v 16:56 | galaxy cat |  KOČKY

Exotické krátkosrsté kočky.

exotická kočka Exotická kočka je ve skutečnosti krátkosrstá kočka perská.Toto plemeno však vzniklo v USA.Jeho počátky nalezneme v 50. a 60. letech 20. století.V roce 1966 CFA uznala toto plemeno a standard se řídil podle standardu perských koček.Splňuje všechny požadavky kladené na plemeno perských koček,má stejnou povahu a existuje ve všech uznávaných barvách perského plemene.Jediným rozdílem je jejich krátká srst.V krátké srsti dobře vyniknou všechny plemenné znaky,ale také každá neharmoničnost,a tak musí chovatelé obzvláště dbát na výběr chovných jedinců podle utváření jednotlivých tělesných partií.

Péče o exotickou kočku.

Péče o srst je velmi snadná,postačí zběžné kartáčování jednou týdně.Jen v době línání je kvůli velmi bohaté podsadě péči o srst zvýšit.Při péči o oči exotických koček platí stejná pravidla jako u koček perských,protože často slzí.

Výhody.

 • Příjemná povaha,přítulnost.
 • Nemá zvláštní požadavky.
 • Vhodná k dětem.
 • Není hlučná,samice jsou klidnější než u jiných plemen.
 • Rozumně dlouhou dobu je schopna zůstat sama doma.

Nevýhody.

 • Potřebuje každodenní důkladné pročesávání.
 • Ztrácí chlupy,které ulpívají na kobercích a nábytku.

Perské kočky

18. května 2009 v 16:55 | galaxy cat |  KOČKY

Perské kočky

Něco z historie.

perská kočka Dlouhosrsté perské kočky jsou jedním z nejstarších známých plemen čistokrevných koček.Za jejich vlast je považována Anglie.První dlouhosrsté exemláře se tam zřejmě dostaly z Turecka.Z Persie současně přicházely do Anglie další kočky s mnohem kulatějším obličejem a ještě hustší srstí.A zde docházelo k spáření obou plemen,protože obě měla dlouhou srst a hodila se k sobě.Nejstarší dochovaný záznam o dlouhosrsté kočce pochází z poloviny devatenáctého století.Kolem roku 1870 se se konečně dalo hovořit o seriózní chovatelské scéně,která se snažila uchovat a zlepšit neodolatelně roztomilý panenkovský obličejík.Zhruba v posledních 15 letech se vzhled perských koček ještě zvýraznil,když přišel do módy extrémní typ,kdy se výrazně zkrátila obličejová partie lebky.

Charakter a temperament.

Obecně mají perské kočky klidnou,příjemnou povahu,mezi sebou se dobře snášejí a nevyžadují trvalou osobní pozornost.Většinou to jsou skromná a trpělivá zvířata.Je to celkem nehlučné plemeno a nijak zvlášť netrpí,jste-li během dne mimo domov.Jejich huňatý kožíšek však vyžaduje každodenní péči.Vždy je však lepší mít dvě kočky než jednu,a to i v případě peršanek. Perské kočky představují pro mnoho lidí ztělesněný sen,proto by měli při koupi věnovat obvzlášť hodně času výběru chovatele.

Typ a standardní rysy.

Standard požaduje kočky robustní,zavalité stavby těla.Ocas je krátký,silný a mohutně osrstěný.hlava je kulatá,s klenutým čelem,silnou bradou a krátkým nosem s výrazným stropem.Oči jsou velké,kulaté a mají mít otevřený výraz.Uši jsou malé.Srst je dlouhá a hedvábná a kolem krku tvoří bohatý límec.Délka a hustota srsti se liší v jednotlivých ročních obdobích.

Péče o perské kočky.

Krásná srst vyžaduje každodenní péči,jinak hrozí nenapravitelné zplstnatění,kožní problémy jako ekzémy nebo alergie a nakonec radikální ostříhání.Během výměny srsti je náročnost na péči ještě zvýšená.Před výstavou je nutné kočku vykoupat.Pro základní péči je potřeba:hřeben se širokými zuby,hřeben s jemnými zuby,drátěný kartáč(ten se používá výlučně na náprsenku kočky),měkký zubní kartáček(obličej),vatové polštářky(oči),pudr(různá znečištění),kleštičky na drápky.
Obličej perské kočky je třeba ošetřovat denně,protože zde se mohou usazovat oční sekrety a zbytky krmení,které brzy způsobí nepěkné zbarvení srsti.Při péči o oči se používá vlhký vatový polštářek,kterým se otírá obličej opatrně od kořene nosu dolů přes oko.I zbytky potravy kolem tlamičky a nečistoty okolo nosu se dají odstranit vlhkým vatovým polštářkem.Odborníci srst v obličeji mírně navlhčí a prsty nanesou bílý pudr.Nechají ho chvíli působit a pak vykartáčují zubním kartáčkem.Zbarvení zmizí zcela přirozeně.

Barvy kožichu.

Jednobarevné:
Černé: Černá perská kočka je jednou z nejstarších variet.Dospělá kočka by měla mít srst jantarově černou a temně měděné oči.
Modré: Modrá je často považována za nejpůvodnější barvu.Kožich by měl být světlý,stejnoměrně modrošedý a bez přítomnosti jiné barvy nebo znaků.Oči mají být temně měděné nebo oranžové.
Čokoládové: Čokoládová je jedna z nových barev.Kožich by měl být jednolitě vybarven v syté střední hnědi a oči by měly mít temně měděnou barvu.
Krémové: Krémové kočky jsou pro svou krásnou barvu oblíbeny.Příliš teplá krémová barva je považována za vadu.Kožich by měl být stejnoměrně světle krémový a oči tmavě měděné.
Lila: Lila je další varietou chovného programu.Kožich by měl být sytě narůžovělé barvy holubí šedi bez jakýchkoli znaků nebo světlejších či tmavších skvrn.Barva očí by měla být měděná.
Červené: Červená perská kočka by měla mít sytě oranžovou barvu kožichu jednobarevnou až ke kořínkům chlupů.Běžným problémem při křížení je dosáhnout kožichu bez známek žíhání.Oči by měly být temně měděné.
Bílá: Bílá byla původní barva angorské kočky,nyní vyhovuje typickým standardům perského plemene.Výjimkou je barva oči,mohou mít troji různou barvu: oranžovou,modrou,a různé barvy to znamená,že jedno oko je oranžové a druhé modré.
Barvy se vzory:
Dvoubarevné: Dvoubarevné kočky mohou mít jakoukoliv barvu v kombinací s bílou. Oči musí být měděně zlaté.
Modrokrémové: Jde o druh želvovinové kočky,které existuji jen jako samice.Tak jako všichni želvovinoví jedinci bývají i samci této barvy téměř vždy sterilní.Britské standardy vyžaduji,aby byly obě barvy dobře promíchány bez viditelných jednobarevných skvrn.V USA vyžaduji jasně oddělené jednobarevné plochy.V obou případech by měli být oči temně měděné nebo oranžové.
Kameo: Kameo jsou perské kočky s krátkými zbarvenými konečky srsti. Existuji ve třech variantách a to závojové(shell cameo),stínované a kouřové kameo.Závojové kameo kočky maji na konečcích chlupů nejméně barvy ,pigmentace stínovaných sahá hlouběji ke kořenům chlupů a u kouřových je bílá podsada vidět jen tehdy,když se srst rozhrne nebo když kočka jde. U každé z těchto tří variant jsou přípustné tři barvy:červená,krémová a želvovinová.
Činčila: Srst by měla mít stejnoměrné černé konečky na hlavě,nohou,ocasu a na bocích a spodních část těla by měla být čistě bílá.Nos má být nápadně cihlově červený s černým orámováním.Oči by měly být zelené,beze stopy modré barvy,a víčka by měla být černě orámovaná.
Kočka s barevnou kresbou na obličeji (himálajská v USA): Ať je barva znaku jakákoli,měla by být omezena na tvář,uši,ocas,a nohy.Himálajské kočky se vyskytují v týchž barvách jako siamské.Barva srsti na nose a polštářcích nohou by měla být stejná jako u koček siamských. Barva oči by měla být temně modrá.
Zlatá: Základní barva srsti musí být sytě krémová a tipping hnědý,přecházející ve spodních částech do světlejšího odstínu.Měly by mít jasně zelené oči.
Cínová: Cínová barva je výsledkem křížení činčily s kteroukoliv z perských koček přirozené barvy.má stejně jako činčila kožich s typpingem,který je ale mnohem intenzivější.Barva oči je temné mědi.
Stříbřitě stínovaná: Má podobné znaky jako činčila včetně cihlově červenému nosu a černě orámovaných očí,liší se pouze sytostí tippingu.Mnoho chovatelů je neuznává jako oddělené plemeno.
kouřová: Světlá barva se objevuje je u samotné báze kožichu a tipping zabírá skoro celou délku chlupů.Má mnoho barev, z nichž je dnes uznáváno deset.Oči by měly být měděné nebo oranžové.
Žíhana: Tyto kočky se postupně objevily v deseti barvách:hnědá,stříbrná, modra,čokoládová,lila,červená a ve čtyřech barvách želvovinové žíhané.Je často obtížné znaky žíhání rozeznat.Oči by měli být temně měděné,ale u stříbrné barvy by měli být zelené nebo oříškové.
Žíhané a bílé: Žíhané a bíle kočky jsou akceptovány ve stejných barvách jako žíhané.Měly by mít v kožichu hladké jednobarevné plochy bíle barvy a oči stejné jako žíhané kočky.
Želvovinové se stříbřitým tippingem: Klasicky mají skvrny červené,krémové a černé barvy.Mohou se však vyskytovat i želvovinové kočky v recesivní a zředěné barvě modré,čokoládové a lila. Oči by měly být temně měděné nebo oranžové.
Želvovinová a bílá (V USA kaliko): Kožich by měl mít jednobarevné skvrny promíchané s želvovinovými znaky.

jarní víly

18. května 2009 v 16:54 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
Jarní víly se probouzejí s prvním jarním dnem. Přes zimu, kdy většinou spí nabírají novou energii, aby mohli přírodu a zvířata probudit se zimního spánku a na čas nad ní převzít vládu.
Jsou to jemná stvoření s plavými nebo lehce zrzavými vlasy. Oči mají většinou modré nebo zelené jako mech. Jejich pleť je lehce narůžovělá. Víly rády nosí krátké zelené šatečky, věnečky z prvních jarních květin na hlavách a různé šperky, které si vyrobí ze stébel trávy a květů. Občas si vlasy ozdobí i perlami.
Často tančí a skotačí na loukách, zpívají si veselé písničky a šíří vílí prášek, kterým zdobí jarní krajinu.
Jarní víly zůstávají do poloviny června a při prvním letním dni na jejich místo nastupují letní víly.

Dryády

18. května 2009 v 16:53 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
Dryáda žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly,Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu. nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu.

Divoženky

18. května 2009 v 16:52 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI

Divoženky jsou ženské bytosti žijící ve volné přírodě, v lese, na lukách, u rybníka apod. Jsou to příbuzné Rusalek, Bludiček a podobných strašidel. Mohou mít různou charismu, od krásných dívek až po odporné babice. Divoženky strašně rády tancují, proto se každou osobu mužského pohlaví snaží zlákat k tanci. Jejich taneční rej trvá až do úplného vyčerpání postavy, která se v mdlobách zhroutí k zemi. Zlé divoženky mohou postavy utancovat až k smrti.


mořské víly

18. května 2009 v 16:51 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI

Mořské víly, si často pleteme s mořskými pannami. Tyto víly, ale mají místo rybího ocasu nohy. Rády si pohrávají s vlnami a starají se o svou část moře. Většina těchto víl má svou rodinu. Pečlivě se stará o své potomky a učí je všemu, co budou v budoucnu potřebovat pro udržení čistoty a krásy moře. Se svou rodinou často přebývají v lagunách nebo se zdržují poblíž ostrovů, které nejsou obydlené. Mořské víly mají obrovskou moc, není radno je tudíž rozčílit! Jinak jsou ale hravé, veselé a z lidí strach nemají...


elfové-obrázky

18. května 2009 v 16:50 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
Tohle je spíš bludička ale...
(print image)
(print image)
vílí sen


obrazy od Marie Brožové

18. května 2009 v 16:45 | galaxy cat |  OBRÁZKY

Pastelky.cz


Výtvarnice Marie Brožová kreslí pro malíře neobvyklou technikou-pastelkami. Chce dokázat, že pastelky nejsou jen pro melé děti, ale že se s nimi může nakreslit i mistrovské dílo. A tady je máte (nejsou všechny, neboť stále dokresluje další a další obrazy).

0braz kreslený pastelkami: Bál v jarním háji
OBRAZ --- VÝŘEZY
Bál v jarním háji
Praha
0braz kreslený pastelkami: O čem stromy sní
OBRAZ --- VÝŘEZY
O čem stromy sní
Praha
0braz kreslený pastelkami: Noční let
OBRAZ --- VÝŘEZY
Noční let
Banská Štiavnica
0braz kreslený pastelkami: Létající koberec
OBRAZ --- VÝŘEZY
Létající koberec
Slaný
0braz kreslený pastelkami: Archa hledá pevninu
OBRAZ --- VÝŘEZY
Archa hledá pevninu
ZOO Liberec
0braz kreslený pastelkami: Jakubův žebřík do nebe
OBRAZ --- VÝŘEZY
Jakubův žebřík do nebe
Kutná Hora
0braz kreslený pastelkami: Cesta za pokladem
OBRAZ --- VÝŘEZY
Cesta za pokladem
Jindřichův Hradec
0braz kreslený pastelkami: Melounové léto
OBRAZ --- VÝŘEZY
Melounové léto
Ferrette, Francie
0braz kreslený pastelkami: Hravá zahrada
OBRAZ --- VÝŘEZY
Hravá zahrada
Lage Vuursche, Holandsko; Praha
0braz kreslený pastelkami: Zvonění na lepší časy
OBRAZ --- VÝŘEZY
Zvonění na lepší časy
Praha - park Stromovka
0braz kreslený pastelkami: Barvy listí
OBRAZ --- VÝŘEZY
Barvy listí
Pražské putovní kreslení
0braz kreslený pastelkami: Malíř mráz
OBRAZ --- VÝŘEZY
Malíř mráz
Praha - Vinohrady, Chodov

0braz kreslený pastelkami: Kočičí palác
OBRAZ --- VÝŘEZY
Kočičí palác
Praha
0braz kreslený pastelkami: Vrba vlídná zpovědnice
OBRAZ --- VÝŘEZY
Vrba vlídná zpovědnice
Vodňany
0braz kreslený pastelkami: Pelhřimov - město rekordů
OBRAZ --- VÝŘEZY
Pelhřimov - město rekordů
Pelhřimov
0braz kreslený pastelkami: Pastýř oblaků
OBRAZ --- VÝŘEZY
Pastýř oblaků
Praha
0braz kreslený pastelkami: Gotika jest kámen a vítr
OBRAZ --- VÝŘEZY
Gotika jest kámen a vítr
Kutná Hora
0braz kreslený pastelkami: Pohádková babička
OBRAZ --- VÝŘEZY
Pohádková babička
Ede, Holandsko
0braz kreslený pastelkami: Čarodějky letní bouřky
OBRAZ --- VÝŘEZY
Čarodějky letní bouřky
Jindřichův Hradec
0braz kreslený pastelkami: Javor - malíř podzimu
OBRAZ --- VÝŘEZY
Javor - malíř podzimu
Lysá nad Labem, Jičín
0braz kreslený pastelkami: Maminka jablůňka
OBRAZ --- VÝŘEZY
Maminka jablůňka
Plzeň, Praha
0braz kreslený pastelkami: Štědrá jedlička
OBRAZ --- VÝŘEZY
Štědrá jedlička
Praha
0braz kreslený pastelkami: Princezna Sakura
OBRAZ --- VÝŘEZY
Princezna Sakura
Praha
0braz kreslený pastelkami: Loupežnický strom
OBRAZ --- VÝŘEZY
Loupežnický strom
Jičín
Obraz nakreslený pastelkami: Babiččina zahrádka
OBRAZ --- VÝŘEZY
Babiččina zahrádka
Praha, Vinohradský pavilon
Obraz, pastelky: Předávání světla
OBRAZ --- VÝŘEZY
Předávání světla
Praha, Výstaviště
Obraz: Kutná hora - město, kde je možné spatřit anděla
OBRAZ --- VÝŘEZY
Kutná Hora - město, kde je možné spatřit anděla
Kutná Hora
Obraz, pastelky na papíře: Království květin
OBRAZ --- VÝŘEZY
Království květin
Praha, Černá růže
Kresba pastelkou: Melounová planeta
OBRAZ --- VÝŘEZY
Melounová planeta
Kladno
Kresba, pastelky na papíře: Ze života hvězd
OBRAZ --- VÝŘEZY
Ze života hvězd
Planetárium Praha
Barevné pastelky, obraz: Toulky s bílou paní
OBRAZ --- VÝŘEZY
Toulky s bílou paní
Jindřichův Hradec
Obraz nakreslený pastelkami: Moře ticha
OBRAZ --- VÝŘEZY
Moře ticha
Pelhřimov
Obraz: Dům knihy
OBRAZ --- VÝŘEZY
Dům knihy
Ostrava
Nakreslený obraz: Vodopád
OBRAZ --- VÝŘEZY
Vodopád
Holandsko

Obraz pro děti: Pohádkový les
OBRAZ --- VÝŘEZY
Pohádkový les
Praha
Obraz kreslený pastelkou: Kniha života
OBRAZ --- VÝŘEZY
Kniha života
Plzeň
Obraz, pastelková technika: Jablko poznání
OBRAZ --- VÝŘEZY
Jablko poznání
Hradec Králové
Obraz, pastelková technika: Žižkův dub
OBRAZ --- VÝŘEZY
Žižkův dub
Tábor
Rekordně velký obraz: Svatý Jiří zabíjí draka zimy
OBRAZ
Svatý Jiří zabíjí draka zimy - rekordní obraz
Konopiště
Obraz: Místní poledník
OBRAZ --- VÝŘEZY
Místní poledník
Jindřichův Hradec
Obraz kreslený pastelkami: Světlo v hlubinách země
OBRAZ --- VÝŘEZY
Světlo v hlubinách země
Kutná Hora
Obraz: Vodníkova domácnost
OBRAZ --- VÝŘEZY
Vodníkova domácnost
Třeboň
Obrázek kreslený pastelkou: Hudba
OBRAZ --- VÝŘEZY
Hudba
Praha
Obraz nakreslený pastelkami: Měsíc nad řekou
OBRAZ --- VÝŘEZY
Měsíc nad řekou
Písek
Obrázek A3, pastelky: Návrat
OBRAZ --- VÝŘEZY
Návrat
Chotoviny
Obraz: Vánoční stromek očima dětí
OBRAZ --- VÝŘEZY
Vánoční stromeček očima dětí
Praha
Obrázek A2: Potulní kejklíři
OBRAZ --- VÝŘEZY
Potulní kejklíři
Horoměříce
Obraz velikosti A0: Černá růže ve tmě
OBRAZ --- VÝŘEZY
Černá růže ve tmě
Praha
Malý obraz: Vzpomínka na podzim
OBRAZ --- VÝŘEZY
Vzpomínka na podzim
Benešov
Oblíbený obraz: Černý panter ve tmě
OBRAZ --- VÝŘEZY
Černý panter noci
Praha
Velkoformátový obraz: Letokruh stromu života
OBRAZ --- VÝŘEZY
Letokruh stromu života
Praha

další obrázky elfů

18. května 2009 v 16:38 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI

Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/a/m/amelie60/115555962914.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/l/o/loulou3222/115489019764.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/j/u/juldo/115342349344.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/f/a/fahrenheit/114893045439.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/j/u/julita31/111659880162.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/l/o/loulou3222/115489045397.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.lexode.com/galerie/galerie/z/i/zia3/zia3290.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

obrázky elfů

18. května 2009 v 16:38 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI

Meditace

18. května 2009 v 16:28 | galaxy cat |  JINÉ
Meditace
Meditace, či rozjímání je vlastně cvičením myšlenky. V meditaci je původ vývoje skrytých schopností člověka, včetně proroctví a transu. K meditaci není třeba mnoho, žádné speciální znalosti a už vůbec ne naučené vědomosti nalité do hlavy dnešním školstvím. Například dar proroctví se se vyvine mnohem rychleji v duši takzvaného primitiva, od přírody dumavého, než v duchu pedantického materialisty přetíženého vysokoškolskými diplomy a směšnými předsudky. Vzdělávání by mělo být jen pomůckou, nikoliv účelem a konečným cílem, pokud nechcete aby se z vás stal "praktický" a "správně uvažující" reprezentant "západní kultury". Jak se nejlépe naučit meditaci ?

1. Snažte se nahradit odpovědi a nápady pocházející z paměti (de facto přicházející více méně reflexivně) odpověďmi skutečně uváženými a vlastními. Pro meditaci není větší překážka, než příliv myšlenek a nápadů, které známe nazpaměť - instantními odpověďmi z učebnic. Člověk chrlící nespočet ideí zachycených v paměti, aby dokázal svou olbřímí inteligenci je stejný jako člověk opakující do omrzení staré vtipy, aby dokázal jak je jedinečně duchaplný a vtipný.
Uvážlivý člověk, byse měl vyhýbat rozepři a neplodným polemikám. Je to zcela zbytečné.Téměř vždy své protivníky raníme a tak, díky své ješitnosti, vytváříme z lidí, kteří třeba byli našimi myšlenkami napůl zvikláni, zarputilé odpůrce vykládaných názorů. Intelektuální souhlas je plodem čistě osobní snahy. Je proto lepší naučit se mlčet pokaždé, vypukne-li "vášnivá diskuse". Ovlivňujte lidi, vyslovujte své myšlenky co nejjasněji, ale mějte tolik sebeúcty, aby jste při obhajobě svých myšlenek nesklouzávali do hádek. Je to naprosto bezúčelné plýtvání intelektem.
První cvik meditace tedy spočívá v uvědomění si vlastních nápadů. Dáváme průchod své aktivní inteligenci, před pamětí a v ní naučenými moudry.

2. Zvykněte si ví pozorovat, než jen vidět události, které se nám každodenně přihodí. Je třeba stále zkoušet uvědomovat si neviditelné idee a souvislosti zahalené pod viditelným a hmotným zjevem věcí a dějů.

3. Pokud se vám daří vidět a oddělit skryté od zjevného, ideu skrytou za tvarem, esoterický svět zakuklený do světa exoterického, je nutné jít dál a hledat vzájemné vztahy ideí mezi sebou.
Pro to má velký význam užívání analogie (obdobnosti). Kámen, rostlina, zvíře, které nemají pro běžného člověka význam, mohou mágovi ukázat své astrální signatury, poutající tento kámen k oné rostlině, zvířeti či člověku, nebo k určitému rozestavění hvězd.
Právě v tom spočívá například celé "zázračné" působení léčitelů. S pomocí své intuice a víry tito (často prostí) lidé často dokáží víc, než svede moderní medicína, s mechanickým uvažováním a schematicky ordinovanými léky, bez zájmu vidět potíže pacienta v souvislostech. "Magie je věda o vztazích", řekl na adresu magie Kircher.

4. Krom používání meditace na přírodní výtvory je dobré používat stejnou techniku i na umělecká díla. Zkuste si v galerii vybrat třeba jeden obraz a v tichosti nad ním setrvat. Pokuste se sami analyzovat myšlenky umělce, zkuste prožít jeho pocity, myšlenky, skryté vztahy v díle. Tím cvičíte i svou schopnost empatie (vciťování), která je vyjímečným jedincům vrozená, ale všichni se ji můžeme naučit. Tato schopnost je nezbytná například pro astrology, kteří musí často volit jedinou interpretaci v mnoha rozporných aspektech a vybrat pro člověka specifickou matrici chování. To bez schopnosti empatie není možné. Stejný postup používejte i na knihy a netříštěte pozornost čtením několika knih najednou. Mimochodem, doporučené postupy platí pouze pro skutečná umělecká díla, například četba novinových článků vyžaduje inteligenci automatické pračky a s meditací zde mnoho nezmůžete.
Techniky meditace
Mantry jsou mocné zvuky, transcendentální zvuky, vyvolávající specifické reakce uvnitř lidského těla a mysli. Jsou to vlastně 'vlastnosti' vibrace enrgie Universa. Tyto vibrace mohou posloužit k otevření "vrátek" do vyšších stavů vědomí a k probuzení dříve dřímajících psychických schopností. Mantry způsobují rezonanci mezi námi a naším nejhlubším vniřním "Já".
Působí svým zvukem, nikoli svým významem; proto přeložená mantra pozbývá svého účinku. Kdo tyto odříkává, sice nečiní nic zlého, ale zřejmě nechápe podstatu mantry! Mnoho významných=známých manter jsou vlastně jména bohů z hinduistického panteonu. Každá mantra evokuje jiný aspekt existence, podle toho jaké jméno boha využívá - tzn. každý bůh je vlastně zosobněním určitého takového aspektu existence Universa. Pro zajímavost: nikoli mantry byly pojmenovány podle bohů, ale naopak. Pokud neustále opakujeme takovéto zvuky, vyřazujeme ostatní podněty z vnějšího světa; naše nervová soustava má v tento okamžik konečně šanci zbavit se vnějších vzruchů a soustředit se na náš vnitřní svět. Bez vnějších podnětů si začneme lépe uvědomovat jemnější energie kolem sebe a vnás samých, až nakonec si(ne často) uvědomíme i naši jednotu s Universem. To je to "osvobození" - cíl každé Jogy.
Metoda opakování manter se nazývá japajoga, je to jedna z nejstarších a nejbezpečnějších cest. Je to ovšem také cesta zdlouhavá - vyžaduje mnohaletý cyklus opakování. Také je důležité najít(nejlépe s pomocí učitele) si svou "vlastní" mantru, která nám vyhovuje nejlépe. Existují i velmi známé "univerzální" mantry, které mají dobré účinky! Nebojte se; naznačím způsob,který není tak náročný na trpělivost a čas.
* OM - soustřeďuje myšlenky a je dobrou přípravou na meditaci; spojuje nás s vyšším "Já"
* OM NAMA ŠIVAJA - evokuje sluneční(Šiva) energii
* OM ŠIVA HUM - prosí Šivu aby se připravil ke spojení s Šakti; zde je OM zvukem kosmického "semene" - osvícení
* HUM - je zvukem energie; nutí energii k realizaci
* OM MANE PADME HUM - 'Drahokam v Lotosu' - zjevené osvícení; v tantrajoze je to zvuk(ovšemže jen symbolicky) vstupu muže do ženy

Nejdříve si rozebereme správnou výslovnost OM:
Existuje alespoň sto padesát způsobů, jak odříkávat mantru OM. Každý z nich vibruje na jiné úrovni(frekvenci) a má tudíž jiný účinek. Zkusme zatím použít jeden z těchto způsobů - vyslovme OH velmi krátce(nikoli AH_OH), jak často slyšíme) a rychle přejděme ke zvuku MMM, nechme jej zaznít až do konce výdechu. Po jisté době ucítíme vibraci ve všech čakrách!
Obecnější pravidla cvičení mantry:
Je dobré sednout si do uvolněné meditační polohy(nemusí to být nutně poloha lotosu), buď na podlahu, nebo i na židli. Uvolníme svou mysl a odříkáváme. Nesnažme se na nic soustředit; nechme všemu volný průběh. Nadechněme se zhluboka nosem. Když vydechujeme vyslovujme mantru jasně, zvučně a nepřerušeně, dokud se dech nevyčerpá. Pak se opět nadechněme a mantru opakujme. Takto můžeme pokračovat buď do doby, kdy pocítíme její účinky, nebo dokud nás to nepřestane bavit(pokud možno nenuťme se do toho).
Je jedno malé "tajemství" odříkávání mantry - rád se o ně podělím. Je to postupné(velmi pozvolné) snižování hlasitosti při každém opakování. Jde o to, že nejdříve je mantra zvukovou vibrací, ale jak se zvuk ztišuje - mantra se zvnitřňuje, nakonec produkuje energii a stává se "slyšitelnou" jakoby v naší mysli. Mimochodem chceme-li aktivovat určitou čakru vyslovujme mantru potichu(v duchu) při nadechování a hlasitě při vydechování. Tichá mantra rozvibrovává jemnější tělo a hlasitá čerpá energii z kundalini, čímž "zjevuje" vibraci a uvolňuje energii čakry.
Meditace není nekonečné opakování mantry, je to spíše důsledek energie uvolněné skrze mantru a uvolění mysli.
Skutečná meditace začíná, když přestaneme s technikami a uvolníme energii mantry. Většina "meditací" je vlastně formou autosugesce, která udržuje mysl v aktivním stavu. pokud se pohroužíme do pravé meditace; mysl se jakoby zastaví, my jako 'myslitel' přestáváme existovat. Nemáme žádný cíl. Můžeme vnímat obrazy, představy, ne však slova a pojmy! Sladění s Universem přerušuje náš běžný myšlenkový proces, a taktéž vnímání pěti smyslů našeho fyzického těla.
Pozor tedy na omyl; pokud jen cvičíme techniku - nemeditujeme v pravém slova smyslu. Až teprve, když slyšíme mantru aniž bychom ji odříkavali pak teprve meditujeme. Meditace je stavem 'bezmyšlenkovitosti' a vypnutí smyslů - stavem čirého blaženého vědomí.
Meditace živlů
Cvičení: U všech cvičení zaujmeme pohodlnou polohu na klidném místě, kde nebudeme rušeni. Pak zavřeme oči a provádíme cvičení dle jednotlivých živlů. Při úspěšném zvládnutí všech cvičení, můžeme totéž zkoušet s očima otevřenýma. Doporučuji si před cvičením "vyčistit" hlavu. Cvičte nejdříve jeden živel denně. A pravidelně je střídejte. Jde-li Vám nějaký živel méně,nezvyšujte příliš úsilí. Problém, je někde ve Vás. Musíte změnit něco ve své povaze.Nemůžete-li se vžít do jednotlivých živlů, je možné se vždy jeden týden věnovat jen jednomu živlu. Nicméně toto může vyvolat dočasné změny ve Vašem chování. Tuto variantu cvičení neprovádějte, nejste-li zcela zdraví, zejména co se týče vnitřních orgánů (zejména: srdce, ledvin, jater). V případě citového pohnutí vysoce nedoporučuji cvičit tuto variantu.
Oheň: Představte si že jste uprostřed červené barvy. Ta barva je neuvěřitelně jemná, mnohem jemnější než vzduchu. Prostor kolem Vás je neuvěřitelně obrovský horký a rozpíná se. Snažte se využít zejména zrakové imaginace. To rudo je živel ohně. Nyní jej vdechujte. Při vdechu vnímejte co vdechujete a při výdechu vnímejte jak Vás živel vyplňuje. Dýchejte přirozeně, nepřepínejte plíce (pravděpodobně se dech mírně zrychlí, to je v pořádku). Vnímejte jak Vás živel plní. Již při takových 7 nadechnutích se můžete cítit plní. Nepřehánějte počet vdechů. 40 je již opravdu dost. Až dokončíte vdechy dýchejte již normálně dále a vnímejte ten žář ve Vás. Uvnitř Vás se zvyšuje tlak a Vaše teplota roste. Po chvíly, obráceným způsobem oheň vydechujte ze sebe. Po cvičení by jste měli mít pocit duté nadoby. I když oheň ve Vás zvyšuje Vaši svěžest a energičnost, je nutné abyste jej vrátili všechen. Po cvičení se může dostavit slabá horečka. Cvičení aktivuje ohnivé vlastnosti. Máte-li vysoký tlak, nepřehánějte počet vdechů.
Voda: Představte si že jste uprostřed modré (tmavě modré) barvy. Ta barva je poměrně hustá. Prostor kolem Vás je někde v nekonečnu omezený a jakoby semknutý (jako nekonečně velká jeskyně). Je zde tmavo a studeno. Chlad proniká celým tělem. Využijte sluchovou a chuťovou imaginaci (představa kapání vody, chuť chladné vody). Může se objevit pocit samoty. Prostor sám prochlazuje celé tělo. Opět vdechujeme živel. Opět jej vychutnáme. A opět jej vydechujeme. Živel aktivuje vodní vlastnosti. Po cvičení doporučuji malou rozcvičku na rozehřátí těla. Může se objevit melancholie či zadumanost. V takovém případě vyhledejte přátelskou osobu či se rozptylte nějakou neduchovní zábavou. Po tomto cvičení se dobře medituje o vlastním nitru, ale dejte pozor, abyste se nezamotali do vlastní duše. Máte-li nizký tlak, po tomto cvičení dbejte na rozhýbání těla a případně můžete si dát malinkou skleničku něčeho ostřejšího (nedoporučuji z toho dělat pravidlo).
Vzduch: Představte si že jste uprostřed světlounce modré nebo světlounce žluté barvy. Ta barva je jako příjemný letní vzduch... (nikoliv vlahý, spíše suchý, řekněme jako nad prohřátou strání). Je zde příjemné osvětlení a vůbec příjemné podmínky. Mohou zde být cítit pohyby větru. Využívejte zejména pachové imaginace. Celým prostorem by měla být cítit lehkost. Opět vdechujeme živel. Opět jej vychutnáme. Zde se může a měl by, se objevit pocit lehkosti až beztíže. A opět jej vydechujeme. Živel aktivuje vzdušné vlastnosti. Po cvičení mohou vyplynout na povrch nějaké staré rozpory a nebo naopak nějaké zmizet. Každopádně je po cvičení dobrá doba pro snahu o změnu svého charakteru. Může být, že po cvičení přijde pocit apatie či lhostejnosti. Jediná obrana je pro něco se nadchnout a vrhnout se pohlavě do nějaké činnosti.
Země: Přestavte si, že jste uprostřed tmavě hnědé skály. Všechno je neskutečně těžké a nelze se zde ani pohnout. Opět vdechujeme živel. Opět jej vychutnáme. Zde by se mohl dostavit pocit obrovské tíže a pomalosti a strnulosti. A opět jej vydechujeme. Živel aktivuje zemní vlastnosti. Po cvičení se může objevit jistá strnulost a konzervatismus. Je třeba rozhýbat jak tělo, tak zejména mysl.

Varování:
1. Vždy živel uvoňujte vydechováním o stejném počtu výdechů, jako bylo vdechů. Zatím jej neuvolňujte naráz!
2. Živel nechávejte zvolna a rovnoměrně vyplňovat celé tělo. Hlavu ponechejte prazdnou. Berte tělo jako celek, nesoustředťe se na jednotlivé orgány a části těla.

Tipy a triky:
1) Může být, že neudržíte koncentraci a nedaří se Vám každý vdech ideálně imaginovat. V takovém případě doporučuji provádět jeden vdech s imaginací a jeden normální.
2) Když budete zvládat všechna cvičení dobře není vůbec špatný nápad je provest všechna po sobě.
3) Můžete si pomahat vhodnou meditační hudbou či zvoleným meditačním prostředím, ale čiňte tak jen v případě vytrvalého nezdaru.
4) Budete-li zvládat veškeré tyto meditace, můžete je zkoušet provádět s pohyby typickými pro daný živel (řekněme něco jako Tai-tchi). Typicky pro oheň otevřené pohyby, pro vodu naopak uzavřené a stahující, pro vzduch vyrovnané a uvolnujici a pro zem statické a směrem shora dolů.

Amulety

18. května 2009 v 16:26 | galaxy cat |  JINÉ
Výroba a použití amuletu

Rozdíl mezi amuletem a talismanem je v tom, že talisman je uměle vyrobený, zatímco amulet je přírodní . Čtyřlístek, medvědí dráp, vylisovaná bylinka, květina, žraločí zub,atd . Jeden z velmi považovaných čarodějnických talismanů je kámen s přirozeným otvorem. Amulet si tedy nemůžete vyrobit, ale jen upravit a energetizovat - nabít

Ochranné kameny


Existuje mnoho drahých kamenů, které jsou cenné kůli svým ochranným vlastnostem.
Všeobecná ochrana - achát, fluorit, křišťál, granát, malachit, tyrkys, záhněda, jadeit
Psychická ochrana - černý jantar, korál červený
Duchodní ochrana - černý turmalín, labradorit, lapis lazuli

Očištění kamene


Než jsou kameny nabity, aby sloužily jako amulety , je potřeba je omýt a vyčistit . Nejrychlejším způsobem jak je očistit od negativní energie, je nechat kámen 1 až 2 minuty pod tekoucí vodou. Nejlepé v přírodní pramenité vodě. Důkladné čištění se provádí zahrabáním předmětu do mořské soli až na 24 hodin a poté propláchnutím pod tekoucí vodou ( v nouzi postačí pod vodovodním kohoutkem). Také rozpuštěná mořská sůl ve vodě a poté vložení kamenů či předmětů, určených na očištění je velmi účinná metoda. Kámen či předmět se pak umístí do sklenice s pramenitou vodou a nechá se , alespoň tři hodiny nabít na slunci.

Nabíjení amuletů


Aby se ochranné síly amuletu aktivizovaly, je zapotřebí ho "nabít" neboli "energetizovat". Po nabití začněte svůj amulet bezprostředně používat ke zvolenému účelu. Pokud pocítíte potřebu, můžete si amulet kdykoliv očistit a nechat nabít.
1.Amulet uchopte do přijímací ruky ( to je levá jste-li praváci a naopak)
2. Sevřete amulet v dlani a zavřete oči. Několikrát se zhluboka nadechněte a pak začn ěte dýchat pravidelně.
3. Při dýchání si představujte, že vyvoláváte veškeré své vnitřní světlo a sílu. Při výdechu prociťte jak proudí vaše energie klidně, ale mocně z oblasti žaludku, paží, až do dlaně, kde se amulet nabíjí.
4. Prociťte, jak amulet začíná pulzovat vaší osobní energií, v souladu s tlukotem vašeho srdce, takže se stává vaším prodloužením.
5. Představujte si, jak amulet budete nosit a jak bude pulzovat vaší energií a světlem, že se bude chovat jako silové pole, které je spojeno s vaší vnitřní silou a osvobozuje vás od vnějších vlivů. Můžete si představovat, jak všichni duchovní průvodci, spojenci nebo božstva, která ctíte vašemu amuletu dodávají energii a své světlo.
6. Když pocítíte, že je amulet kvalitně nabit, zhluboka se nadechněte a při výdechu otevřete dlaň.

Škapulíře


Amulety fungují nejlépe, pokud je při sobě nosíte neustále. Můžete je nosit zavěšené kolek krku, zápěstí nebo kotníku. Škapulíře, známe také jako léčitelské taštičky, jsou pro nošení amuletů ideální. Pokud se dobře vyrobí můžou být přímo amulety. Dělají se např. z kůže a hedvábí,...
1. Vezměte kousek zvoleného materiálu a svůj amulet umístěte do jeho středu.
2. Stáhněte látku kolem amuletu a svažte kouskem stuhy, abyste vytvořili váček - taštičku.
3. Vyznačte si pár označených bodů vzdálených 2,5 cm od spoje, abyste viděli kolik materiálu budete muset odstřihnout. Materiál rozložte a odstřihněte kruh vyznačený body, které jste označili.
4. Udělejte do materiálu několik dírek ve vzdálenosti asi 1 cm od okraje. Provlékněte dírkami stužku či provázek.
5. Položte amulet doprostřed látky a pevně provázek utáhněte, aby se váček dal uzavřít.
6. Uvažte uzel, aby váček byl uzavřený a pověstě si ho kolem krku, v domě či autě.

Ochranné rostliny


Mnoho roslin a bylinek se používalo jako ochranné amulety. Sušené listy, květy či kořeny se dávali do škapulířů, které se nosily kolem krku.
Andělika - používá se proti uštknutí jako vůně nebo v koupeli
Jasan - zavěšený nad vchodem, chrání dům
Vavřín - pálí se jako vůně při exorcismu
Vřes - větvička se nosí jako amulet proti fyzickým útokům
Cesmína - její větvička poskytuje všestannou ochranu
Ženšen - jeho kořen se palí při meditaci pro snažší identifikaci nepřátel
Cibule - propícháná špendlíky a umístěná do okna zabraňuje vstoupit zlu
Kostival - jeho kořeny ochraňují poutníky na cestách
Dub - dubové větvičky se svazují rudou pentlí a věší se jako ochrana v domě
Růže - tato květina zaručuje osobní ochranu
Pelyněk - parazité vůni této byliny nesnášejí, je-li zavěšen v autě, chrání před nehodami
Lotos - vdechování jeho vůně ochrańuje před zlými duchy
Lilie - roste-li v zahradě, chrání
Kozlík - pokud se pije jako čaj, chrání před nočními děsy
Třezalka - používá se k prolomení čar
Česnek - když se jí čerstvý, brání vstupu zlých duchů. Zavěšený v okně ochraňuje obydlí

Amulet proti negativní energii


Potřeby: 1x bílá svíce, 1x černý onyx (vlastnoručně koupený a očištěný), špetku soli, trochu citrónové šťávy, kousek modré bavlněné látky, bílou nit, trochu levandule pár zrnek pepře
Když mešíc dorůstá nebo za úplňku, v sobotu tři hodiny po setmění, se posaďte na klidné místo, kde nebudete rušen/a. Zapalte bílou svící. Při jejím světle klidně meditujte a vnímejte její bílé světlo. Propusťte postupně všechny svoje obavy a odpusťte si, co si vyčítáte všechny obavy a výčitky pojmenujte. Jak vnímáte bílé světlo, které postupně zaplňuje vaší osobnost, tím je ve vás méně a méně místa na nepříjemné vlastnosti. Až vás ovládne pocit, že jste očištěná/ý vezměte kousek modré bavlněné látky a bílou nití z něj ušijte malý škapulíř. Vložte do něj pár zrnek pepře , špetku soli, trochu levandule, a zakapejte třemi kapkami citronové štávy. Nakonec vložte do škapulíře černý onyx (musíte si ho sami koupit, darovaný nosí neštěstí). Vše dobře omotejte a zavažte bílou nití. Škapulíř vezměte za konečky nitky a podržte ho nad plamenem svíce, abyste ho očistili. Přitom říkejte nahlas:
"Cítím svou celou bytostí sílu a ochranu, která je v tomto amuletu. Nechť mě ochranuje silou vyššího dobra. Přijímám jeho sílu a děkuji za pomoc, kterou mi prokáže. Staniž se!!!"
Tento amulet vás bude ochraňovat a stane se vaší součástí.Amulet pro získání lásky


Potřeby:Kousek růžové látky, trochu levandule, růžovou růži, kousek kořene zázvoru, růženín, kousek růžové nítě
Postup: Tento škapulíř je na přivolání muže vašich snů. V období, kdy měsíc dorůstá, v pátek, dvě hodiny po setmění, si sedněte na klidné místo. Zapalte růžovou svíci, před ní položte mušli naplněnou levandulí, kořen zázvoru a růžovou růži. V klidu se uvolněte a nikam nepospíchejte. Dívejte se do plamene a představujte si muže vašich snů. Pokud nemáte na mysli nikoho konkrétního pak si představujte jak by měl vypadat a jaké by měl mít vlastnosti a dovednosti. Potom si ušijte pytlíček z růžového přírodního materiálu. Do něj vložíte čtyři lístky z připravené růže, špetku levandule kousek kořene zázvoru a kousek růženínu. Amulet zavažte růžovou nití. A zavažte devíti uzlíky při každém uzlíku vyřkněte jednu vlastnost, kterou by měl muž mít. Při vázání buďte razantní a důrazná. Nakonec škapulíř přidržte nad plamenem, aby se očistil a přitom říkejte: "Venuše, mocná bohyně, vyslechni moji prosbu, pomoz mi obdařit tento amulet svou silou. Dovol mi přivábit lásku. Staniž se!!!
Jakmile si najdete muže, kterého budete chtít milovat, musíte amulet zničit např. poslat ho po vodě.

Amulet v podobě čtyřlístku
Každý ví, že čtyřlístek nosí štěstí, ale jen málo lidí ví, že čím víc lístků, tím větší štěstí. Najdete-li takový jetel, zde je význam. Začněte z leva doprava.
První lístek znamená štěstí -druhý udržuje dobré zdraví - třetí napovídá bohatství - čtvrtý zase lásku - pátý dlouhý život - šestý větší bohatství - sedmý štěstí navěky
Poté co čtyřlístek (více lístek ) najdete, dejte si ho do peněženky, nebo ho vložte do rámečku a pověšte na zeď.

Pugét z vrby Wimmerovy, je-li někomu darován, tak mu přinese štěstí - tradiční dárek anglického venkova.
Abyste se uchránili veškeré smůly při cestování, noste jugoslávský amulet, který je ze železa a je to kruh ze šesti hvězd a uprostřed je trojuhelník ze třech dalších.


Amulet na odvrácení neštěstí
Tento amulet odvrací všechno neštěstí. Sice trvá týdny, než se shromáždí potřebné ingredience, ale stojí za to.
Postup: Do malého bílého sáček dejte následující materiály: (sáček potom noste kolem krku) - 1x oko z mrtvého bažanta (oko můžete získat například na podzim, kdy se pořádají hony, bažanti se také dodávají do masen před vánocemi, nebo poproste lesníka, myslivce), 1x bílé pírko, zlatou minci (tím, se opravdu myslí zlatá mince - je trochu dražší, ale viděla jsem jí i za 300 kč ), dále kousek kamenného krystalu, kousíček uhlí, trochu prachu z oltáře (budete muset do kostela). A smůla se od vás velmi rychle odvrátí.

Amulet v podobě kříže
Nezapomeňte nosit na krku amulet kříže. Je to jeden z nejstarších amuletů lidstva a jeho síla vás ochrání před démony i v nějtěžší hodince.

Amulet k udržení mládí, energie, dobrého srdce
Udělejte si jej z kořene Přestupu (rostlina) a noste jej na holém těle. Amulet slouží k udržení energie, mládí, dobrého srdce.

Amulet proti zabránění skandálu
Pokud se bojíte nějakého skandálu, noste tento talisman..
Postup: Noste s sebou malé pouzdro z černého saténu, v kterém bude prasečí kůstka (prodávají se prasečí nožičky, kupte jí svému pejskovi a jednu kostičku si z pracky vemte), bobkový list, bílé pírko, kousek černé zauzlované nitě.

Amulet k udržení naděje
Noste připnuté zlaté olivy (trs) na vašem obleku. A nikdy se nevzdáte.

Amulet na ochranu zdraví
Pokud čekáte hektické období,noste trochu pelyňku.

Amulet pro štěstí
Budete se muset vydat na farmu, kde chovají koně a objevit zapomenutou podkovu. Pokud v ní budou ještě hřebíky nebo budou ležet poblíž, je to velké štěstí, protože vibrace jsou celistvé a velmi účinné. Podkova je amulet již od dávných věků a je-li použita správně, pak ochrání váš byt před zlými duchy. Její síla pramení z měsíce, (srpku) jehož tvar odráží.

co je to telepatie

18. května 2009 v 16:25 | galaxy cat |  JINÉ
Telepatie
Výraz telepatie je odvozen z řeckého slova tele (vzdálené) a pathe (cítění). Tento termín byl poprvé použit francouzským badatelem Fredrickem W. H. Myersem, zakladatelem SPR (společnosti pro psychický výzkum). Počátky zájmů o tento jev můžeme hledat v "mesmerismu" (Franz Mesmer), kde se říká, že telepatie spadá mezi největší fenomény, pozorované u zmagnetizovaných subjektů, kteří četli myšlenky přenášené nikoliv slovy, ale pouhou myslí.
Brzy další psychologové a psychiatři objevili stejný fenomén u svých pacientů. Sigmund Freud si toho všiml tak často, že se tomuto počal také věnovat. Označil to jako regresivní, prvotní schopnost, kterou jsme ztratili v běhu evoluce, ale stále, za určitých podmínek, máme všichni schopnost ji projevit.
Telepatické jevy bývají nejznamenitější z celé parapsychologie. Podle SPR se telepatie stala prvním fenoménem, který byl studován vědecky. Podstata telepatie tkví v tom, že nějaký stav vědomí, počitek, barvy, zvuk, bolesti, chuti, představy předmětu, kresby, nebo čísla se přenáší přímo z vědomí jednoho člověka do vědomí jiného člověka bez prostřednictví smyslového vnímání.
Milující dvojice projevuje ve svém vztahu více telepatických schopností, než kdokoli jiný. Také mezi členy rodiny je tento jev zcela běžný. Matky cítí, když jsou jejich děti v nebezpečí. Dvojčata jsou často naladěna na stejnou frekvenci a komunikovat mohou jinými způsoby, než které používáme my.
Také někteří domácí mazlíčci vykazují vysoký stupeň psychického vědomí k určitým členům rodiny. Dokážou vycítit nebezpečí a varovat, poznají člověka, který jim chce ublížit a také se podle toho často chovají.
V době válek lze zcela záměrně a systematicky využívat telepatických a telegnostických schopností jasnozřivých vojáků k určování pozic nepřítele a jeho palebné síly. Pomocí psychické energie lze poskytnout sdělovací prostředky mezi ponorkou a pozemními základnami, které se využívaly a využívají dodnes. Podívejme se na některé pokusy fenoménu telepatie.

symboly

18. května 2009 v 16:24 | galaxy cat |  JINÉ

Symboly

KRUH
-symbolizuje ducha
-nejuniversálnější symbol magie
-nepřerušená linie představuje dokonalost, věčnost, nekonečný cyklus stvoření, zániku a obnovy
-horizontálně dělený kruh znamená protiklady
-tři propojené kruhy znamenají v čínské magii triádu země, nebe a lidstva
ČTVEREC
-symbol hmoty
představuje řád, stavbilitu, konečnost hmotného světa
-postavený na jeden vrchol vyjadřuje pomíjivost a přizpůsobivost ducha hmotě
-kruh ve čtverci je znak celistvosti
-spojení ducha (kruh) a těla (čtverec) =>výchozí bod pro magické přeměny
.
.
TROJÚHELNÍK
-různý výzam (př.: zrození, život, smrt)
-postavený na jeden vrchol symbolizuje Měsíc
-postavený na základnu symbolizuje Slunce
.
KŘÍŽ
-nejen křesťanský symbol
-spojení dvou protikladů
.
.
OKO
-znamená cestu k osvícení a moudrosti, ale také temné síly
-je oknem do duše a pokud je umístěno v trojúhelníku, tzv. "vševidoucí oko", je symbolem poznání nějakého tajemství
ANKH (Nilský kříž)
-původ-Egypt
-symbol života a nesmrtelnosti
.
.
.
HEXAGRAM
=dva rovnoramenné trojúhelníky protínající se v 6ti cípou hvězdu
-znamená spojení ohně a vody
.
.
.
JIN a JANG
-čínský znak
-Jin symbolizuje prázdnoutu a negativní energii
-Jang sybmolizuje pozitivní energii
-Jin i Jang se vzájemně doplňují a tvoří dohromady kruh
.
OBRÁCENÝ KŘÍŽ
-symbol "černé" magie a satanismu
.
.
.
.
PENTAGRAM
=pěticípá hvězda tvořená jedním tahem
-obrácený pentagram s kozlí hlavou uprostřed je symbol "černé" magie
.
.
.
SPIRÁLA
-symbol nekonečna
.
.
.
.
SVASTIKA
=otáčející se kříž se zalomenýmy rameny ve směru hodinových ručiček
-znamení energie
-zalomení na druhou stranu - další ze znaků "černé" magie


písmo Elfů

18. května 2009 v 16:24 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
Elfské písmo
Souhlásky představovalo 24 základních znaků zvaných tengwar. Znaky byly rozděleny do čtyř sad neboli Témar. Každá sada se používala k znázornění zvuků tvořených různými částmi úst. Sada I se používala pro hlásky zubní čili t-ové (tincotéma) a II. sada převážně pro hlásky retné čili p-ové (parmatéma). Sada III byly hlavně používána pro patrové nebo zadopatrové hlásky a sada IV se používala pro ostatní zadopatrové hlásky nebo pro normální hlásky (západština) k-ové (calmatéma), podle požadavků různých jazyků.
Tyto čtyři sady byly dále rozčleněny do šesti stupňů neboli Tyeller. Každý stupeň představoval zvuky tvořené různými způsoby, podle toho jak vzduch proudí skrz ústa a nos.
Normální písmena, stupeň 1, se používala pro "neznělé závěrové": t, p, k atd. 2. stupeň pro znělé zadopatrové 3. a 4. stupeň pro znělé a neznělé třené hlásky 5. stupeň (17-20) se obvykle používaly pro nosovky. 6. stupeň (21-24) se nejčastěji používal pro nejslabší, čili "polohláskové" souhlásky z každé sady: skládal se z nejmenších a nejjednodušších tvarů mezi prvotními písmeny.
Každý tengwar znak měl přiřazenou fonetickou hodnotu, určenou jeho pozicí v mřížce. Lidé mluvící různými jazyky si mohli mřížku upravovat a tak má pouze pár znaků pevnou fonetickou hodnotu.
Prvotní písmena se skládala z telco (stonku) a lúva (obloučku). Formy 1-4 se pokládaly za normální.
Stonek bylo možno zvednout, jako u písmen 9-16, nebo zkrátit , jako u 17-24.
Oblouček mohl být otevřený, jako v sadě I a III, nebo zavřený, jako v sadě II a IV, v obou případech mohl být zdvojen, jako u písmen 5-8
Česká výslovnost by mohla být nějak takhle:
1 - t
2 - p
3 - č
4 - k
5 - d
6 - b
7 - dž
8 - g
9 - t, f
10 - f
11 - š
12 - ch
13 - dh
14 - v
15 - ž
16 - gh
17 - n
18 - m
19 - n(g)
20 - w
21 - r
22 - w, v
23 - y
24 - w, v
Bylo také 12 zvláštních znaků, tzv. "přídatná písmena", jejichž příkladem jsou písmena 25 - 36. Z nich jsou zcela nezávislá jen písmena 27 a 29, ostatní jsou obměnami jiných písmen.
Samohlásky byly představovány tzv. tehtar. Symboly tehta se kladly nad a pod (a někdy dovnitř) tengwar znaků - v jazycích jako quenijština, v nichž většina slov končí samohláskou, se tehta kladla nad předcházející souhlásku, v jazycích jako sindarština, v nichž většina slov končila souhláskou, se kladla nad následující souhlásku.
Když na příslušném místě nestála žádná souhláska, kladla se tehta nad "krátkého nosiče", který měl podobu malého "i" bez tečky.
Bylo pět základních tehtar znaků, představujících pět nejčastěji používaných samohlásek a, e, i, o, u. Byly nejčastěji kladeny nad tengwar znaky:
Tři tečky byl nejobvyklejší zápis a.
Jednoduchá tečka a "akutový přízvuk" se často používaly pro i a e (ale v některých podobách pro e a i).
Kudrlinky se používaly pro o a u. V nápisu na Prstenu se kudrlinka otevřená doprava používá pro u, ale na titulní straně představuje o a kudrlinka otevřená doleva u. Oblíbenější byla kudrlinka doprava a použití záviselo na tom, o který jazyk šlo: v Černé řeči bylo o vzácné.
Dlouhé samohlásky byly obvykle znázorněny položením tehty nad "dlouhý nosič", který běžně vypadal jako j bez tečky. Stejnému účelu však sloužila i zdvojená tehta. To však bylo časté jen u kudrlinek a někdy u "akutu". Dvě tečky se používaly spíše jako znak pro následující y.

Elfské písmo

18. května 2009 v 16:23 | galaxy cat |  JINÉ
Elfské písmo
Souhlásky představovalo 24 základních znaků zvaných tengwar. Znaky byly rozděleny do čtyř sad neboli Témar. Každá sada se používala k znázornění zvuků tvořených různými částmi úst. Sada I se používala pro hlásky zubní čili t-ové (tincotéma) a II. sada převážně pro hlásky retné čili p-ové (parmatéma). Sada III byly hlavně používána pro patrové nebo zadopatrové hlásky a sada IV se používala pro ostatní zadopatrové hlásky nebo pro normální hlásky (západština) k-ové (calmatéma), podle požadavků různých jazyků.
Tyto čtyři sady byly dále rozčleněny do šesti stupňů neboli Tyeller. Každý stupeň představoval zvuky tvořené různými způsoby, podle toho jak vzduch proudí skrz ústa a nos.
Normální písmena, stupeň 1, se používala pro "neznělé závěrové": t, p, k atd. 2. stupeň pro znělé zadopatrové 3. a 4. stupeň pro znělé a neznělé třené hlásky 5. stupeň (17-20) se obvykle používaly pro nosovky. 6. stupeň (21-24) se nejčastěji používal pro nejslabší, čili "polohláskové" souhlásky z každé sady: skládal se z nejmenších a nejjednodušších tvarů mezi prvotními písmeny.
Každý tengwar znak měl přiřazenou fonetickou hodnotu, určenou jeho pozicí v mřížce. Lidé mluvící různými jazyky si mohli mřížku upravovat a tak má pouze pár znaků pevnou fonetickou hodnotu.
Prvotní písmena se skládala z telco (stonku) a lúva (obloučku). Formy 1-4 se pokládaly za normální.
Stonek bylo možno zvednout, jako u písmen 9-16, nebo zkrátit , jako u 17-24.
Oblouček mohl být otevřený, jako v sadě I a III, nebo zavřený, jako v sadě II a IV, v obou případech mohl být zdvojen, jako u písmen 5-8
Česká výslovnost by mohla být nějak takhle:
1 - t
2 - p
3 - č
4 - k
5 - d
6 - b
7 - dž
8 - g
9 - t, f
10 - f
11 - š
12 - ch
13 - dh
14 - v
15 - ž
16 - gh
17 - n
18 - m
19 - n(g)
20 - w
21 - r
22 - w, v
23 - y
24 - w, v
Bylo také 12 zvláštních znaků, tzv. "přídatná písmena", jejichž příkladem jsou písmena 25 - 36. Z nich jsou zcela nezávislá jen písmena 27 a 29, ostatní jsou obměnami jiných písmen.
Samohlásky byly představovány tzv. tehtar. Symboly tehta se kladly nad a pod (a někdy dovnitř) tengwar znaků - v jazycích jako quenijština, v nichž většina slov končí samohláskou, se tehta kladla nad předcházející souhlásku, v jazycích jako sindarština, v nichž většina slov končila souhláskou, se kladla nad následující souhlásku.
Když na příslušném místě nestála žádná souhláska, kladla se tehta nad "krátkého nosiče", který měl podobu malého "i" bez tečky.
Bylo pět základních tehtar znaků, představujících pět nejčastěji používaných samohlásek a, e, i, o, u. Byly nejčastěji kladeny nad tengwar znaky:
Tři tečky byl nejobvyklejší zápis a.
Jednoduchá tečka a "akutový přízvuk" se často používaly pro i a e (ale v některých podobách pro e a i).
Kudrlinky se používaly pro o a u. V nápisu na Prstenu se kudrlinka otevřená doprava používá pro u, ale na titulní straně představuje o a kudrlinka otevřená doleva u. Oblíbenější byla kudrlinka doprava a použití záviselo na tom, o který jazyk šlo: v Černé řeči bylo o vzácné.
Dlouhé samohlásky byly obvykle znázorněny položením tehty nad "dlouhý nosič", který běžně vypadal jako j bez tečky. Stejnému účelu však sloužila i zdvojená tehta. To však bylo časté jen u kudrlinek a někdy u "akutu". Dvě tečky se používaly spíše jako znak pro následující y.

Elfové

18. května 2009 v 16:22 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
Elfové v historii a
TOPlist
mytologii

Elfové byli za poslední staletí téměř ztraceni ve víru času, jsou ještě starší než trpaslíci, kteří je později vytlačili. Je těžké o nich něco zjistit, což dává představivosti autorů velký prostor. Jednotlivé knihy se v charakteristice těchto postav rozcházejí více, než tomu bylo u trpaslíků.. Ale jakýma očima vidí elfy dnešní etymologové a historici. A co tyto bytosti mohly pro člověka kdysi dávno znamenat? Elfové jsou bytosti ještě záhadnější a nedostižitelnější než trpaslíci, téměř nikde není popisován jejich vzhled ani jejich funkce. V mytologii jsou to poslední stopy dávné minulosti 1.-2. století př.n.l.. Již Tacitus se ve svém díle zmiňuje o uctívaných ženách, zvaných "Albruna". Toto slovo je složenina z "alb" nebo "elb" a "run", což je v germánských jazycích výraz pro kouzla a čáry… Vydejme se tedy po stopách slova "elf". Ve středověké Francii elfové neexistovali, v 16. století Francouzi toto slovo převzali pro označení víl. Od 19. století jím jsou nazývány bytosti příbuzné trpaslíkům. V německých pramenech do 13. století najdeme slovo "elf" (alb, elbe) jen vzácně, později je hojně užíváno k označení "trpaslíka" (zwerg) nebo "noční můry" (mar). V Anglii se "elf" (aelf, elf, mn.č. ylve) používal do počátku 11. století, později se význam tohoto slova změnil stejně jako v německé literatuře. Toto označení se pak používalo pro všechny bytosti nižší mytologie. Ve Skandinávii je "elf" (álfr, mn.č. álfar) stejná bytost jako trpaslík (dvergr), pro toto stvoření je možné použít obou názvů. Tak se stalo, že elfové téměř ztratili svoji osobitost a autonomitu. Jacob Grimm a Ferdinand de Saussure se rozhodli vydat se za kořeny slova "elf" a zjistit původní totožnost této bytosti. Dospěli k názoru, že "alf, aelf, alb, alp, elbe" vychází z latinského slova "albus" (bílý) a také je příbuzný "Alpám", jakožto vysokému pohoří s bílou sněhovou čepičkou, a v neposlední řadě i Labi (Elbe), názvu původně čisté a průzračné řeky. Jiní badatelé usuzovali na příbuznost se slovem "albh" (třpytit se, bělat se). A. Kuhna však toto vysvětlení pokládal za příliš snadné a zastával názor, že "elf" vychází ze sanskrtského "rbhu" (obratný řemeslník), bylo to označení pro démony, kteří vykovali šperky bohů. Jiní se domnívají, že si elfy pletl s trpaslíky. Pomalu se před námi z hlubin času vynořuje bílé třpytivé stvoření - elf. Jeho zjev mnohé vypovídá o jeho dobrotivém charakteru. Tuto hypotézu potvrzuje i fakt, že od slova "elf" bylo, zvláště v Anglii, odvozeno mnoho jmen, jako například "Aelfbeorht" (Třpytivý elf) a "Aelfwine" (Přítel elfů). Je těžké si představit, že by rodiče dali svému dítěti jméno po zlé bytosti. Za povšimnutí stojí i to, že neexistuje snad ani jediný případ křestního jména odvozeného od "zlého trpaslíka" (zwerc, dvergr, dveorg). Jméno mělo v dřívějších dobách veliký význam, skrz ně byl člověk spojen se světem bohů a duchů, bytost, od které bylo jméno odvozeno, se v jistém smyslu stávala patronem a strážným andělem oné osoby. Tato zvyklost se nejvíce dodržovala v germánských zemích, kde vznikala jména jako "Thurquetil" (Thorův kotlík), "Thorstein" (Thorův kámen), "Thórólfr" (Thorův vlk). Od boha Freyra (Frodiho) je odvozeno Frómundr, ve starofrancouzštině Froimont. To vše naznačuje, že původně byli elfové krásní a dobří duchové, zkrátka pravý opak "škodlivých a pokřivených trpaslíků". Když vznikl Ásgard (Svět bohů), Ásové v něm vybudovali pro každého z nich příbytek. Jeden takový se nazývá "Álfheimr" (Svět elfů), který se podle některých textů nachází v druhém nebi, což by znamenalo, že je totožný s "Gimlé", nejkrásnějším z nebeských obydlí, umístěným v nejjižnější části nebe, kam odcházejí duše lidí dobrých a spravedlivých. Ásové darovali tento Svět elfů Freyrovi, bohu z rodu Vánů, jenž přišel z Ásgardu jako rukojmí po válce mezi dvěma božskými rody Vánů a Ásů. Freyr byl synem Njörda, který je převtělením bohyně Nerthus, tj. Matky země, a bratrem Freyji, na niž se lidé obraceli ve věcech lásky. Sám Freyr ztělesňuje třetí funkci - vládu nad deštěm, sluncem a nad plodností půdy, byl vzýván pro podporu míru a občas i lidského bohatství. Bohyně Nerthus, Matka země, rozdělila svou funkci do třech odvětví: Njörd byl patronem mořeplavby a rybolovu, Freyja vládla lásce a rozkoši a Freyr byl bohem plodnosti. Z toho vyplývá, že i elfové zařazení pod Freyra byli bytostmi plodnosti. Jsou i tací, kteří se domnívají, že elfové byli původně třetí samostatná skupina božstev (vedle Ásů a Vánů). Elfové, žijící v sousedství bohů, jsou nazýváni Elfové světla "Liósálfar". (Slunci se také obrazně říkalo "elfí třpyt".) Jas a třpyt je jejich jediným morfologickým rysem, který je nám znám. Vše naznačuje tomu, že elfové ovládali magii. Kolem roku 1000 n.l. je ve staroangličtině doložen výraz "aelfsiden", který se dá přeložit jako "elfí kouzla" nebo také "čarodějnictví" či "uhranutí". "Siden" je příbuzné severskému "sejdr", což je jistý druh nečisté magie, kterou ovládali Vánové (a elfům vládne Freyr z rodu Vánů). V archeologických nálezech najdeme křížky, na nichž je vyryto "Contra elphos hec in plumbo scrive" (Proti elfům je toto do olova psáno.) Existují i různá zaříkávadla proti elfí magii. Dalším svědectvím o kouzelné moci elfů je německé jméno mandragory "Alraun", tedy "elfí tajemství", v 10. století se objevuje i výraz "Albruna", kterým Tacitus nazýval germánské věštkyně. Nyní spíše pro zajímavost něco o mandragoře:

Vyrůstá pod oběšenci, jejichž sperma nebo moč oplodnily zemi. Když ji utrhnete neopatrně, vyrazí výkřik, který vás zabije. Musíte se jí zmocnit v pátek ráno před svítáním, s ušima ucpanýma voskem nebo vlnou. S sebou je třeba vzít černého psa, který nemá ani jediný bílý chloupek. Nad mandragoru uděláte tři kříže, vykopete kolem ní jámu a přivážete ji psovi k ocasu. Pak zvířeti podáte kousek chleba. Jak se po něm vrhne, vytrhne rostlinu ze země, ale zahubí ho její výkřik. Mandragoru seberete, vykoupete ji ve víně, zabalíte do kousku hedvábí a uložíte do krabičky. Aby si zachovala svou moc, je třeba ji každý pátek koupat a vyměňovat jí "košilku".

Povšimněme si, že všechny tyto činnosti se týkají pátka, německy Freitag, neboli Freyjin den (Freyja - sestra Freyra, vládce elfů). Ať už byli elfové spojeni s bohy jakkoliv, byli lidmi velmi uctívaní. To dosvědčuje i svátek Jöl, pohanské Vánoce, slavené na zimní slunovrat a spojované se vzpomínkou na mrtvé a rituály plodnosti. Tento svátek se obrazně nazýval "Álfablót" (oběť elfům). Vzýval se Freyr a přinášela se velká obět "za plodný rok a mír". Zde opět vidíme spojitost s říší mrtvých. Elfové prý obývali menhiry a různé jiné kameny, což částečně vysvětluje snadnou záměnu s trpaslíky. Elfové jsou však známí svým smyslem pro čistotu, běda tomu, kdo by chtěl vykonat potřebu poblíž místa, kde oni sídlí. V severských jazycích se pro konání potřeby vžily dva výrazy: "álfrek ganga" a "álfrek hava", obojí znamená "vyhánět elfa". Podobnost latinských slov "homo" (člověk) a "humus" (půda) značí úzký vztah člověka, zvláště nebožtíků, k plodnosti země. Tato podobnost však způsobuje záměny mrtvých s různými duchy země. Nebožtíci mají přímou vládu nad plodností země, důvodem může být jejich moc nad živly a také jejich místo mezi světem lidí a světem bohů, u nichž se mohou přimlouvat za své příbuzné, neboť oni už se navrátili k posvátnu. Dobří nebožtíci dělají úrodnou půdu, nemůžeme je ztotožňovat s elfy, i když v některých textech se objevují zmínky o přeměně nebožtíka v elfa. Ti nebožtíci, kteří za svého života konali dobro a pomáhali druhým, se mohli po smrti stát elfy a pro svou vesnici lidovými světci. Snorri Sturluson popisuje tři skupiny elfů. Kromě bílých se zmiňuje ještě o černých a temných elfech. Černí elfové prý žijí v "Svartálfaheimru" (Světě černých elfů) "tam dole na zemi". Bližším prozkoumáním se ukázalo, že jsou tím míněni trpaslíci. Větší záhadou jsou temní elfové. Kam tyto bytosti zařadit? Na tuto otázku existují dvě možné odpovědi. První hypotéza o temných elfech vychází z křesťanského pojetí rozdělení duší po smrti. Dobré duše jdou do nebe, zlé do pekla, a ty ani vysloveně dobré, ale ani úplně špatné míří na nějakou dobu do očistce. Snorri Sturluson mohl tedy své rozdělení elfů okopírovat podle tohoto vzoru. Druhá teorie se zakládá na germánské legendě o neutrálních andělech. Když se Lucifer vzbouřil proti Stvořiteli, někteří andělé ho následovali, jiní se postavili za Boha a ti zbývající, váhaví a nerozhodní, se nepřidali ani na jednu stranu a čekali, jak se situace vyvine. Byli potrestáni spolu se vzbouřenci. Ti, kteří šli s Luciferem, byli uvrženi do pekla a stali se z nich černí démoni, neutrální andělé byli vyhoštěni na zem. Zde zplodili potomstvo, a právě z nich pocházejí víly, trpaslíci a duchové. Vlastně existuje ještě jeden zjednodušený pohled na celou věc. Elfové světla se stali vílami, temní elfové vystupují jako duchové a černí elfové jsou trpaslíky. Další zajímavou postavou je Wieland, pověstný kovář, v severských jazycích nazýván Völundr, v anglosaských Velent nebo Weland a ve starofrancouzštině Galan. Tato postava je označována jako Kníže elfů. Wielandovou babičkou byla rusalka, která si vzala krále Vilcina, a měli spolu obra. Rusalka-obr-člověk, zvláštní rodokmen. Ovšem po babičce zdědil Wieland vztah k vodnímu živlu. V Eddě je nazýván nejen Knížetem elfů, ale i Moudrým elfem, z toho nutně plyne, že sídlil v Ásgardu s bohy. To by znamenalo, že tato záhadná postava byla posledním převtělením nějakého snad nižšího božstva a později byla nahrazena Freyrem, kterému byl Svět elfů přidělen, když se usadil u Ásů. V severské mytologii byli bohové na počátku své existence kováři (zvláště pak třeba Thor se svým kladivem). V mytologických příbězích se často setkáme s případy, kdy bůh spadl na úroveň nižšího božstva. Je zde tedy možnost, že Wieland byl vtělením nižšího božstva, které bývalo Thorem. Vztah Thora s elfy se nejvýrazněji projevuje v názvech rostlin a minerálů a v křestních jménech. (germánsky Thor, německy Donar a anglosasky Thunor) Tak například belemnit se německy řekne "Donarovo razidlo" a "elfí střela", netřesk (v lidové latině "barba Jovis" - Jupiterův vous) je nazýván "Donarovo koště" nebo "Donarova tráva" anebo také "elfova hůlka". V křestních jménech nalezneme "Thórova elfa" (Thorálfr) a "elfího Donara" (Albthonar). Ve středověkých pověrách Thor/Donar nevystupuje jen jako válečník. Adam z Brém píše: "Thor vládne ve vzduchu, poroučí hromu a blesku, větru i dešti, slunci i plodům země. Hlavně tento jeho poslední rys se dlouho udržel v povědomí Laponců, kteří vzývají Thora, "aby ušetřil jejich dobytek a lidi a přivolal blahodárný déšť". Ve středověkém Švédsku byl Thor nazýván "dobrým sedlákem" nebo "obilným" či "polním mužíčkem". A právě tato funkce plodnosti spojuje Thora s elfy. Za zmínku také stojí, že i Thor panuje nad určitou skupinou nebožtíků. To vše nám dohromady dává vyvážený celek: Odin a Freyja se starají o válečníky padlé v boji, Thor a Freyr o svobodné sedláky a Hel o zbývající nebožtíky. Vrátíme-li se zpátky k Wielandovi, božskému kováři (obdoba Hefaista), vidíme, že ho s elfy spojuje i zlato. Wieland se zabýval kováním zlatých šperků pro bohy. A co mají elfové společného se zlatem? Galský duchovní Giraud de Barri ve svém díle "Itinerarium Cambriae" z doby kolem roku 1191 zachycuje vyprávění starého kněze Eliodora. Líčí zde setkání s podzemními mužíčky, kteří jsou malí, ale nesmírně schopní, mají žluté tělo a dlouhé vlasy. Živí se jakousi mléčnou kaší s příměsí šafránu, nesnášejí lež, nestálost a nevěrnost. Žlutá barva těla byla v té době vysvětlována jejich stravou. Podle středověkých tradic v zemi za Lamanšským průlivem jsou tvorové z onoho světa zelení. Žlutí mužíčci jsou tedy záhadou, stojí opět na hranici světů, jsou pokládáni za elfy kvůli své jasné a třpytivé barvě (ztělesněné žlutou) a kvůli své nezáludné povaze. Na rozdíl od trpaslíků se elfové těšili úctě lidí, ti věřili v jejich existenci a velkou moc. Dochovalo se znění různých zaříkávání a kleteb jako např.:

"Ať trollové a elfové a čarodějné Norny, duchové strašidelných míst a obři z hor spálí tvůj dům…"

Pokud se na ně lidé odvolávali, musely mít tyto bytosti velkou moc, povšimněme si, že zde není zmínka o trpaslících. Ovšem uvědomíme-li si, že elfové žili po boku bohů, není na tom nic divného. Nebezpeční a zlovolní trpaslíci nebývají příliš zmiňováni. Jejich menší důležitost pro ně však znamenala jistou výhodu, nastupující duchovenstvo se o ně příliš nestaralo, zato elfové jim "leželi v žaludku", a tak je církev degradovala na úroveň trpaslíků a démonů sloužících ďáblu. Bylo na ně sváděno množství chorob, takže dodnes najdeme jména nemocí odvozená od elfů. Elfové jsou pro mnoho z nás symbolem dlouhověkosti a velké moudrosti, což vyvěrá zvláště z Tolkienovy představy o těchto bytostech. Ať už byli kdysi kýmkoliv, vypadá to, že měli blízko k bohům a skutečnému vědění. Moudrosti, kterou si ani neumíme představit, protože bychom ji, my lidé, na tomto stupni duševní vyspělosti pravděpodobně nedokázali pochopit. V přírodě se skrývá mnoho tajemství a moudrosti, možná že lidé v dávných časech si toto vědění personifikovali do spousty postav, a to jim ony principy umožňovalo lépe chápat. Důležité je, že onu pravdu nějakým způsobem přijímali, až se stala součástí jich samých. Ale co dnes? Mnoho z nás se stále více vzdaluje od přírody, je to asi cena pokroku, ale občas se stává, že člověk se musí o kousek navrátit, aby pak mohl rychleji vpřed. Určitě stojí za to čas od času opustit město a vypravit se do lesa, skvěle se odpočineme a kdo ví, koho tam potkáme…

obrázky draků

18. května 2009 v 16:21 | galaxy cat |  DRACI

Draci jsou úžasná stvoření a já věřím že existovali nebo možná ještě existují .... tady máte pár obrázků :-)


obrázky víl

18. května 2009 v 16:20 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
TOPlist

TOPlist
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Něco o jednorožcích

18. května 2009 v 16:19 | galaxy cat |  JEDNOROŽCI
Jednorožec - to nádherné mýtické stvoření sněhově bílé barvy, s dlouhým rohem uprostřed čela, zná s pohádek jistě každý z nás. Ale jak se na něj dívali ve středověkých dobách? Zkusím trošku poodhalit roušku tajemství.Skutečně existoval bílý jednorožec se zlatým rohem, který je vyobrazený na tolika tapiseriích?. Popisy tohoto bájného tvora se liší text od textu. Řecký lékař, který navštívil roku 416 př. n. l perský dvůr, napsal, že v Indii žije divoké zvíře větší než kůň, s bílým tělem, tmavorudou hlavou a tmavomodrýma očima, jemuž z čela vyrůstá roh, který je asi 45 cm dlouhý, u kořene bílý, uprostřed černý a na ostré špici karmínový. Tento jednorožec je obvykle považován za kombinaci divokého indického osla, nosorožce a lehkonohé tibetské antilopy s rovnými dlouhými rohy, které se s bočního pohledu mohli jevit jako roh jeden .Plinius Starší se v 1. století n. l. ve své Přírodovědě zmiňuje o "monocerovi", tedy jednorožci, který má uprostřed čela dlouhý černý roh. Indičtí Sírové na něj pořádali lovy, nebylo jej však možné chytit živého.A jak se takový jednorožec lovil? Jediným způsobem, jak jednorožce ulovit byla sladkávůně panny, která ho zmámí na tolik, že jí položí hlavu do klína.Víra v jednorožce se neomezuje jen na západní kulturu - čínský ťi-lin prý měl jelení tělo, koňská kopyta a jediný roh, který mu vyrůstal uprostřed čela a měřil asi 4 metry. Na rozdíl od jednorožce západního, který dokáže být divoký a dokonce útočný, je ťi-lin ztělesněná mírnost: nežere nic živého a nešlápne ani na nejmenšího broučka či stéblo trávy.Ve středověkých dobách byl jednorožec ceněn právě pro svůj roh, který v rozemleté podobě působil jako protijed proti všem známým jedům. Avšak dnes již víme, že rohy jednorožce, které se nacházely v pokladnicích chrámů , nebo vladařů byly většinou slonovinové kly narvalů či mrožů, kterým se v souladu se středověkým názorem, že každý tvor má svůj mořský protějšek říkalo mořští jednorožci. A číše indických vladařů byly ve skutečnosti vyrobeny z klů nosorožce.Tak jak to tedy bylo, žili jednorožci nebo jsou jen výplodem našich fantazií? Pokud žili, možná byli právě pro svůj roh vyhubeni , ale možná někde v nedotčené přírodě, v hlubokém lese chodí v noci k tůni…


Andělé

18. května 2009 v 16:13 | galaxy cat |  MAGICKÉ BYTOSTI
"Každý jsme anděl s jedním křídlem…
Abychom vzlétli, musíme se obejmout."
jsou šťastni, když nám mohou pomoci a vůbec nic za to nechtějí…
KDO?
…no přeci Andělé…!
Andělé jsou jako studnice lásky, které když požádáme, s radostí přijdou a přivinou nás do své milující, léčivé a všeobjímající náruče. Mohou nám pomoci vyřešit problémy se zdravím,
milostným životem, zaměstnáním, finanční situací, pomohou nám od vnitřních bolestí, neklidu a tísně ... Rádi přijdou, aby nám poskytli útěchu, vedli nás a někdy nám i hmotně pomohli. Andělé nás skutečně hluboce milují a nedělají rozdíly mezi tím, zda je někdo lepší nebo horší. Svou pomocnou ruku podávají každému z nás bez ohledu na rasu, barvu pleti či vyznání. Vždy věděli, že nestojíme víš ani níž, že nejsme ani lepší ani horší, ani větší ani menší než ostatní duchovní bytosti. Nosíme v sobě stejnou božskou jiskru, kterou v sobě nosí všechna stvoření. Proto stojíme vedle andělů a andělé vedle nás. Andělé stojí při nás, abychom mohli rozvíjet to božské v nás, chtějí uzdravit náš život… Přejí si však, abychom se naučili říkat si o pomoc.
Obecně lze říci, že andělé jsou vyšší duchovní bytosti, které Bůh ustanovil jako vůdce, ochránce a pomocníky a užívá je jako své posly, zvěstovatele. Andělé mají lehčí a rychlejší (vyšší) vibrace, jsou tedy většinou pro lidské bytosti neviditelné. Nemají sexuální potřeby, jsou to oboupohlavní bytosti - jejich ženské a mužské aspekty jsou v naprosté rovnováze Nemají ani žádnou reálnou podobu, jsou to duchovní bytosti tvořené z čisté energie, sídlící v duchovním světě a nelze je situovat do možného či představitelného místa. Andělé jsou všude tam, kde je Bůh…
Vše, co člověk nedokáže zachytit svými smysly, nahrazuje fantazie a představivost, která přisoudila andělům lidskou podobu možná proto, že se jedná o "živé bytosti"s inteligencí podobnou člověku. Lidé považují anděly za bytosti vzdušné, jejichž křídla symbolizují schopnost absolutním způsobem vládnout času a prostoru.
Andělé, stejně jako my lidé, se liší ve svém duchovním růstu podle dosažené úrovně osvícení. Jsou však mnohem víš, než jsme my. Tak jako je na světě velké množství lidských ras, je i množství andělských druhů, přičemž každý se učí a roste na své vlastní duchovní cestě. Někteří andělé se zasvětili lásce, jiní léčení, další ochraně této planety a pod.

Od narození máme všichni svého anděla strážného, který je nám dán ku pomoci a který nás doprovází po celý náš život - opatruje nás, ochraňuje, zahaluje svou láskou, hladí nás… Jeho lásku a pomoc pocítíme tehdy, když se ji otevřeme. Kdybychom jenom věděli, kolik pomoci všude kolem nás v duchovním světě je, necítili bychom se tak osamocení. Na tuto zázračnou pomoc si často vzpomeneme jen v období krize.

Jaký je Váš možný duchovní původ?
Připadáte si jiní než ostatní? Máte pocit, jako by jste sem nepatřili? Jako by vás tu zapomněli vaši druhové z jiné planety a vy si říkáte, kdy se pro vás konečně vrátí? Pokud ano, pak jste možná pozemským andělem. Máte-li touhu a nadání léčit a učit druhé, pomáhat jim, a přitom máte potíže srovnat se s materiálním způsobem života a jeho požadavky, trpíte-li v problematických vztazích, máte-li potíže s nadváhou, pak je více než možné, že jste pozemským andělem. Pokud jste navíc ještě přehnaně citliví a odmítáte násilí v jakékoli formě, pak je to dokonce více než pravděpodobné!
Avšak ne každý člověk je pozemským andělem. Lidé kteří nejsou vtělenými anděly, žijí svůj život jen pro uspokojení svých vlastních potřeb, tužeb a přání. Jejich životy jsou zasvěceny lidským, čistě pozemským zájmům. Chcete-li vědět více, tento následující test vám pomůže určit váš duchovní původ. Odpovědi ano/ne si zapisujte okamžitě, hned jak vás napadnou. Své odpovědi neanalyzujte a neopravujte.

1.
Velmi lehce přibírám na váze. /Právě v tomto období vážím více, než jindy./ Trpím nadváhou.
2.
Moji bývalí/nynější partneři jsou narkomani nebo alkoholici.
3.
Málokdy poruším nějaké pravidlo.
4.
Činí mi potíže říci "ne".
5.
Barvím si vlasy./odbarvuji si vlasy./Zesvětluji si vlasy.
6.
Raději pomáhám jednotlivcům než skupinám.
7.
Mám radši zvířata a rostliny než lidi.
8.
Mám keltské kořeny./svým vzhledem působím, že mám keltské kořeny (moje vlasy mají načervenalý nádech, mám pihy, zdravě červenou pleť.)
9.
Mám rád kanadské žerty
10. Rád druhé škádlím a dělám jim (ve zdravé míře) naschvály. Mám uličnický pohled.
11. Jsem naprosto nezávislá/ý.
12. Po finanční stránce se buď koupu v penězích nebo trpím hladem. Nic mezi tím.
13. Jsem nerad/a středem pozornosti a na společenských akcích stojím většinou stranou.
14. Vždycky jsem věřil v mimozemské civilizace a UFO a zajímám se o ně.
15. Mám nutkavou potřebu být vůči druhým ohleduplný/á bez ohledu na to, zda to oceňují.
16. Praktikuji reiki nebo jiné formy energetického uzdravování.
17. Moje životní poslání je pro mě mnohem důležitější, než se oženit/vdát a založit rodinu.
18. Moc rád bych zase odešel Domů, protože vím, že Země není mým domovem.
19. Mám za sebou těžkou autonehodu nebo jinou zkušenost, díky níž jsem se ocitl na hranici mezi životem a smrtí.
20. V minulosti jsem byl tak zoufalý/á, že jsem vážně uvažoval/a o sebevraždě./ Mám za sebou pokus o sebevraždu.
21. Změnil jsem své křestní jméno./Intenzivně se zabývám myšlenkou, že si změním své křestní jméno.
22. Moji přátelé a rodina mi říkají: "Jsi jiný/á než dřív. Něco se s tebou stalo. Jsi jako vyměněný/á.
23. Udělal/a jsem nebo právě dělám drastické změny v mnoha oblastech svého života najednou (změna bydliště, profese, rozvod).
24. Mám hluboké duchovní znalosti, které jsem nezískal/a ani četbou, ani prostřednictvím učitelů.
25. I když vím, že se od ostatních liším, přesto s lidmi dobře vycházím a jsem v jejich společnosti rád/a.
26. Jsem si vědom/a, že mám magické schopnosti, kterých dosud nevyužívám.
27. Vzpomínám si na své minulé životy./Zajímám se o starou Atlantídu a dobu krále Artuše.
28. Jsem přesvědčen/a, že jsem byl/a upálena nebo jiným způsobem popraven/a při honu na čarodějnice v době svaté inkvizice.
29. Zabývám se tarotovými kartami nebo astrologií.
30. Přitahují mě přírodní náboženství, jako je šamanismus, wicca, rituály při novoluní a úplňku apod.


Vyhodnocení:
Počet kladných odpovědí určuje, do které kategorie duchovních bytostí patříte. Svá "ano" počítejte odděleně vždy po šesti otázkách.
Jestliže jste u dané šestice odpověděli čtyři a vícekrát, patříte pravděpodobně do dané kategorie vtělených bytostí.
1 - 6 andělé
7 - 12 elementární bytosti (víly, trpaslíci, delfíni, ...)
13 - 18 vesmírné bytosti
19 - 24 nové duše
25 - 30 zasvěcenci, mágové, veleknězi, kouzelníci a šamani


Meditace s Anděli

Občas si říkám, proč nejsem jeden ze šťastlivců, kteří mohou vidět anděly na vlastní oči. Slyšel jsem vyprávění svých přátel o podobách, ve kterých se jim andělé ukázali, přečetl mnoho příběhů z knih. A právě v knihách jsem na své "Proč?" dostal odpověď. Nejčastější vysvětlení je to, že andělé nejsou hmotné podstaty, nejsou naše materie a protože za normálních okolností můžeme na tomto světě vnímat pouze materiální věci. Přesto je možné jejich přítomnost cítit každý den, kdykoliv na ně jen pomyslíme. Kde? Andělé svá slova vkládají do našich srdcí, do našeho nitra. Musíme být pouze připraveni jejich slova do svých srdcí přijmout a naše srdce musí být otevřeno těmto poselstvím. Pokud je však srdce bolavými zážitky z minulosti uzavřené, a nedovolíme, aby se nás někdo dotkl, nemůžeme pocítit jejich přítomnost. Pouhý rozum, který máme díky logickému a racionálnímu myšlení většinou velmi dobře trénovaný nestačí k tomu, abychom mohli tyto bytosti vnímat. Rovina, ve které můžeme pochopit a poznat svět andělů, je intuice. Zde se odehrávají veškerá hluboká poznání, mystické zkušenosti. Jen přes intuici přijímáme poselství, která nemívají slov a která rozluštíme, ponoříme-li se do jejich vibrací a pokusíme se s nimi souznít v harmonickém souladu. Tichá vnitřní pozornost je cesta, jak vnímat vibrace jemnohmotného světa. Je mnoho různých cvičení, které vedou ke stejnému cíli: dosáhnout stavu uvolnění, kdy rozum ztichne a vnitřní hlas např. moudrosti nebo anděla zní hlasitěji.


Pro začátek si najděte místo, kde Vás nebude nikdo a nic rušit - dobré je ztišit či vypnout mobilní telefon. Pohodlně se posaďte nebo si lehněte (mě se osvědčila pozice vleže, při které se daleko snadněji uvolním) a pozvěte anděly a poproste je, aby pomohli procvičit a posílit vaše schopnosti vnímání a svým Světlem vás po celou dobu meditace ochraňovali. Já se na začátku vždy snažím o co nejhlubší fyzické uvolnění. Procházím své tělo krok za krokem a vědomě uvolňuji každou část. Tím zvýším vibrace svého hmotného těla a alespoň trochu se přiblížím vibracím jemnohmotných bytostí. Nejprve se několikrát hluboce nadechněte a vydechněte, poté vnitřními slovy "…má pravá noha je uvolněná a těžká, je těžká", "... má levá noha je uvolněná a těžká, je těžká"… se od dolních končetin dostávám přes každou část až k temeni hlavy. Pokud Vám nějaká část těla uvolnit nepůjde, napněte ji ještě více, přímo křečovitě, a pak ji najednou povolte - stejně, jako v Jacobsonově relaxační metodě, která je založena na postupném napínání svalstva v jednotlivých oblastech lidského těla. Poté co uvolním tělo, se snažím vyčistit i svou mysl opakováním slov: "Má mysl je prostorná. Má mysl je prostorná, čistá a světlá. Vše v mé mysli má své místo. Má mysl je uvolněná.". V další chvilce jen sleduji tok myšlenek. Je až neuvěřitelné, jak myšlenky kypí jedna přes druhou. Snažím se je jen sledovat a nezabývat se jimi - jako kdybych stál opodál, jako kdyby ke mně nepatřili, stávám se pozorovatelem a nechávám myšlenky plynout. Zpočátku se zdá, že čím tišší jsem, tím hlasitější myšlenky jsou a já se stávám jejich zajatcem. Hlavou mi běží vše, co jsem během dne zažil a zároveň myslím na to, co mě čeká a na co nesmím zapomenout. Tiché sledování myšlenek se střídá s aktivním. Pokud si všimnu, že opět myslím aktivně, snažím se znovu zaujmout pozici pozorovatele a to bez jakýchkoliv emocí. Absolutně nemá cenu se na sebe v tu chvíli zlobit za to, že mi to nejde. Chce to jen cvičit a cvičit. Časem zjistíte, že je to snazší a snazší. …Takto chvíli myšlenky sledujte, a pak se je pokuste ztišit, asi jako když ztlumíte hlas rádia. Sledujte teď na co se vaše myšlenky zaměřují. Předtím, jste byli zaměřeni na to, co se odehrává ve vaší hlavě. Nyní se zaměřte například na své srdce nebo na jiné své místo v těle. Ponořte se do tohoto vnitřního prostoru a sledujte, co se v něm děje. Pozvěte svého anděla strážného, aby vám pomohl pocítit jeho přítomnost, něžné objetí jeho křídel - relaxujte v jeho nádherné energii.

Jak se setkat se svým andělem (1)
Pohodlně si sedněte nebo lehněte.
Dýchejte trochu hlouběji než obvykle a na výdech se vždy uvolněte, až
se nakonec celé vaše tělo zcela zklidní.
Pozvěte svého strážného anděla, aby k vám přišel blíže. Pociťujte, jak vás objímají jeho jemná křídla, a uvolněte se do stavu bezpečí.
Zeptejte se svého strážného anděla na jeho jméno. Radujte se z toho, jestli vám jeho jméno vytane na mysli, ale nic si z toho nedělejte, pokud se tak nestane.
Zahalte se do lásky a bezpečí svého strážného anděla, začněte si uvědomovat existenci ostatních andělů, pohybujících se okolo vás. Každý z nich má pro vás mnoho lásky.
Vdechujte všechnu tu lásku, která je zde pro vás k dispozici. Připomínejte si, že si zasloužíte být milovaní.
Když jste připraveni, otevřete pomalu oči.
Pročištění a léčení vašeho srdce (2)
Pohodlně si sedněte nebo lehněte
Zhluboka se nadechněte a výdechem se přesuňte do svého středu.
Soustřeďte se na vnější obal svého srdce. Je jemný a zdravý, nebo je drsný, pohmožděný, rozpraskaný, zlomený nebo jakkoli poškozený?
Soustřeďte se na vnitřek svého srdce. Je plný lásky, nebo je plný ublížení, zloby a závisti? Jsou zde uvězněny staré nevyřešené události, které čekají na to, až budou uzdraveny?
Pozvěte anděly, aby přišli vyléčit vaše srdce, a pociťujte, kolik vám jich přišlo pomoci.
Dovolte jim, aby vaše srdce utišili, spravili nebo jakkoli vyléčili.
Nechejte je vyjmout vaše srdce a vynést je vzhůru k nádhernému vodopádu. Až budou držet vaše srdce v této vodě, pociťujte a sledujte, jak se odplavují pryč stará ublížení..
Tito andělé nyní nesou vaše srdce vzhůru k božské Prapodstatě pro požehnání. Uvolněte se a buďte vnímaví a otevření pro cokoli, co se může stát.
Pošlete díky za vše, co jste dostali.
Otevřete se, abyste umožnili svému očistnému a požehnanému srdci, aby se vrátilo zpět do vašeho těla.
Pociťujte, jak se andělé dotýkají vaší aury tak, aby byla celistvá a vy se cítili v bezpečí.
Když jste připraveni, otevřete oči a soustřeďte se na milující myšlenky.
Citace z knihy "Světla andělů - Jak nám andělé pomáhají", autor Diana Cooper, vydalo nakladatelství PRAGMA 2000, z anglického originálu překložila Barbora Šebková, strana 120-121 .
Jak vnést do svého života vyšší hodnoty (3)

Ve věku Vodnáře, novém zlatém věku, do kterého jsme právě vstoupili, budeme žít na vyšší úrovni uvědomění. Místo zaměřenosti na materiální svět bude naší radostí a potěšením zvyšovat v našem životě vyšší hodnoty. Může to být Svoboda, mír, láska, nadšení, věčnost, vyrovnanost, krása nebo jiné nádherné hodnoty, díky kterým se cítíme dobře.

Jedním způsobem, jak uvést tento proces do pohybu, je vyzvat anděly, aby v našich životech zvýšili hodnoty, na které si přejeme se zaměřit. Toto cvičení k vám přitáhne anděly blíž, aby vám s tím pomohli.
Tiše a klidně seďte. Nadechujte světlo a vydechujte lásku do té doby, až se cítíte být zcela uvolnění a klidní.
Rozhodněte se pro jednu nebo dvě vyšší hodnoty, které byste rádi ve svém životě zvýšili.
Pozvěte svého strážného anděla a pociťujte, jak vás objímá a podporuje.
Na chvíli se zamyslete nad jednou z hodnot, kterou chcete zvýšit.
Pozvěte anděla této hodnoty. Můžete tohoto anděla ucítit, vnímat jeho barvu, velikost a způsob, jak se obléká.
Požádejte tohoto anděla, aby do vašeho života vnesl více takové hodnoty.
Pociťujte, vnímejte a sledujte, jak se váš život touto vyšší hodnotou zaplňuje.
Očekávejte, že k vám přijde ještě více této hodnoty.
Otevřete oči.
Jak zvýšit sebehodnocení a sebevědomí (4)
Náš solární plexus je sídlem naší energie. Právě zde držíme svůj pocit sebehodnotí a sebevědomí. Mnoho lidí zde zadržuje strach. Andělé touží po tom, aby nám nyní mohli pomoci strach uvolnit a pozvednout naše sebevědomí a pocit vlastní hodnoty.
Uvolněte se a utište se.
Nadechujte do svého solárního plexu. Vaše nádechy by měly být dlouhé, pomalé, hluboké a stejnoměrné.
Představte si, že jdete do svého solárního plexu a nalézáte tam sklepení nebo místnost. Jak vypadá?
pozvěte svého anděla, aby vynesl ven jakékoliv staré vzpomínky, obavy nebo negativitu.
Dovolte svému andělovi, aby vytáhl ven jakoukoli temnotu, špínu nebo prach
buďte si vědomi toho, jak dělá váš anděl zlatou kouli světla a naplňuje ji sebevědomím, oceněním a silou.
Když tuto zlatou kouli energie umisťuje do vašeho solárního plexu, vnímejte to.
Nadechujte do ní a pociťujte, jak se zvyšuje vaše hodnota a cena.
Poděkujte svému andělovi a otevřete oči.
Archandělé se představují

Jsou jemněhmotné bytosti a existují v netělesné formě bytí v bezprostřední blízkosti pramene a původu Světla, které nazýváme Bohem. Zde v centru existuje nejvyšší vibrace, jež vůbec je, vysílající ty nejjemnější vibrace lásky, které jim substance propůjčuje a
které se zhušťují do hmoty teprve ve velké vzdálenosti.
Jsou vznešení služebníci Světla a svojí přítomností, svým soucitem a milosrdným jednáním projevujeme Otce-Matku-Boha, jednotu všech věcí.
Jsou Božím impulsem lásky, která byla seslána až do Vaší pozemské úrovně, aby vám připomněla vaše vnitřní Světlo a aby znovu zažehla ten téměř vyhaslý plamen. Skrze ně působí různé aspekty Světla a čisté lásky. Pracují na Vašem vývoji na stejné úrovni vědomí jako Nanebevzetí mistři. Je to bod dotyku Světla a hmoty. Nebyli však, na rozdíl od Nanebevzetých mistrů, s výjimkou archanděla Metatrona, nikdy inkarnováni.
Naším duchem cestují v noci do míst, kde začíná mizet hmota. Jsou to místa Ducha, Světelné chrámy, které obýváme. Proto nám nejsou cizí a nosíme jejich obrazy ve svém nitru. Zjevují se nám v podstatě, odpovídající našemu obrazu duše o kvalitě Světla, která nimi proniká. To je jazyk, kterým společně hovoříme.
Technika, o které bych vám na této stránce rád pověděl, vychází z několika získaných informací a mých vlastních zkušeností. Je vlastně úplně jedno, jaký kdo má postup. Vše vychází z nitra každého z nás a nejdůležitější je víra v to, že to funguje.

Bílé světlo

Zkuste si představit světlo, které by mohlo duchovně ochránit vás, popřípadě vaše blízké a vlastně cokoliv co budete chtít... Právě představa neboli vizualizace zde hraje hlavní úlohu. Nezáleží na tom, zda máte při vizualizaci otevřené či zavřené oči, je však důležité nesoustředit se příliš silně. Ideální je uvolněné soustředění, aby mohli skrze nás pracovat i andělé. Je bezpečnější vizualizovat si bílé světlo, protože obsahuje všechny barvy spektra. Bílé světlo je ryzí a ochranné a když po určitou dobu použijeme bílé světlo, stáváme se nenapadnutelní.

Postup je jednoduchý a výsledek je přímo zázračný:

Jak vytvořit ochranné pole kolem své osoby? Představte si, že vaše tělo je obklopeno zářivým bílým Světlem, které vyzařuje směrem od vás. Formou představy může být i bublina, ve které se nacházíte; z jejího obalu opět vyzařuje směrem ven bílé Světlo. Postačí pouhý okamžik ucelené představy a ochranný štít je hotový. Ještě daleko intenzivnější ochranné pole kolem sebe sama vytvoříte, pokud přiložíte střed dlaně jedné ruky (je jedno zda pravá či levá) na pupík a druhou dlaň přiložte na čelo. Po dobu cca 3-5ti minut intenzivně vytvářejte pomocí vizualizace například zářivou bublinu. Nitro svého ochranného pole můžeme přímo srdcem naplnit láskou, léčivými a pozitivními myšlenkami.
Ochranné pole lze vytvořit kolem vašeho domu, i vaše auto lze s úspěchem zahalit do bubliny. Skutečně cokoliv si přejete, můžete ochránit zahalením do bílého světla. Ze své zkušenosti mohu doporučit, mimo samozřejmé ochrany sama sebe a druhých, i ochranu vchodu do bytu či domu; ochranu zavazadel - batohů, tašek, kufrů; ochranu zásuvek u psacího stolu; ochranu osobních drobností v době nepřítomnosti...

Nezůstávejte při vytváření Světla sami, požádejte anděly o posílení světelného zahalování, o posílení vyzařovaného Světla. Budou šťastní, když vám mohou pomoci!

Ochrannou sílou můžeme obklopit své přátele, ale i cizí lidi. Pokud víte o někom, že je v nouzi, v nebezpečí, nebo prožívá bolest či smutek, požádejte pro ně anděly o pomoc. Naše prosby a láskyplné myšlenky na druhé umožňují andělům přijít blíže a pomoci jim. Láska a Světlo, které posíláme lidem, zvířátkům, rostlinám či na určitá místa prostřednictvím svých vizualizací, velmi pomáhá, léčí a může zabránit neštěstí. Láska je energie, jež otevírá srdce druhých. Zkuste obklopit světelnou a ochrannou energií celou planetu Zemi. Ucítíte pak nádherný pocit ve svém nitru, jako by k vám celý svět vysílal své díky. Nemyslete si, že troška energie nemůže nic změnit. Síla myšlenky je obrovská. Vzniká tak energie, která když se sečte s energií, kterou vysílají ostatní, vytvoří obrovskou vlnu Světla, která může učinit mohutné změny.


Použijte intuici a vytvořte si tak svůj vlastní postup, který vám bude blízký...

Příběh o setkání s Andělem

V roce 1962, těsně před svou svatbou, jsem jel na premiéru do Hradce Králové, divadla Drak, kde jsem byl o nějaký měsíc dříve v angažmá. Měl jsem tam pochopitelně kamarády a kolegy, takže po odpoledním představení jsem byl pozván ke stolu. Jeden z kamarádů jménem Karel byl také mým výhledovým svědkem na připravované svatbě. Chtěl jsem se vrátit do Prahy co nejdříve, protože na druhý den jsem už zase měl zkoušku v teplickém divadle. Navíc dnes po tolika letech nevím, v kolik hodin jsem chtěl původně odjet, ale myslím si, že to bylo někdy kolem 18. hodiny. Karel mi ovšem tento spoj rozmluvil, takže jsem chtěl použít další ve 20 hodin, který jsem už nevím proč zmeškal a proto jsem se opět vrátil do hotelu Grand. Ve 22 hodin jsme se vydali s Karlem znovu na nádraží, abych stihl poslední rychlík někdy kolem 22:30 hodin. Vlastně už nevím byl-li to rychlík nebo osobní vlak, spíše osobní, ale to není důležité. Když se vlak pomalu dával do pohybu, připomínal jsem Karlovi účast na svatbě a on mi řekl, že pochopitelně přijede, ale slíbit to určitě nemůže, protože se nikdy neví, zdali budeme živi! Když se vlak rozjel, usadil jsem se do kupé posledního vagonu, sundal kožíšek …bylo to v únoru… a hodlal se trochu prospat, protože brzo ráno jsem měl z Prahy pokračovat do Teplic, kam se mi vůbec až prapodivně nechtělo. V té chvíli vstoupil do kupé mladý průvodčí, kterého nebylo možno v žádném případě přehlédnout protože byl nezvykle hezký. Ptal se mne, zda jsem kuřák, já odpověděl, že ne …tehdy jsem nekouřil…,
a on mi s nezvyklou příjemností v hlase doporučil, abych si tedy co nejdříve přesedl do druhého vagonu, kde je to pro mne prý určitě lepší! Poslechl jsem i když jsem se divil, kde se v železničním personálu, zvláště tak mladém, bere tolik zájmu a pochopení, obzvláště mezi muži skoro stejně starými. Když jsem si přesedl, čekal jsem až "hezký průvodčí" přijde kontrolovat jízdenky, abych mu za jeho péči poděkoval. Průvodčí sice přišel kontrolovat jízdenky, ale byl to docela jiný průvodčí, nějaký mnohem starší a také tak trochu morous.
Vlak ujížděl nocí, já chvílemi podřimoval a znechuceně přemýšlel o zítřejší zkoušce, - byl bych dal nevím co, kdybych druhý den do Teplic nemusel. Seděl jsem na pravé straně vozu ve směru jízdy, na levé straně seděly starší děti, které v Nymburce vysedly a přesedly patrně na jiný vlak, protože jely do hor na lyže. Rovněž v Nymburce přisedli vojáci, patrně kapela, a usedli do posledního vagonu, kde se kouřilo a kde jsem původně seděl i já. Po výstupu dětí zbyl na levé straně sedící muž, který se zvedl a šel si sednout ke mně, protože prý v nočním vlaku nerad sedí sám …a v tu chvíli se to stalo!
Příšerný náraz, úděsná tříšť všelijakých úlomků, vše zaplavující pára a já cítil na levé straně prudký závan ledového vzduchu a také jsem cítil, jak se vagon se mnou naklání na pravou stranu k zemi. Vím, že jsem si v tu chvíli řekl, tak to je srážka vlaků, to je můj konec, chraň alespoň oči! Pak nastalo nehybné ticho a já si uvědomil, že jsem živý, protože kdesi podél vlaku běhali lidé a křičeli, abychom vylézali z okýnek, která byla pochopitelně na dranc, - pak se ozýval křik, pláč, bylo to strašné. Ten člověk, co si přisedl ke mně naproti, mi pomáhal vylézt z okénka a pak zase já jemu, - nevím už nic, byl jsem v šoku. Později, když jsem se trochu vzpamatoval a čekal spolu s ostatními na záchranky, jsem se dozvěděl, že proti nám jel těžkotonážní nákladní vlak, kterému vykolejily poslední dva vagony, kterými strhával koleje, vedení a vytloukal vagony našeho vlaku. Levá část našeho vagonu, kde pět minut před tím seděly ty děti a ten muž, byla zcela utržená, rovněž tak zcela zničen i s vojáky hudebníky byl také poslední vagon ve kterém jsem seděl a chtěl sedět, nebýt toho laskavého "hezkého průvodčího" - Anděla Strážného, kterého jsem osobně poznal. Pochopitelně jsem druhý den do Teplic nejel, protože jsem měl otřes mozku a moje léčení trvalo přesně měsíc, …právě do dne, kdy jsem měl 3. března svatbu.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
TOPlist
Andělé světlaObrazek


TOPlist

jin a jang

15. května 2009 v 20:33 | galaxy cat |  OBRÁZKY
Tenhle s tím tygrem a drakem je obravdu krásný,..připomíná mi to jedno japonské přísloví : Když bojují dva tygři,jeden je odsouzený ke zranění,a druhý k smrti,...
zdroj:google
Jin a Jang


Teorie Jin a Jang je základním kamenem čínské
filozofie a stejně tak i základním kamenem tradiční čínské
medicíny. Jin a Jang jsou poprvé zmiňovány v Knize změn, I Ťing.
Dočteme se v ní, že Jin a Jang jsou červenými vlákny, jež se po
tisíciletí táhnou čínskou literaturou. Jin a Jang nejsou jen obyčejnými
protiklady, jako jsou černá a bílá nebo den a noc, je nutno brát je také
komplexně. Jsou tanečním párem muže a ženy, jsou jako příliv a odliv.
Jedno bez druhého nemůže existovat.


Jin a Jang zpívají duet na pódiu života. Vzájemně se
doplňují, jsou závislé jedno na druhém a vzájemně si chrání svou
rovnováhu. Přicházejí i odcházejí ve vlnách. To, co jednou povstane,
musí jindy opět opustit scénu.


Jin a Jang vytvářejí trvalý pohyb. V životě neexistuje stav
klidu, neexistuje počátek ani konec, dokud nevydechneme naposledy.
A kdo ví, jestli i pak je to vůbec konec této tajemné existence…Já
vycházím z toho, že vědomí je nesmrtelné. Může nabývat různých
forem, může chvíli prodlévat v určité nádobě, ale pak zmizí a znovu
se objeví v jiné nádobě. V našem těle se manifestují principy Jin a
Jang ve formě chladu (Jin) a tepla (Jang), stoupající energie (Jang) a
klesající energie (Jin), ukládání látek (Jin) a jejich zpracování
tělesnou aktivitou (Jang).


Určité tělesné části a jisté tělesné orgány odpovídají svým
charakterem principu Jin, zatímco jiné jsou přiřazeny principu Jang.
Horní polovina těla se v podstatě pokládá za Jang,
spodní polovina za Jin. Vnější strany končetin jsou Jang,
ty vnitřní jsou Jin. Takzvané orgány Fu (močový měchýř, tenké střevo,
tlusté střevo, žlučník, žaludek) jsou především Jang, takzvané orgány
Zang (játra, srdce, plíce, ledviny, slezina) jsou hlavně Jin. Zdravé tělo
se nachází v dokonalé rovnováze Jin a Jang. Je-li tato rovnováha
porušena, pokud tedy máme více Jin a méně Jang nebo obráceně, je možno
tuto rovnováhu znovu nastolit pomocí akupunktury, moxování, správnou
stravou, meditací, Čchi-kungem nebo Tai-čchi nebo také kombinací všeho
uvedeného.

jing jang, blue, yellow


Na mou mysl se spoští mrak,
rozum napíná se jak prak.
Horší se mi nálada,
už takhle brzy - za mlada.
Svojí lásku vedle sebe mám,
ale pomalu jí nevnímám.

Začínám být vzteklá,
Ach... kéž bych byla leklá!
U rodičů takovou náladu znám,
bože!! - Vždyť já jí po nich mám.
Vlastníkem však nechci být,
jen z plna hrdla vesele žít.

Dusím v sobě náladu,
trable chci hodit za hlavu.
Však nejde mi to udělat,
jde mi jen vztah si podělat...
Vztek v sobě dusím a rozhořčená jsem,
mám chuť jít pryč - někam za nosem.

Když milující mě osoba, chce mi pusu dát,
mám tendence odolat.
Kvůli tomu, jak jsem rozhořčena,
láska je ve mě potlčena.
Pryč a dál jí odstrkuji,
až se téměř handrkuji.

Svoje chyby však přiznávám,
ve snech se pak tiše vzdávám.

Mrzí mě moc,
že po tři dny nepříjená jsem byla,
a nadávám si do debila,
snad celou noc.

Špatně jsem se zachovala,
když jsem city zakopala.

Chci-li se náladu odnaučit,
pak mě musíš smíchy zmučit.
Já pak snad povolím
a vše ti dovolím.
Nebo lékem by mohlo být,
pořádně si o tom promluvit.

Když poznáš, že se nechovám tak jak chci,
uděl mi prosím lekci.
Otázka: Co tě trápí? - To by šlo
a obejmutí, aby ani klíště neprošlo.
Vše s pláčem řeknu pak,
ale odejde černý mrak.

Jaká jsem moc mě mrzí,
můj jazyk nechtěl být drzý.
Potřebuji tě lásko víš,
je krásné, když je tvé tělo blíž.
Chci se ti tím omluvit moc
a zároveň poprosit v boji s náladami o pomoc.

Neboj miláčku, netrápila jsem se tím. Jen jsem přemýšlela a vím, že nikdy nebudu dokonalá. Ale ty mé nálady můžeme postupně a společně zlepšit , ze života plného lásky se poté o moc déle těšit.
Přidal
jing-jang kopie.jpg jing-jang kopie.jpg
jaewi Eva
wwččwrřčrřrřř.jpg wwččwrřčrřrřř.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:59
78,34 Kbyte
606x800
jaewi Eva
ščtřščtqšačtqščščřtščtřščřt.jpg ščtřščtqšačtqščščřtščtřščřt.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:58
140,73 Kbyte
800x800
jaewi Eva
řtčřtžčřtžwčřtžwčřwtřž.jpg řtčřtžčřtžwčřtžwčřwtřž.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:57
448,09 Kbyte
800x600
jaewi Eva
řčštwžwšžwšžřčtžtž.jpg řčštwžwšžwšžřčtžtž.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:56
416,84 Kbyte
900x900
jaewi Eva
čzžčwzčžřzčžzčý.jpg čzžčwzčžřzčžzčý.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:55
139,82 Kbyte
500x499
jaewi Eva
čwčrrřčrřqaščrřšqčrřř.jpg čwčrrřčrřqaščrřšqčrřř.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:54
68,00 Kbyte
1024x768
jaewi Eva
čřtšžčžčřtčřtžčřwqčtžž.jpg čřtšžčžčřtčřtžčřwqčtžž.jpg104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:53
167,11 Kbyte
500x618
jaewi Eva
ččtřwčtřčwtřčtřčtřčř.png ččtřwčtřčwtřčtřčtřčř.png104 dní zpátky 31.01.2009 15:55:52
3,06 Mbyte
900x900
jaewi Eva
012-red-psychedelic-yin-yang-symbol.png

draci se symboly

15. května 2009 v 20:28 | galaxy cat |  DRACI


tygr v bazéééééééééééénu

15. května 2009 v 18:23 | galaxy cat |  KOČKY

KITTIES

15. května 2009 v 18:21 | galaxy cat |  KOČKY

GARFIELDÍČEK

15. května 2009 v 18:20 | galaxy cat |  GARFIELD
Je zde další článek o této záhadné Jonově sousedce, která trpí existencí Garfielda možná i víc než sám Jon! A to je co říct!
Dává jí opravdu co proto.
A využívá k tomu vše a každého.
A neuvěřitelně se v tom vyžívá.
A ta si pak stěžuje, samozřejmě Jonovi.
I kvůli drobnostem.
Ale drobnosti jsou to opravdu málokdy.

Paní Feeny je Jonova sousedka. Garfield jí má velmi rád, proto jí věnuje dosti svého času. Ze strany paní Feeny ten vztah rozhodně není tak vřelý. Dá se říci, že je velmi nepřátelský... Čím to asi bude?
Dobře, upřesním Garfieldův vztah k této milé ženě. Ani tak nemá rád ji, jako naschvály, co jí provádí.
Nutno říci, že je v tom velmi vynalézavý.
Už v druhém stripu byl zmíněn psík paní Feeny. Ten si taky užije..
Hodně užije...
Ale paní Feeny se nedá a umí se i pomstít. Hádejte, kdo to hlavně odnese?!

Tatvy a drahé kameny - oheň

15. května 2009 v 18:18 | galaxy cat |  ŽIVLY

Tatvy a drahé kameny - oheň

Z praducha povstal první živel oheň. Působí v rovině jemné, ale i hrubé hmoty. Symbolizuje teplo, rozpínání a jsoucnost světla. Podle zákonitostí polarity znamená pozitivní aspekt ohně - obnovu, tvoření a plození. Negativní stránkou jsou rozbíjení, ničení a rozplynutí.
Nejlepší dobou pro cvičení je neděle, nejlepším místem okolí jilmu nebo jedle, hlavou k jihu a ke stromu, nohama k severu.
Příšluší-li toto cvičení jako planetě spíše Slunci, pak následující cvičení je zaměřeno na planetu Mars, příslušnou pro živel ohně.
Nejvhodnější dobou pro toto cvičení je úterý, nejlepším místem okolí borovice, smrku nebo břízy, s hlavou ke stromu a k jihu, nohama k severu.
Tatva ohně v sobě skrývá následující význam: schopnost prosadit se, instinkt, sexualita, motorika, vitalita, vůle. Působí na zdravotní stav, zvláště na oči, játra, srdce, pohlavní orgány, svalstvo a imunitní systém. Na psychiku působí pozitivně při migréně, zánětech, anémii, výronech a neduzích všeho druhu.
Tejas Tattva
Kameny:
1. ohnivý opál
2. zoisit s krystaly rubínu
3. nefrit
4. chalcedon
Vhodné pro nemoci: poruchy srdce a krevního oběhu, rachitis, záchvatové mdloby, nemoci krve, oční choroby, stavy slabosti, záněty, horečka, žlučníkové bolesti, sklon k poranění a úrazům, pohlavní choroby, silná krvácení.
Příslušné orgány: geny, dědičná energie, životní síla, dělba buněk, srdce, pravé oko, velký mozek, krevní oběh, svaly, šlachy, červené krvinky, žluč, krajina nosní, mužské sexuální orgány.
Zdroj: Léčivé drahé kameny - Reinhard Florek

Tatvy a drahé kameny - voda

15. května 2009 v 18:17 | galaxy cat |  ŽIVLY

Tatvy a drahé kameny - voda

Voda působí jako oheň v oblasti jak jemné, tak hrubé hmoty. Pozitivní princip stálosti, udržování života, výživy a očisty má protiklad v negativním principu rozkladu a rozpadu.
Nejlepší čas pro měsíční cvičení je pondělí, nejlepší místo je okolí tisu nebo olše, hlavou k severu a ke stromu, nohama k jihu.
Následující cvičení je zaměřeno na planetu Venuši, příslušnou také živlu vody. Nejlepší čas pro cvičení je pátek, nejvhodnější místo okolí černého bezu nebo vrby, hlavou ke stromu a k východu, nohama k západu.
Tattva ohně má v sobě skryt následující význam: plynoucí, měkký, rytmus, senzibilita, intuice, přeměna, vize jasnovidectví, čištění. Působí na celkový zdravotní stav, zvláště na hospodaření hormonů, na krev, krevní oběh, ledviny, slezinu a cévy. Psychicky působí při frigiditě, impotenci, pomočování, náruživém hubnutí, agresivitě a melancholii.
Kameny:
 1. sarder
 2. jadeit
 3. zlato
 4. chiastolit
 5. perleť nebo opálová mušle
 6. charoit
 7. tygří oko
 8. ametyst
Vhodné pro nemoci (Měsíc): duševní choroby, vředy, nemoci žláz, vodnatelnost, žaludeční a střevní choroby, onemocnění ženských orgánů.
Vhodné pro nemoci (Venuše): nemoci žláz, ledvinové nemoci, zánět mandlí, nemoci močového měchýře, ženské potíže, rakovina, záněty buněčné tkáně.
Příslušné orgány: vlastní obrana těla, lymfa, brzlík, malý mozek, žaludek, sliznice, duše, orgány plodnosti, krevní sérum, tělesné tekutiny, žlázy, žilní systém, kůže, ledviny, ženská prsa a ústa.
Zdroj: Léčivé drahé kameny - Reinhard Florek

Tatvy a drahé kameny - vzduch

15. května 2009 v 18:17 | galaxy cat |  ŽIVLY

Tatvy a drahé kameny - vzduch

Vzduch zaujímá mezi tatvami zvláštní postavení. Dělá zprostředkovatele mezi ohněm a vodou, odebírá teplo jednoho a vlhkost druhého, a tak je jakýmsi garantem všeho života na naší planetě - spojovacím článkem mezi životní jiskrou a začátkem nového života.
Nejlepší dobou pro cvičení s živlem vzduchu je středa, nejvhodnější místo v okolí javoru, jalovce nebo modřínu, hlavou ke stromu a k západu, nohama k východu.
Tatva vzduchu v sobě skrývá následující význam: rozum, rovnováha, poznání, spojení nebe a Země, řeč, výraz, rozeznávání, racionální myšlení. Působí na celkový zdravotní stav, posilujícím způsobem pomáhá při onemocněních hlavy - lebka, vlasy, kůže - mozek, hemisféry, hrtan, hlasivky, mandle a celá krajina krku, oči, dýchací orgány, astma, zánět průdušek a bolení hlavy. Na psychiku působí zvláště při pocitech strachu.
Kameny:
1. modrý ušlechtilý topaz
2. stříbro
3. euklas
4. azurit
5. lepidolit
6. chiastolit
7. sugilit nebo luvulit
8. sarder
Vhodné pro nemoci: astma, stavy vzrušení, sluchové potíže, zábrany v řeči, naurotické poruchy.
Příslušné orgány: mozek, orgány řeči a sluchu, ruce, motorika.
Zdroj: Léčivé drahé kameny - Reinhard Florek

Tatvy a drahé kameny - Země

15. května 2009 v 18:16 | galaxy cat |  ŽIVLY

Tatvy a drahé kameny - Země

Smíšením předcházejících živlů (oheň, voda, vzduch), vznikl živel Země a všeho života.
Nejlepší čas pro cvičení s živlem Země je čtvrtek, nejvhodnější místo je v okolí dubu nebo kaštanu, hlavou obrácenou k severu a ke stromu, nohama k jihu.
Tatva Země skrývá následující významy: hmota, stálost, karma, strukturální vzor, ochrana, příroda, spravedlnost, skrytost, jin, znovunarození atd. Působí na celkový zdravotní stav a slouží k posílení imunitního systému, životní síly, odolnosti, kostry, kloubů, šlach, vazů, měkkých částí těla, kůže a zažívacího systému. Na psychiku působí při depresích.
Prithivi Tattva
Kameny:
1. ametyst
2. křišťál
3. amazonit
4. lapis lazuli
5. turmalín
6. stuhový achát
7. sugilit nebo luvulit
8. měsíční kámen
9. opál
Vhodné pro nemoci: bolesti jater, žlučníku, cukrovka, hemeroidy, záchvat mrtvice, zvápenatění cév, otylost, vlastní otrava způsobená nesprávnou výživou, tvorba edémů.
Příslušné orgány: játra, žlučník, plíce, slinivka břišní.
Zdroj: Léčivé drahé kameny - Reinhard Florek

Tatvy a drahé kameny - Éter

15. května 2009 v 18:14 | galaxy cat |  ŽIVLY

Tatvy a drahé kameny - Éter

Tento živel proniká všemi ostatními, není dotčen ani časem ani prostorem. Je první a poslední, všechno stvořil a není podroben žádné polaritě. Je vším a ve všem.
Nejvhodnějším časem pro cvičení éteru je sobota, nejlepším místem okolí jabloně, hlavou ke stromu a k severu, nohama k jihu.
Tatva éteru v sobě skrývá tento význam: životní moudrost, tradici, planetární vědomí, ducha, kolektivní vědomí, rozmnožování, informaci k nulovému času, transcendenci, smysl a účel života, schopnosti mimosmyslového vnímání a kvality léčitele. Působí při všech psychických onemocněních.
Akasha Tattva - Alternate
Kameny:
1. prasem
2. alabastr
3. modrý ušlechtilý topas
4. kunzit
5. azurit
6. chiastolit
7. lepidolit
8. labradorit
9. růženín
10. ametyst
11. akvamarín
12. amazonit
13. fantomový ametyst
14. aventurín
Vhodné pro nemoci: poruchy látkové výměny, chronické bolesti, tvoření kamenů, tvrdnutí, revmatismus, dna a usazování jedovatých látek v těle.
Příslušné orgány: kůže, bílé krvinky, zuby, slezina, páteř, klouby, kosti.
Zdroj: Léčivé drahé kameny - Reinhard Florek

živly-obrázky

15. května 2009 v 18:13 | galaxy girl |  ŽIVLY
Obrázek “http://www.magiicke.estranky.cz/archiv/iobrazek/193” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

něco o povaze živlů

15. května 2009 v 18:12 | galaxy cat |  ŽIVLY
Oheň - intuitivní typ

Lidé s převahou ohně se vyznačují spontánností, temperamentem, sebestředností a pozitivním přístupem k životu. Je jim vlastní představivost a rozhodnost. Mají potíže s požadavky každodenního života, kterým se snaží vyhýbat.
Ohnivá znamení: Beran, Lev, Střelec
OBDOBÍ -Léto
BARVY -Červená, Zlatá, Oranžová, Karmínová
NÁSTROJ -Hůl
POCITY -Vášeň, Zlost
BOHYNĚ OHNĚ -Brigit, Hestia, Vesta
Směr - jih
Symbol - hořící uhlí

Vzduch - myslící typ

Člověk s převahou vzduchu je komunikativní, aktivní, zvídavý, přizpůsobivý a neposedný. Vyznačuje se všestranností a skvělým intelektem. Má mnoho zájmů, dokáže se snadno nadchnout, ale ne vždy vydržet a dokončit vše, co započne. Má potíže s vyjadřováním svých citů.
Vzdušná znamení: Blíženci, Váhy, Vodnář
OBDOBÍ -Jaro
BARVY -Žlutá, Bílá, Stříbrná, Modrošedá
NÁSTROJ -Meč
POCITY -Radost, Obava
BOHYNĚ VZDUCHU -Nuit, Urania, Arianhod, Zradil
Směr - východ
Symbol - nůž

Voda - citový typ

Tam, kde je zvýrazněn element vody, je kladen velký důraz na osobní vztahy. Člověk s převahou vody vnímá svět kolem sebe velmi subjektivně a reaguje dle momentálního citového rozpoložení. Proto se o těchto lidech říká, že jsou nepředvídatelní. Ale jsou také soucitní a instinktivně rozumí potřebám druhých.
Vodní znamení: Rak, Štír, Ryby
OBDOBÍ -Podzim
BARVY -Modrá, Modrozelená, Indigo, Šedivá, Mořská zeleň
NÁSTROJ -Kalich
POCITY -Láska, Strach
BOHYNĚ MOŘE A LÁSKY -Afrodita, Isis, Mari
Směr - západ
Symbol - šálek s vodou

Země - vnímavý typ

Člověk, který "zůstává stát na zemi", je realistický, konzervativní, spolehlivý a smyslový. Je zaměřen na materiální svět a své bezpečí. Potřebuje jistoty, finanční zajištění a společenské postavení. Dokáže si poradit s praktickými záležitostmi, ale horší je to s iracionálnem. Svou představivost a intuici obvykle potlačuje. Nevěří ničemu, na co si nemůže sáhnout.
Zemská znamení: Býk, Kozoroh, Panna
OBDOBÍ -Zima
BARVY -Černá, Zelená, Bílá
NÁSTROJ -Pentagram
POCITY -Stabilita, Melancholie
BOHYNĚ ZEMĚ A PLODNOSTI -Démétér, Ceres, Ritea, Gaia, Rhianon
Směr - sever
Symbol - hrst obilí

NĚCO MÁLO O MAGII 2/2

15. května 2009 v 18:07 | galaxy cat |  JINÉ

MĚSÍČNÍ FÁZE - správné načasování


Rituály se téměř vždy vykonávají v souladu s určitou měsíční fází.
Rituály, které souvisí s růstem, rozvojem, rozpínavostí, přibýváním, zvětšováním apod., by se měly vykonávat s přibývajícím měsícem, tedy ve fázi , která začíná Novoluním a končí Úplňkem. Rostoucí měsíc všechno přitahuje a to platí i pro nejrůznější rituální činnosti. Rituály k podpoře růstu a rozšiřování, např. k přitáhnutí lásky, k podpoře zdraví, nebo snahy o finanční úspěch by se proto měly vykonávat s PŘIBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM.
Rituály, při kterých se váš cíl pojí se zmenšováním, hubnutím, ubýváním apod., začátek rituálu by se měl konat s UBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM, tedy těsně po Úplňku do Novoluní. Toto období, kdy měsíc symbolicky umírá, využíváme k rituálům s cílem odvyknout si od zlozvyků, překonat nemoci a těžkosti, odvrátit kletby, infekce, odstranit deprese.
NOVOLUNÍ a bezprostřední období krátce před ním a po něm se nedoporučuje. Ve středověku tři dny bezprostředně před novoluním nazývali temná období měsíce.
ÚPLNĚK
-máte-li opravdu velká přání nejvhodnější doba na rituál je úplněk, kdy má měsíc nepředstavitelnou sílu.Magické živly


ObrazekŽivel Vzduchu -ovládá východní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Paralda.. Barva: žlutá nebo modrá.
Rituální předměty: destička, nůž athame, meč, kadidlo, sekyrka, motyka, kopí, oštěp, listy, dýmka, měď, luk, šíp, pírko, píšťalka, pásek, hůlka.Vzduch se vztahuje ke studiu, intelektu, komunikaci, hudbě a zvukům všeho druhu, ke zvyšování síly a astrálnímu cestování.

Živel Ohně
Ovládá jižní čtvrtinu kruhu. Vládne mu Džin. Barva: červená. Pro svou sílu se vztahuje k ochraně, věštění, exorcismu a zákazu, sexuální magii, práci, sexu, energii, vůdcovství, odvaze.
Rituální předměty: ohniště, svíčka, kouzelnická hůlka, zlatý náramek, červené a oranžové kameny, hranice, zápalky, popel, kolo, koště, křemen a ostří ukutá n ohni.

Živel Vody
Ovládá západní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Niksa. Voda je spojena s psychikou a intiucí. Pro své vlastnosti se vztahuje k čarování, smrti, znovuzrození, minulým životům, novému životu, dětem nebo narození dítěte, těhotenství, očišťování, tvorbě, většině čarování, novým začátkům, emocionálnímu léčení. Přeje romantické lásce.
Rituální předměty: pohár nebo číše na nápoje, kotlík, voda, víno, stříbrný prsten, prázdný roh, mísa, džbán, sklenka na víno, víno, pivo, medovina, soudek s vínem, sud, stříbro, štít.

Živel Země
Ovládá severní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Ghob. Země je nakloněna plodnosti, růstu, prosperitě, stabilitě, penězům, tanci, mateřské lásce, sázení a sklízení, domovu, stádům, domácím zvířatům.
Rituální předměty: pentagram, sůl, drahé kameny, náhrdelník, kámen, vyřezávané dřevo (pentakl), stromová kůra, bronz, větvička, trojlístek.

Páty živel - akáša
Pátým živlem je duch, obvykle nazývá indickým jménem akáša. Duch je ve všech živelech, je jejich součástí a přesahuje je.Ovládá střed kruhu, a tím udržuje ostatní živly v rovnováze.Tradiční časová spojení pro čtyři živly
VzduchÚsvit
OheňPoledne
VodaSoumrak
ZeměPůlnoc


Základní aktivní vlastnost živlů

VzduchPohyblivost
OheňProměna
VodaOčista
ZeměStabilita

V dávné době se věřilo, že každý živel je spojen s konkrétním časem dne. Lidé byli přesvědčeni, že v časech, které "nebyly časy" ( období mezi časy ), působila velká síla. Šlo o přirozené časové body, jako je soumrak, úsvit, půlnoc, úplněk, novoluní, sezónní změny atd. Věřili, že čas se skutečně dokáže nakrátko zastavit, že se brány otevírají a božské síly pracují, a tak se ze dvou polovin stává celek.

Pentagram
Pentagram je pěticípá hvězda .Je to starý symbol s mnoha významy. Bývá postaven vrcholem vzhůru. Může představovat 4 živly s pátým prvkem duchem nebo to má být člověk s roztaženými končetinami, představující mysl nad hmotou. Nebo koloběh života - zrození, zrání, dospělost, stárnutí, smrt. Používá se nejen při čarování jako důležitý symbol, ale i jako ochranné znamení přinášející sílu a poznání .
ObrazekObrazek

Magické pomůcky


K provádění rituálů, byste měli vystačit s kalichem - číší na usměrnění ženské síly a s hůlkou, athamem, nebo prstem na usměrnění mužské síly. Při čarování budete potřebovat několik předmětů podle vého cíle, přání a druhu živlu, s jakým se cítíte nejvíc spřízněni. Nástroje jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na svůj cíl pomocí soustředění síly čtyř živlů, na dosažení požadovaného výsledku.
Místo - vybereme místo, kde nebudeme rušeni. .
Pentagram - pěticípá hvězda známa taky jako planoucí hvězda mágů, muří noha, pentakl, pentalfa. (Může být dokonce psán neviditelně na dveře a okna, slouží k zapuzení zla). Je vyrýván nebo malován na dřevěný nebo kovový kotouč ( někdy je vykládán polodrahokamy). Tento kotouč pentagramu se používá na vysvěcování předmětů ( kalich s vodou, vínem, talismany a jiné pomůcky,...), k vzývání, zapuzování a ovládání mocností.
Hůl -symbol vůle, moci a síly. bývají dřevěné - např. vrby, lístky, dubu, jeřábu, hlohu, jabloně, břízy. kovové - měďěné, mosazné, kombinované.
Meč - má symboliku - absolutní poslušnost bytostí nebo síly vůči člověku praktikující magii. Obvykle bývá 70 cm až 1m dlouhý. používá se proti bytostem při citacích negativních bytostí, které odmítají poslušnost.
Nůž - má stejnou symboliku. Nůž není nic jiného než zmenšený meč.
Kalichy nebo poháry - symbol moudrosti a života. Bývají nejrozmanitějších tvarů, velikostí, typů.
Kadidelnice -symbolika vykuřovadla je materializace - zhušťování žádoucí síly a bytosti.
Svíčky - jsou používány pro osvětlování místa, až po specifická kouzla.
Byliny -jsou potřebny k mnoha magických postupů.
Kameny -při některých pracích se používají kameny různých tvarů a velikostí. Počet kamenů při rituálu není stanoven, ale nepoužívá se víc jak třináct. Velmi užitečné jsou kameny: bílá - měsíční kámen, křemen, horský křišťál, žlutá - jantar, topas, citrín, růžová - růžový křemen, růžový kalcit, červená - červený jaspis, karneol, oranžová - karneol, hyacint, modrá - laspis lazuli, labradorit, zelená - jadeit, malachit, amazonit, purpurová nebo levandulová, fialová - ametyst, křemen, beryl, hnědá - záhněda, tygří oko, černá - onyx, obsidián.

Miska - měděná nebo železná nádobka, která se používá na pálení kuřidel a vůní, tyto nádobky jsou zapotřebí dvě, protože při určitých postupech potřebujeme např. spálit i jiné atributy - bylinky, součásti oděvu, pergamenový papír,
Oděv -používá se většinou dlouhý plášť, vyjadřuje absolutní čistotu duše a zárověň je symbolem ochrany.
Kniha stínů -je to vlastně kniha tajemství, protože bude patřit jen vám a nebude nikdy zveřejněna. Do knihy stínů se vkládají rituály , postupy prací, doba, potřeby.

Magický kruh


Magický kruh je symbolické znázornění makrokosmu a mikrokosmu. Kruh znamená počátek a konec, věčnost. Kreslit kruh znamená spojení se s vyšší sílou. Je to také základní a nenahraditelnou ochranou při magii. Člověk se jím chrání před agresí a útokem negativních sil.
Kruh by měl být tak velký, abyste se v něm mohl/a pohybovat , nebo abyste se do něj vešli. Kruh vymezuje chráněný prostor pro vaši činnost. V přírodě se ryje mečem nebo dýkou do země. Při práci v místnosti se vyznačuje křídou, magickou holí nebo i tahem kolem sebe prstem. Někdo jej také vyznačuje na papír nebo se též vyšívá na látku. V magii se správně zhotovený kruh stává neviditelnou hranicí působící v našem i ve světech jiných.
Než začnete kruh vykreslovat přesvědčte se, jestli máte pomůcky, které budete potřebovat připravené. Když je kruh jednou vyznačen není dobré tuto hranici překračovat.
K tomu, aby byl kruh dobře vytvořen musí se soustředěně vizualizovat a zaměřovat svou vnitřní energii. Začíná se na východě, nástroj se drží v dominantní ruce (ruka, kterou píšete). Míříte svou pomůckou nebo prstem (pokud ještě nemáte hůlku nebo rituální nůž) k zemi nebo k podlaze a přitom si představujete prudký modrobílý plamen, který šlehá z hrotu. Tímto plamenem kreslíte kruh ve směru hodinových ručiček a na konci, tedy opět na východě, ho trochu přetáhnete. Mnohem důležitější než dokonalý tvar je to, abyste viděli, svým vnitřním viděním kolem sebe hranici vykreslenou plamenem.

Úplněk a jeho vliv na čarování


Každý ze třinácti úplňků v roce má odlišnou energii. Jejich vliv na nás je nesporný a my sami cítíme, že každý úplněk na nás působí jinak. Stejný vliv mají i na magii Měsíc se pohybuje rokem přes dvanáct znamení zvěrokruhu a každý z úplňků má proto jinou povahu. Úplněk je vždy proti kladným znamením slunci.

Měsíce rozdělené do čtyř základních skupin


ZEMSKÉ MĚSÍCE - Býk, Panna, Kozoroh
tato znamení jsou spíše materiálně založena, mají ráda stabilitu a bezpečí.
OHNIVÉ MĚSÍCE - Beran, Lev, Střelec
tato znamení jsou impulzivní, jdou rázně za svým cílem, ale také jsou velkými optimisty. V tomto období můžete zahájit změny.
VZDUŠNÉ MĚSÍCE - Blíženci, Váhy, Vodnář
tato znamení jsou rozvážná, objektivní. V tomto období je podpora komunikace, psaní, také je vhodné na cestování.
VODNÍ MĚSÍCE - Ryby, Štír, Rak
tato znamení jsou emocionální a snadno zranitelná. Toto období je vhodné při touze po lásce, plodnosti, vnímavosti.

POVAHA ÚPLŇKU

Beran - energie, odvaha, průbojnost, boj, ale také zlost. Je to vhodný čas pro uskutečnění smělých plánů.
Býk - láska, domov, peníze plodnost, čarujte s penězi, majetkem, ale také na plodnost.
Blíženci - komunikace, kontakty, psaní, nápady. Odstranění nesvárů a starých problémů.
Rak - Plačtivost, přílišná vnímavost, přichází čas na touhu po lásce, domovu, plodnosti. Dále na lásku, plodnost, rodinu. Provádějí se rituály na odpuzení zla, také rituály na očištění.
Lev - sláva, sobeckost, krása, štěstí, velké tvořivé projekty.
Panna - klid, síla, je vhodná doba na uklidňující a očistné obřady. Zmírňuje nemoce.
Váhy - šance zářit a oslňovat, při čarování se zbavujte všeho co vás vnitřně svazuje.
Štír - odvážnost, touha po odplatě, vášen, láska, čarujte na strach a zranitelnost, je vhodná doba pro milostnou magii.
Střelec - cestování, při rituálech můžete odstranit své problémy, konflikty, malichernost, podlost.
Kozoroh - kariéra, postavení, šetření peněz, čarujte na nové plány a odhazujte zmařená díla.
Vodnář - nápady, pochopení, čarujte na přátele, pochopení přátel, vhodné na urovnání sporů.
Ryby - láska, snění, city, touha, láska k lidem. Chraňte lásku, vztahy mezi lidmi, život na zemi.Sluneční znamení
Znamení úplňku
Beran
Váhy
Býk
Štír
Blíženci
Střelec
Rak
Kozoroh
Lev
Vodnář
Panna
Ryby
Váhy
Beran
Štír
Býk
Střelec
Blíženci
Kozoroh
Rak
Vodnář
Lev
Ryby
Panna


Dny v týdnu a jejich vztah k planetám

Neděle - den Slunce, čaruje se na sílu, přátelství, kariéru, úspěch, štěstí, peníze
Pondělí - den Měsíce, čaruje se na plodnost, city, rodinné vztahy, změna
Úterý - den Marsu, čaruje se na bojovnost, kuráž, odvahu, vášnivost
Středa - den Merkuru, čaruje se na navazování kontaktů, cestování, rozum
Čtvrtek - den Jupitera, čaruje se na peníze, prestiž, uznání, úspěch, blahobyt
Pátek - den Venuše, čaruje se na lásku, vztahy, manželství, krásu, umění, radost
Sobota - den Saturna, čaruje se uzavírání smluv, praktičnost, smrt, čas, stabilita

Svíčky jsou v magii v podstatě nepostradatelné - zastupují všechny živly :


ObrazekKdyž hoří - Živel Ohně. Zapálením svíce čeká na svůj osud - Živel země. Po zapálení taje na tekutý vosk - Živel vody. Později lehce kouří - Živel vzduch. Pálení svíček je velmi starý magický úkon. Protože, mnoho kouzel vyžaduje, aby se nechali svíčky dohořet, je moudré věnovat peníze na pořádné svícny, které se nemohou vznítit a jsou dost široké na to, aby zachytili kapající vosk. Při pálení svíček platí pravidlo: pro rušení nebo odstrňování něčeho se pálí svíčky za ubývajícího měsíce( od úplňku do novoluní), pro získání něčeho nebo růst se pálí svíčky za přibývajícího měsíce (po novoluní do úplňku). Svíčky bývají spojeny s určitými bylinami a jinými magickými pomůckami a každá je zaměřena na určitý magický úkol. Vyberte si svíčku, tak aby, prezentovala váš magický cíl, rituálním nožem do ní vyryjte svá přání. Potom nalijte trochu vhodného oleje(nejlépe magického - spojeného s druhem rituálu , ktzerý chcete vykonat - láska, antikletba, bohatství a podobně ) na dlaň dominantní ruky a krouživým pohybem svíčku potírejte.
Pokud si přejete, aby se vám něco dostavilo, potírejte svíčku od knotu dolů, až na konec. Pokud chcete něco odstranit, potírejte ji od konce nahoru ke knotu. Naolejovanou svíčku potom vyválejte v příslušných bylinách a postavte ji do svícnu. podržte ruce na obou stranách svíce a v duchu vylévejte myšlenky na svůj cíl do svíčky. Až budete hotovi, rozsviťte svíčku, přitom vizualizujte: a říkejte.
Svíčko moci, svíčko síly, nechť se má přání splní v tuto chvíli
Sílo tryskej z plamene . Dej mi počem touží srdce mé.
Má slova ať mocná jsou, vše co chci mi přinesou.
Říkám tedy Staniž se!
Takto lze jednoduše čarovat pro dosažení téměř všech cílů. Nejlepší je pak ponechat svíčku nebo svíčky na bezpečném místě, aby dohořely.

Použití svíček podle barev :
BÍLÁ
Používá se především při očistných a ochranných rituálech.
Docela dobře slouží pokud konkrétní barvu právě nemáme.
Měli bychom ji mít doma neustále, i kdyby to byla jen obyčejná čajovka.
ŽLUTÁ
Pomáhají relaxovat a navodit klid v duši. Umožňují věštby,
proroctví, podporují vývoj intelektu a podporují výmluvnost a
sebedůvěru.
ORANŽOVÁ
Pomůže přivolat ztracené předměty, případně různé nedefinované
vlivy. Je v ní energie, přitažlivost, magnetismus.
RůŽOVÁ
Přátelství, manželství, láska. Posiluje vztahy, harmonii i
pochopení. Jejích účinek násobíme růžovými kameny, které
přiložíme k zapálené svíci (nepostradatelné v jakékoliv magii
pro lásku) .
ČERVENÁ
Zapalte jí při každém rituálu, který souvisí s láskou, vášní a
a odvahou.
FIALOVÁ
Zesiluje kouzlo, které vykonáváte. Účinky dodává uzdravujícímu
nebo ochrannému kouzlu. Zapálíte-li fialovou svíci, pomůže vám
v přístupu k magii.
MODRÁ
Velmi dobře se do prostor kde spíme, popřípadě odpočíváme.
Chrání před nežádoucími vlivy a vyvolává věštecké sny.
Používáme ji na přivolání pevného zdraví.
ZELENÁ
Pomáhá k získání a udržení peněz, při hledání zaměstnání,
plodnosti, léčení a obecně růstu. Hodí se ale i pokud jde o
štěstí obecně.
HNĚDÁ
Pomáhá při rituálech spojených se zvířaty či domácností.
ČERNÁ
Rituály s černou svící jsou určeny k odpuzení negativního vlivu
určité osoby, ke zpětnému zaslání záporné vibrace. Můžeme je
použít i jako podpůrný prostředek při potlačování zlozvyku.
Dny v týdnu a jejich barvy ...
Pondělí - bílá/stříbrná
Úterý - červená
Středa - fialová
Čtvrtek - modrá
Pátek - zelená
Sobota - černá a tmavě modrá
Neděle - žlutá nebo zlatá

Barvy a astrologická znamení
Kozoroh - modrofialová/hnědá
Vodnář - fialová/tm. modrá
Ryby - fialovočervená/bílá
Skopec - červená/červená
Býk - červenooranžová/růžová
Blíženci - oranžová/šedá
Rak - žlutooranžová/stříbrná
Lev - žlutá/zlatá
Panna - žlutozelená/zelená
Váhy - zelená/modrá
Štír - zelenomodrá/indigo
Střelec - modrá/oranžová

BARVY
bílá : čistota, dokonalost, nevinnost, spolehlivost, láska k pravdě
negace - chladnost
černá : odolnost, důstojnost, schopnost obnovy, návrat
negace - násilí, strach, temnota
červená : láska, vášeň, síla, dobyvačnost,
negace - vztek, nenávist
modrá : klid, mír, uvolnění, jistota, vytrvalost
negace - nuda, prázdnota
žlutá : slunce, radost, osvobození, touha po svobodě
negace - povrchnost, závist
zelená : rovnováha, růst, naděje, stálost, život, uzdravení
negace - netečnost, moc
růžová : romantika, jemnost, láska
negace - bezbranost
fialová : mystika, magie, proměna, citlivost
negace - žal, pokání, odpor
tyrkysová : komunikace, humor, půvab, přátelství, družnost
negace - přehnaná ctižádostivost
oranžová : zdraví, životní elán, síla, odvaha, energie
negace - lehkomyslnost

NĚCO MÁLO O MAGII 1/2

15. května 2009 v 18:06 | galaxy cat |  JINÉ

Obrazek
1. Nikomu neškodit
Tato zásada má svoji tradici. Kosmický zákon trojnásobné odplaty vychází z pravidel, že vše, co uděláme, se nám trojnásobně vrátí. Přitom nezáleží, zda šlo o negativní nebo pozivní magii.

2. Nechat působit magii
Většina rituálů přináší zjevné výsledky až po čase. Proto se zdá, že vykonaný rituál nemá žádnou časovou ani prostorovou souvislost, ale okolnosti jako by vyplynuly z normálního průběhu věcí.
3. Čarování vyžaduje určitou námahu
Výsledek rituálu závisí především na našem osobním nasazení, na energii, době a vědomé pozornosti. Rituály násobí a usměrňují kosmické síly. Kdo vykonává rituály povrchně anebo bezmyšlenkovitě zkracuje dobu rituálu, nikdy nevyvolá dynamickou koncentraci sil.
4. Práce vyžaduje námahu při hledání a výběru pomůcek
Kdo není ochotný podstoupit potřebnou námahu při výběru potřebných pomůcek, ten si věci ulehčuje. Potřebné pomůcky by měly být co nejkvalitnější, (mimochodem šikovný člověk si mnoho věcí vyrobí sám ).
5. Duchovní soustředěnost na rituál
Člověk musí udržovat sebe i magické pomůcky v čistotě a pořádku. Měl by být seznámený s průběhem rituálu, zbavit se nečistých myšlenek a držet se cíle, který si vytyčil. Kdo ztratí soustředění, síly se rozptýlí a rituál nebude působit. Soustředěný a disciplinovaný duch působení rituálu zesílí.
6. Úspěch
Je to radostná jednota našeho vědomí a základních životních sil. Je u ní mimořádně vážná koncentrace, ale neměl by chybět popěvek nebo tanec, pokud mohou dopomoci k úspěchu.
7. Vše je víra v sebe i rituál
Pokud se naučíte čarování skutečně ovládát, je ve vašich rukou obrovská síla. Málokdo si ji umí představit, stejně tak jako si nedokážeme jak vypadá třeba nukleární reakce. Ale každý, kdo má trochu trpělivosti, píle a umu, se naučí s její pomocí měnit svůj život. Stačí mít otevřenou mysl a přijmout skutečnost, že ve universu je mnoho sil, které nám mohou být prospěšné, aniž bychom chápali jejich podstatu.
8. Jasný cíl je klíčem
Člověk musí přesně vědět čeho chce dosáhnout a na svůj cíl soustředit všechnu pozornost a síly. Kdo to neudělá, ničeho nedosáhne. Při každém rituálu je zapotřebí mít živou představu, jako by bylo cíle už dosaženo, tedy přesně a jasně vizualizovat (vidět), jakoby se přání už uskutečnilo.
9. Vše je dynamická síla
Bez dynamičnosti je čarování odsouzeno k neúspěchu. Je to hnací síla našeho vesmíru a proto se musí vykonávat s dokonalou odevzdaností .Všechny magické cíle musí vycházet s odevzdanosti a laskavé podpory - k rodině, lidstvu, přátelům, vesmíru světu a k sobě samému.
10. Koncentrace
Myšlenka soustředěná na jediný cíl je základem pozitivní magie. Kdo se připravuje poctivě na rituál a udělá všechny potřebné kroky, rozvíjí zároveň systematicky svou koncetraci duševních sil. Když si člověk narychlo zápálí svíčku, nemá to nic společného s čarováním, protože se mu nepodaří zkoncetrovat a nasměrovat síly. Musí se naprosto soustředit, oddat rituálu a odevzdaně ho připravit a vykonat. Jen tak vytvoří potřebnou koncetraci.
11. Síla
Existující síla, která je skryta v nás, předmětech, v okolí, k dosažení cíle nebo jeho změny.
- podle symbolického významu lze různé předměty vzájemně kombinovat nebo nálezat jejich vzájemnou souvislost.
- duchovní koncentrací je možno symbolická silová pole nasměrovat k určitému cíli.
- předměty v našem okolí mají svůj hmatatelný a symbolický význam
12. Symboly
Vše co je při rituálu používané, symbolizuje nějakou energii, která je v jiné dimenzi. Jestli je člověk skutečně v kontaktu s touto zvláštní energií a je schopen provozovat magii, závisí na tom, jak dobře chápe reprezentativní symboly, které jsou používány v našem světě. Proto je důležitou součástí cvičení studium těchto rituálních symbolů nebo meditace o nich.
13. Negativní magie
Předchozí uvedená magická pravidla vycházejí z toho, že magie spočívá v odevzdání se a patří k božským uměním. Zcela jinak je to u negativní magie. Jejím cílem je zničení, kletba, vyvolání zla, chaosu, působení bolesti. I při této magii je nutná koncentrace zaměřená na cíl. Avšak obrací i proti samému vykonavateli, jenž se podle trojnásobné odplaty vystavuje velkému nebezpečí !
K čarování se používá většinou - oltář, číši, athame ( rituální nůž), hůlku, kadidlo nebo vykuřovadlo či kvalitní vonné tyčinky, misky na sůl, vodu, pak symboly zastupující živly, a další předměty a symboly podle svého cíle, přání a druhu živlu. Nástroje jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na cíl pomocí soustředění síly čtyř živlů - stavebních kamenů na dosažení požadového výsledku.
Kdy provádět rituály - k rituálům, by mělo dojít, kdykoliv kdy cítíte potřebu. Rituálům, byste se měli věnovat, když nebude nikým vyrušováni nebo přistiženi, kdy se budete cítit naladěni a schopni soustředit se na daný postup. Čarování v zájmu zisku, přírůstku nebo něčeho zvětšit je za přibývajícího měsíce a čarování , která má něco zmenšit, ubrat je vhodná za ubývajícího měsíce. Nejvhodnější čas na provozování čarování je ten, kdy ji opravdu potřebujete vy. Jenom tehdy budou vaše přání silná, aby se kouzlo mohlo podařit. Pokud, provádíte kouzlo, které se má provádět v rituálním prostředí použijte období "mezi časy" ( např.soumrak, půlnoc, úplněk, ), abyste dosáhli co nejmocnějšího účinku.

Magie

Je souhrnem poznatků, který má pomoci navodit a urychlit žádané změny v různých oblastech života. Pomáhá uvolňovat tvořivou mysl a podvědomí. Aby jste se dobře spojili s energií, je vhodné používat co nejvíce symbolů. Aby jste co nejlíp napomohli své vizualizaci můžete využít například barvu, vůni, rostlinu, kameny, sošku, obrázek, přání napsané na pergamenovém papíru. Při magii hraje důležitou roli opakování - 3x, 5x, 7x nebo 9x opakovat zaklínadlo, přání, kouzlo. Čísla 3,5,7,9, mají mystickou moc. Aby magie byla účinná, musíte věřit, že dokážete vyvolat změnu. A aby změny mohly nastat, je tedy nutné uvěřit, že dokážete kouzla praktikovat.
Čtyři síly, které by měl člověk používat je vědět, odvážit se, chtít, mlčet. Vědět znamená získat vědomosti, jak magii provozovat, odvážit se znamená praktikovat ji, chtít znamená dosáhnout cíle, mlčet znamená nemluvit o tom co děláme

Příprava k magii


Příprava na jakoukoliv magii představuje zvládnutí techniky, která se získává důkladným soustředěním, koncentrací, meditací a vizualizací. Tyto cvičení jsou pro magii důležité, jako proces, při kterém se vaše pozornost přizpůsobuje určitému objektu neboli cíli. Musíte mít totiž jasnou představu čeho chcete magií dosáhnout.

Koncentrace


Znamená umět se soustředit na jednu jedinou představu a myšlenku. Je to velice důležité při vlastních rituálech, kdy je nutno vyloučit vše, co se přímo nevztahuje k tomu, co děláme. .
Cvičení na posílení koncentrace:
Pohled do plamene svíčky
Rozsviťte svíčku a postavte ji před sebe na stůl. Pohodlně se posaďte a dívejte se do plamene. Nedívejte se upřeně, klidně zamrkejte, kdykoliv to budete potřebovat. Po několika minutách zavřete oči a hledejte plamen. Uvidíte ho i přes zavřená víčka. Myslete na představu plamene a snažte se co nejdéle uchovat jeho obraz. Nejlépe se pohled do plamene cvičí k večeru kdy už se stmívá nebo si trochu zatáhněte v pokoji.
Podobné cvičení, jen svíčku vyměníme za obrázek nebo tarotové karty.
Postavte nebo zavěste obrázek v odpovídající výšce pro oči a na nějakou dobu se na něj dívejte. Pak zavřete víčka a snažte si ho vybavit jeho mentální obraz. Uchovejte ho tak dlouho jak to jen bude možné.
Složitější cvičení - Pohled do plamene svíce
Znovu opakujte cvičení s plamenem svíce, tentokrát však změňte velikost, barvu, výšku plamene. Opět použijte obrázek nebo kartu, tentokrát proto, abyste vyvolali všechny přestavy, které se k nim pojí. Zjistěte také, jestli dokážete udělat na mentálním obrázku vyvolat pohyb.

Meditace


Je velmi strará technika, která byla odedávna používaná mágy, čaroději, čarodějnicemi, léčiteli, mnichy, dalšími lidmi k navození harmonie. Existují různé stupně meditace, ale těch si začnete být vědomi postupnou praxí. Při meditaci jako pozadí můžete půstit meditační hudbu.
Meditační pozice by měla být pohodlná a bezpečná. Můžete si vybrat každou polohu, při které budete mít vzpřímená záda. Nejlepší je posadit se na židli, hodně dozadu, nohy by měli být rovně na podlaze. Možná raději budete sedět na podlaze zvolte místo, kde se budete moci opřít zády. . Někteří mají rádi ležení na zádech s nohama u sebe a rukama volně ležícíma podél těla. Jedinou nevýhodou je u této polohy je nutkání některých lidí usnout.

METODA I.
Vypněte telefon, zvonek a posaďte se na pohodlnou židli. Zaposlouchejte se do hudby a přitom se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Uvolněte se a odevzdejte se tomuto stavu. Po chvíli se v duchu nechte obklopit bílým světlem, které vás chrání. Představujte si, že stojíte na dřevěném mostě nad klidným jezerem. Všechny své strarosti a bolesti hoďte do vody a pozorujte jak se nad nimi uzavírá hladina. To je symbolické osvobození, které říká vašemu podvědomí o odpověď na vyřešení svého problému. Poté most přejděte a všechno nechte za sebou.
Pokračujte v meditativní cestě. Představujte si jak jste se ocitli na louce za můstkem, procházíte trávou a květinami, před vámi protéká potůček. Stinné stromy se linou kolem louky. Procházejte se po louce, naslouchejte šumění trávy, klidu louky a čerpejte z ní pohodu a harmonii. Možná uvidíte lidi a duchy přírody. Chcete-li s nimi mluvit můžete. Dokud zůstanete klidní a nebudete naléhat budete mít při meditaci jasné vodítko.
Pokud se budete namáhat, abyste slyšeli a viděli to, co sami chcete, budete přijímat pouze signály ze svého vědomí. při meditaci komunikujete s astrálním světem. Proto je také možné, že vám některé bytosti naženou strach nebo vám budou nepříjemné. Pokud by se vám to přihodilo v klidu přivolejte své ochranné bílé světlo a odejděte. Prostě si jen uvědomte své tělo a otevřete oči. Stejně jako při rituálu , ani při meditaci čas neexistuje.

METODA II.
Pohodlně se posaďte, co nejvíce uvolněte tělo, ale nedovolte, abyste se prohýbali v zádech.
1. Nechte hlavu poklesnou na prsa. Zhluboka se 3x nadechněte a vydechněte. Vraťte se do vzpřímené polohy.
2. Zvraťte hlavu dozadu. Zhluboka se 3x nadechněte a vydechněte. Vraťte se zpět.
3. Nakloňte hlavu co nejvíce v vlevo, zhluboka se 3x nadechněte a vydechněte, vraťte se zpět do vzpřímenné polohy.
4. Nakloňte hlavu co nejcíce vpravo, zhluboka se 3x nadechněte a vydechněte, vraťte se do vzpřímené polohy.
5. Nechte hlavu klesnou podpředu, poté jí 3x otočte dokola proti směru hodinových ručiček, vraťte se zpět do vzpřímené polohy.
6. Opakujte minulé cvičení, ale otáčejte hlavou 3x doprava a po směru hodinových ručiček. Vraťte se zpět.
7. Vdechujte nosem několika krátkými, ostrými vdechy, dokud nemáte plné plíce vzduchu. Zadržte na okamžik dech, a pak najednou prudce vydechněte. Vydejte přitom zvuk HA. Proveďte to 3x.
8. Pomalu plně vdechujte pravou nosní dírkou (levou si přidržte, je-li to potřeba), vnímejte, jak se vám přitom rozšiřuje žaludek. Zadržte na okamžik dech. Potom pomalu vydechujte pusou a sledujte jak se žaludek zase zmenšuje. Opakujte 3x.
9. Opakujte předešlé cvičení, tentokrát s levou nosní dírkou a vydechujte pravou. Opakujte 3x.
Nyní se s uvolněným tělem a při normálním hlubokém dýchání soustřeďte na své myšlenky, dokud si nepředstavíte své tělo uzavřené v bílém světle. Vnímejte světelnou energii nabíjející vaše tělo.
Teď se soustřeďte na prsty u nohou. Přikažte jim, aby se uvolnily. Ať se únava a napětí rozpustí. Opakujte tento postup s bříšky u nohou, klenbou nohy, patami kotníky, lýtky, koleny, slabinami, hýžděmi, páteří, hrudníkem, horní a dolní částí paží, zápěstím, dlaněmi, krkem, hrdem, bradou, čelistmi, očima, temenem. Při postupu vzhůru nechte uvolněný každý sval. Techniku uvolňování uzavřete do nitra svého třetího oka, (oči , jsou směrem nahoru - třetí oko je místo asi tak 2,5 cm nad obočím a si 2,5 pod povrchem těla.) Nemusíte se modlit a představovat, že se něco děje jen se nechte unášet dovnitř nahoru k vyšší moci.
Pro fyzické zdraví je nutné, abyste se opět probudili do svého fyzického a vědomého já. Musíte postupovat jako u metody relaxace, jen opačně. Nejprve se vědomě začnete oddalovat od třetího oka, nasměrujte je z čela na temeno hlavy, oči, čelisti, bradu, hrdlo, krk, dlaně, zápěstí, paže, ramena, hrudník, páteř, hýždě, slabiny, kolena, lýtka, kotníky, paty, klenby nohy, s bříšky prstů, projděte všechny části těla. Přikažte každému svalu, aby se probudily zdravé, odpočaté a svěží. Budete příjemně překvapeni jak vám bude po meditaci.
Při první meditaci se vám bude zdát obtížné sedět v klidu jen několik minut. Zakrátko však zjistíte, že jste paní / pánem vaší mysli.

Vizualizace - vytváření představy


Schopnost přesně si představit věc, osobu, zvíře, situaci,... do nejmenšího detailu. Bez schopnosti vizualizace je prakticky nemožné zasahovat do astrální říše (vědomě, nevědomá je ve spánku). Vizualizace je ve své podstatě představivost. Začínete tím, že v mysli si utvoříte představu, která po chvíli nabude do trojrozměrného objektu, později v sérii představ a učíte se uvádět věci do pohybu, situace a lidi tak, aby se vaše představy udály v hmotném světě.
Cvičení: najděte si chvíli a místo kde nebudete rušeni. Cvičení jsou vhodná navečer, když už máte jistotu, že budete mít klid. Pohodlně se posaďte, místnost osviťte svící, vezměte si fotografii osoby, kterou dobře znáte a pozorujte ji. Snažte se zachytit každou maličkost. Soustřeďte se a pokuste se na nic nemyslet. Asi po pěti minutách zavřete oči a snažte si obraz přenést do své mysli. Pokud se vám podaří myslet jen na obraz, který jste si vytvořil/a, bez toho, aby vás něco rozptylovalo jste u cíle. Pokud jste toho nedosáhli musíte být trpělivý a zkoušet to znovu a znovu. Vytvořit si v sobě dokonalou představu situace, či osoby na kterou chcete působit je základ čarování.fénixové jako živly

15. května 2009 v 18:03 | galaxy girl |  ŽIVLY
Oheň Voda
Obrázek “http://fc01.deviantart.com/fs11/i/2006/224/8/9/Phoenix_of_the_Elements_by_kalicothekat.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Vzduch Země

draci jako živly

15. května 2009 v 18:01 | galaxy cat |  ŽIVLY

zvířata jako živly

15. května 2009 v 18:00 | galaxy cat |  ŽIVLY

živly-mooooooooooooc pěkňoučké

15. května 2009 v 17:01 | galaxy cat |  ŽIVLY
Našla jsem moc krásné obrázky živlů
Voda
Vzduch
Země
Oheň


Voda

15. května 2009 v 17:00 | galaxy cat |  ŽIVLY
Voda (ženský rod)
Sféra vody je spojena s psychiku a intuicí. Pro své vlastnosti se vztahuje k čarování, smrti a znovuzrození, minulým životům, novému životu ale i k dětem. Očišťuje a přeje romantické lásce.
Rituální předměty-pohárek na nápoje, kotlík, voda, víno, stříbrný prsten
Barva-modrá nebo zelenomodrá
Filmarum - obr.2

Oheň

15. května 2009 v 16:59 | galaxy cat |  ŽIVLY19. března 2008 v 22:58
Základní povaha: očišťující, destruktivní, energetický, prudký; jeho fyzikálním projevem je například teplo
Typ energie: projektivní
Barva: rudá-jako plameny
Místa: pouště, vřídla, sopky, kamna a pece, krby, posilovny, šatny, sauny, atletická hřiště
Rituály: týkající se-ochrany, odvahy, energie, síly, autority, zapuzování všeho negativního
Rituální formy: spalování, doutnání, zahřívání
Rostliny: pichlavé, trnité nebo žahavé, jako je například bodláčí, feferonky, buganvílie, či pouštní rostliny, jako jsou kaktusy, také rostliny a semena se stimulujícími účinky (například kávová zrna)
Kameny: červené nebo rudé, jako je například jeden z druhů jaspisu, dále kameny vulkanického původu, jako je láva, a čiré, jako je krystalický křemen (křišťál)
Kovy: zlato a mosaz
Hudební nástroje: kytara a veškeré strunné nástroje
Zvířata: cvrček, ještěrka, kudlanka nábožná, slunéčko sedmitečné, včela, had, štír, žralok
Roční období: léto-nejteplejší část roku
Světová strana: jih-místo, kde je nejtepleji
Denní doba: poledne
Magická pomůcka: nůž
Životní období: mládí
Astrologická znamení: Beran, Lev a Střelec
Smysl: zrak
Přírodní symboly: plamen, láva a vše rozpálené
Vládne těmto druhům magie: magii svíček, bouře, času a hvězd

Charakteristika jednotlivých znamení v horoskopu podle živlů - voda, země, oheň, vzduch

15. května 2009 v 16:57 | galaxy cat |  HOROSKOPY
Charakteristika jednotlivých znamení v horoskopu dle živlů - voda, země, oheň, vzduch. Standardní třídění jednotlivých znamení Zodiaku do základních skupin. Astrologie a symbolika čtyř živlů.
Astrologie pracuje se symbolikou čtyř živlů, které se nacházejí všude okolo nás v přírodě. Je to oheň, vzduch, země a voda. Tyto živly korespondují se čtyřmi psychologickými funkcemi, které C. G. Jung popsal ve své práci. Je to intuice, myšlení, vnímání a cítění. A běžně je i známa charakteristika čtyř temperamentů: cholerika, sangvinika, melancholika a flegmatika. Každý člověk v sobě potenciálně nosí všechny čtyři živly, ale obvykle se více identifikuje s jedním či dvěma a ty další jsou nerozvinuté.
Každé ze dvanácti znamení se řadí k jednomu z živlů. To však neznamená, že ten, kdo má Slunce např. v Beranu, bude mít převahu ohně. Při interpretaci horoskopu se díváme na obsazenost jednotlivých znamení všemi planetami. Postavení každé z nich v určitém znamení zvyšuje význam živlu. Převaha a nedostatek některých živlů ukazuje na základní psychologický typ člověka.

Oheň - intuitivní typ

Lidé s převahou ohně se vyznačují spontánností, temperamentem, sebestředností a pozitivním přístupem k životu. Je jim vlastní představivost a rozhodnost. Mají potíže s požadavky každodenního života, kterým se snaží vyhýbat.

Ohnivá znamení

 • Beran, Lev, Střelec

Vzduch - myslící typ

Člověk s převahou vzduchu je komunikativní, aktivní, zvídavý, přizpůsobivý a neposedný. Vyznačuje se všestranností a skvělým intelektem. Má mnoho zájmů, dokáže se snadno nadchnout, ale ne vždy vydržet a dokončit vše, co započne. Má potíže s vyjadřováním svých citů.

Vzdušná znamení

 • Blíženci, Váhy, Vodnář

Voda - citový typ

Tam, kde je zvýrazněn element vody, je kladen velký důraz na osobní vztahy. Člověk s převahou vody vnímá svět kolem sebe velmi subjektivně a reaguje dle momentálního citového rozpoložení. Proto se o těchto lidech říká, že jsou nepředvídatelní. Ale jsou také soucitní a instinktivně rozumí potřebám druhých.

Vodní znamení

 • Rak, Štír, Ryby

Země - vnímavý typ

Člověk, který "zůstává stát na zemi", je realistický, konzervativní, spolehlivý a smyslový. Je zaměřen na materiální svět a své bezpečí. Potřebuje jistoty, finanční zajištění a společenské postavení. Dokáže si poradit s praktickými záležitostmi, ale horší je to s iracionálnem. Svou představivost a intuici obvykle potlačuje. Nevěří ničemu, na co si nemůže sáhnout.

Zemská znamení

 • Býk, Kozoroh, Panna
6.3.16 ~fae