21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Březen 2009

v lese

26. března 2009 v 19:46 | galaxy cat |  PTÁCI


klikni a dozvíš se víc

26. března 2009 v 19:44 | galaxy cat |  PTÁCI

pohodlí

26. března 2009 v 19:41 | galaxy cat |  KOČKY
Obrázek 1 Obrázek 3 Obrázek 4 Obrázek 2

ŽELVINKY

26. března 2009 v 19:40 | galaxy cat |  PLAZI

http://www.geocities.com/colosseum/midfield/8338/zelvy_0.jpg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CLICKNI A ZVĚTŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Obrázek 2 Obrázek 3 Obrázek 4 0brázek 5 Obrázek 6

Obrázek 7 Obrázek 8 Obrázek 9 Obrázek 10 0brázek 11Obrázek 12


želvičky

26. března 2009 v 19:38 | galaxy cat |  PLAZI

Obrázek “http://www.hledampraci.cz/img/pauza/zelvy01.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


http://www.national-geographic.cz/images/fotky/zelvy_abingdon_text.jpg


http://www.iabc.cz/images/tistene_ABC/0607/43-pareni_Profi.jpg


http://www.zelvy.euweb.cz/img/kozatka.jpg


http://www.networ.webz.cz/01.jpgjak chovat želvu nádhernou

26. března 2009 v 19:36 | galaxy cat |  PLAZI

zdroj-zelvy-4ever.cz

Pořízení želvy

Hodně lidí chce mít domácí zvířátko, tak proč ne například želvu? Není s ní tolik starostí, nemusí se každý den vodit na procházku - no není to to nejlepší zvíře? Ale chovat želvu je i obrovská zodpovědnost. Za prvé si musíte uvědomit, že to není hračka, ale živý tvor. A také, neočekávejte od želvy, že si ji vycvičíte jako pejska. A také důležitá věc, když si v mládí pořídíte želvu, budete ji mít až do důchodu. Ale abych jenom neodpuzoval, želvy jsou výborní miláčci pro alergiky, můžete je s klidným svědomím nechat doma v době, když jedete na dovolenou, a je možné je si ochočit tak, aby se vás nebály a přicházely si pro jídlo, respektivě žraly z ruky.
Když jste se pro želvu už tedy rozhodli, doporučuji Vám želvu nádhernou. Je nenáročná na prostředí, snadno k dostání a snadno se rozmnožuje, navíc, sladkovodní želvy snášejí život v zajetí lépe než suchozemské. Želvu si lze pořídit velice snadno a levně po internetu, často získáte dvě želvy i s akváriem a nějakým tím krmením zdarma. Doporučuji si scháňet už odrostlejší želvy od chovatelů, než si kupovat ty maličké zelené ve zverimexu, protože ty bývají z velkochovů a často je o ně postaráno bídně, takže vám moc dlouho nevydrží. A také doporučuji pořídit si rovnou minimálně dvě želvy, ať se necítí osaměle. Nejlepší je párek, nebo samec se dvěmi samicemi, dva samci by si nemuseli dělat dobře.

Pohlaví


Pohlaví se dá přesně určit až u odrostlejších želv. Samice má výrazně kratší drápy a kratší a slabší ocas. Samice také dorůstají větší velikosti, ovšem to záleží i na výživě a prosoru, který má. Samice jsou vzájemně snášenlivější než samci, kteří se na jaře můžou chovat teritoriáně.

Základní vybavení


Než si obstaráte želvičky, je nutné si doma připravit základní vybavení a krmení. Pro želvy nádherné je nutné připravit tzv. akvaterárium, část musí být souše, část vody. Akvárium musí být dostatečně velké, aby všechny želvy měly možnost pohybu. Řiďte se metodou, čím větší, tím lepší, protože malé želvičky za pár let vyrostou až ke třiceti centimetrům. Vody v nádrži musí být tolik, aby želvy mohly poplavávat, pozor na to, aby vždy dosáhly alespoň zadníma nohama na dno, jinak by se mohly utopit. Souš je nejlépe udělat z nějakého kamenu, dávejte však pozor, aby se nepřevrátil, popřípadě pro lehčí želvy je možné udělat poličku vysypanou spískem, ten se však postupně dostane do vody a znečistí ji. Na pevninu by se měly vejít všechny želvy z akvária, není to však podmínkou, protože si rády vlezou jedna na druhou. Dále je nutné pořídit si zářivku, kterou umístíte nad ostrůvek. Nejlepší je tak 25W, musí vydávat dost tepla, aby se želvy opravdu prohřály, ale zase je nesmí spálit, proto ji dejte z jejich dosahu(i když moje Drahomíra do lampičky s oblibou strká celou hlavu a nedaří se mi ji to zakázat). Také je vhodné mít ve vodě topení, i když to není zrovna nutností. Když už je, tak topte na teplotu cca. 25 stupňů, ikdyž želvám stačí obyčejná pokojní teplota. Rostlinky se do akvária dávat nevyplácí, protože želvy jsou částečně bíložravé a s rostlinkou to pak nedopadá dobře(můj rekord, co se týká výdrže rostlinky v akváriu jsou necelé tři dny). Filtry jsou celkem neúčinné, protože i když krmíte želvy mimo akvárium, stejnak nadělají tolik bordelu, že se to nestíhá čistit, proto je nutné jednou za jeden až dva týdny vodu vyměnit, aby příliš nesmrděla a nezarůstala řesami.

Krmení


Malá želvička se nejlépe krmí různými granulemi. Je to nenáročné, nespotřebuje jich moc, takže i levné. Mláďata je nutné krmit každý den. Na zpevnění krunýře potřebují dostatek vápníku, který je v granulých, ale též doporučuji dávat do vody "želvíky"-kusy vápníku které byste měli sehnat v každém zverimexu. Na dochucování je dobré želvičky krmit moučnými červami, které nakoupíte ve zverimexu, ale dál si je můžete chovat i doma v krabici s moukou a kouskem brambor. U mláďete si se salátem moc nešplhnete, protože je dravé, ale zkusit se to může:).
Jak želva roste, zjistíte, že granule se začínají prodražovat. Proto je nejlepší začít želvu zvykat na masitou potravu. Nejlepší je být zásobován kamarádem-rybářem, anebo ryby sám chytat. Zmrazené ryby vydrží v mrazáku celkem dlouho. Rybu je potřeba rozmrazit a nakrájet a odkostit na kousky, které jsou želvy schopny pozřít. Místo moučných červů přicházejí na řadu "zofombasové" - vypadají podobně akorát měří okolo 5 cm. Na nich se výborně praktikuje jezení z ruky. Potíž je akorád v tom, že když želva omylem kousne Vás, docela dost to bolí, může téct i krev. Nevyčítejte jí to, neměla to v úmyslu a Vy si za to stejně můžete sami. Na louce lze nachytat sarančata - další výborná věc. Můžete je začít učit na ovoce a zeleninu, hlavně hlávkový salát, ale já jsem se nikdy nesetkal s úspěchem, želvy stávkovaly.

V dospělosti už u želv granule nemají cenu. Protože želva jede jako tank a je schopna sníst i velká balení během pár dnů. Proto na řadu přicházejí kočičí granule - jsou větší a je jich desetkrát ví za stejnou cenu. Podle odborné literatury by měly dospělé želvy být vegetariánky ale alespoň u mně tvoří hlavní potravu ryby( dobře se osvědčilo i kupované filé ). Znám lidi, kteří dávají pravidelně želvám řízky, ale to už je zbytečně přehnaná péče. Želvy nemusíte krmit každý den, stačí tak jednou, dvakrát do týdne, ale musí se najíst. Dospělá želva je schopna přežít bez jídla i pár týdnů, ale to dělejte co nejméně. Jinak opět dávejte želvám co na louce chytíte. Když jim do akvária dáte živou menší rybku, do rána z ní nic nezbude;)

Venkovní jezírko


Pokud máte dostatečně velkou zahradu, nic Vám nebrání vykopat si na ní zahradní jezírko pro želvy. Může být řešeno velmi jednoduše, k tomu se dostanu za chvilku. V rybníčku můžete mít želvy buď jen přes léto, nebo i přes zimu, to si ujasněte dříve, než začnete stavět.
Na letní variantu stačí vykopat jámu o rozměrech 3x5 metrů, mírně zakulacenou, od krajů se mírně svažující do hloubky přes půl metru. Vykopanou jámu zasypte překádrovaným pískem, vrstvu tak 10cm. Po okrajích rybníčka ještě vykopejte mělký příkop, do kterého potom zasypete okraje fólie. Kupte si dostatečně velkou a silnou rybníčkovou fólii, opatrně ji položte na písek, po okrajích zastřihněte tak, aby se dala uchytit v okrajovém příkopu a tam ji taky zasypte a pevně udusejte. Na fólii naneste další vrstvu hrubého písku(10cm) a zatižte plochými kameny z řeky, aby se písek nesesypával zpět dolů. Teď napusťe vodou a nechte ji usadit se. Je dobré do rybníčka zavést vzduch, já jsem to vytvořil pomocí bublinek, které jdou do zahradní čističky. Rybníček se ještě musí oplodit. Aby želvy nepřelezly, pletivo musí být vysoké přes 70cm a také musí být zakopané do země, kdyby se chtěly želvy podhrabat. Nechte jim kolem rybníčka nějaký prostor, ať si protáhnou nohy. Jestli máte v úmyslu rozmnožování, vykopejte jámu hluboku 20cm a vyplňte ji pískem. Rostlinky a jiné živočichy do rybníčka nedávejte, želvy si k nim najdou cestu.
Jestli chcete v rybníčku nechat želvy i přes zimu, je nutné udělat část s minimálně 1,8m hloubky. Stačí Vám na to stejný rybníček jako minule, akorád uprostřd zakopejte sud nebo něco takového. Do něj zaveďte vzduch a zamezte úplnému zamrznutí hladiny. Želvy jsou takhle přespat zimu, jsou v nehybném stavu, tak je zbytečně nerušte.

Rozmnožování


S rozmnožováním ještě nemám zkušenosti, ale něco o tom napíšu. K páření dochází z jara. Je dobré nechat želvy přezimovat v krabici s vlhkým listím někde ve sklepě, nanejvýš však na tři měsíce. Já jsem to ještě nezkoušel, ale vyzkouším letos. Samci si samičku namlouvají obcházením, někdy i hlazením, poté se spáří. Samice se snaží vajíčka zahrabat do písku, ovšem když ho nemá, naklade vejce do vody, je nutné je okamžitě sebrat a dát je do umělých inkubátorů. Do nich dáváme i vajíčka vyhrabaná z písku. Když chceme více samic, teplota by neměla přesahovat 28°C, když více samců, je dobré mít teplotu okolo 30°C. Z vajíček se za ři měsíce líhnou malé, nesmírnbě křehké želvičky. Dáme je do mírně teplé, ale hodně mělké vody, kde zůstanou minimálně po další dva měsíce, než se připojí k ostatním. Krmíme je velmi drobounkými granulemi, které můžeme ještě přikrájet. Též je nutné myslet na dostatek vápníku a vytamínů, které seženete v různých kapičkách a přidáváte je do potravy.

Nemoc


Když Vám želva onemocní, dostáváte se do problému. Oddělte ji od ostaních do nádrže s teplou vodou a zajistěte dostatek vitamínů. Pokud se její stav nezlepšuje, zkuste ji zavést k veterináři, ale ten si s želvami většinou neví rady a dá jí jen další vitamíny. Pokud však želvy chováte v dostatečně higienyckých podmínkách, mají dostatek vitamínů a stravy, tak většinou neonemocní.

zelvy-4ever.cz


siamské želvy

26. března 2009 v 19:35 | galaxy cat |  PLAZI

Společný krunýřEAST NORRITON - Jako atrakce pro zákazníky mají sloužit siamské želvy, které do své výlohy umístil majitel obchodu se zvířaty v americkém státě Pennsylvania. Obě želvičky mají společný krunýř, z něhož vykukují dvě hlavy, dva páry předních a jeden pár zadních nohou. Také ocas mají společný.

planety1

24. března 2009 v 19:00 | galaxy cat |  VESMÍR

022_planetyvznik soustavy

planety

24. března 2009 v 18:57 | galaxy cat |  VESMÍR

Terestrické planety u blízkých hvězd - představa malíře.CLICK


lev

24. března 2009 v 18:56 | galaxy cat |  KOČKYpuma

24. března 2009 v 18:55 | galaxy cat |  KOČKY
levhart

24. března 2009 v 18:54 | galaxy cat |  KOČKY
jaguár

24. března 2009 v 18:53 | galaxy cat |  KOČKY


gepard

24. března 2009 v 18:52 | galaxy cat |  KOČKY
tygr

24. března 2009 v 18:49 | galaxy cat |  KOČKY

úsměv

24. března 2009 v 18:44 | galaxy cat |  GARFIELD

garfieldovský horoskop

24. března 2009 v 18:43 | galaxy cat |  HOROSKOPY
VODNÁŘ (21. 1. - 19. 2.)
Každej den randíčko s jinou kočkou neni úplně to pravý ořechový.. a co Arlena? nedělej si iluze a vrať se k ní! Pod vlivem lasagní a všechno toho tuku se ti to zdá krásný ale ráno.. ts ts ts! Svou fantazii radši věnuj vymejšlení dalších lumpáren, to bude lepší. Ale pozor na úrazy, mohlo by to kolikrát i bolet. Možná by bylo lepší vymyslet nějaký lumpárničky a schovat si jejich realizaci na později ;)))
RYBY (20. 2. - 20. 3.)
Bolení nohy, zlomený palec od Odieho tvrdýho zadku a nebo třeba další boule na hlavě.. bolest stále potrvá! Nic ti v nejbližší době moc nepomůže. Sáhni si do svědomí, čím sis to asi způsobil? Slušelo by ti víc aktivity, začni držet dietu, vzdej se lasagní. Žádný dortíky ani nic podobnýho, sladkýho.. O Arleně máš už dlouho zbytečný iluze, takže tě nemůže překvapit ničím novým.

horoskop

24. března 2009 v 18:42 | galaxy cat |  GARFIELD
VODNÁŘ (21. 1. - 19. 2.)
Každej den randíčko s jinou kočkou neni úplně to pravý ořechový.. a co Arlena? nedělej si iluze a vrať se k ní! Pod vlivem lasagní a všechno toho tuku se ti to zdá krásný ale ráno.. ts ts ts! Svou fantazii radši věnuj vymejšlení dalších lumpáren, to bude lepší. Ale pozor na úrazy, mohlo by to kolikrát i bolet. Možná by bylo lepší vymyslet nějaký lumpárničky a schovat si jejich realizaci na později ;)))
RYBY (20. 2. - 20. 3.)
Bolení nohy, zlomený palec od Odieho tvrdýho zadku a nebo třeba další boule na hlavě.. bolest stále potrvá! Nic ti v nejbližší době moc nepomůže. Sáhni si do svědomí, čím sis to asi způsobil? Slušelo by ti víc aktivity, začni držet dietu, vzdej se lasagní. Žádný dortíky ani nic podobnýho, sladkýho.. O Arleně máš už dlouho zbytečný iluze, takže tě nemůže překvapit ničím novým.

tapety na plochu

24. března 2009 v 18:40 | galaxy cat |  GARFIELD
tapety-na-plochu-kreslene-garfield-13.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno
tapety-na-plochu-kreslene-garfield-12.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno
tapety-na-plochu-kreslene-garfield-11.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno
tapety-na-plochu-kreslene-garfield-5.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno
tapety-na-plochu-kreslene-garfield-8.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno
tapety-na-plochu-kreslene-garfield-10.jpg Kliknutím na tapetu zavřete okno

garfield mix

24. března 2009 v 18:39 | galaxy cat |  GARFIELD
Garfield
Jaký je vůbec Garfield? Miluje jídlo - obzvláště lasagne (lasaně) -, ale spíše preferuje spaní. Nakopává psy, s radostí napadá pošťáky, poškrábe každý nový kus nábytku… Surově zápasí hlavně s těmi, kdo se pokusili přiblížit k jeho misce s žrádlem, pokud to ovšem nebylo za účelem jejího doplnění. Neustále trpí depresemi a špatnými náladami a málokdy je spokojen. Svět vidí pesimisticky, nebo si myšlenky doplňuje svými teoriemi, které jsou však v souladu s jeho láskou k jídlu a spánku. Rád zpívá také na plotě, ale vůbec mu nevadí, že jeho noční show všichni nesnášejí! A že jste ho nikdy neviděli jít na golf nebo do přírody, což nesnáší naopak on? A co třeba jeho řádění po supermarketech, diety, zamačkávání pavouků, strach z myší a panická hrůza z veterinářů? Je to prostě nenapodobitelná oranžová tlustá koule chlupů, která má ve světě již desítky milionů fanoušků. Všichni jej milují takového, jaký je. A že si nehraje s klubíčkem jako ostatní roztomilá koťátka, ale že si brousí drápky o záclony v obýváku? To by pak nebyl Garfield…
66012660146601566013
6601866016 66017
gwave2.gif (5536 bytes)garfani10.gif (21582 bytes)
garfani02.gif (24128 bytes)
g_ani.gif (4248 bytes)arfb.gif (1822 bytes)
bored.gif (9390 bytes)
napanic.gif (13061 bytes)
g_ani.gif (4248 bytes)garfielddonuts.gif (13382 bytes)
garfani11.gif (43552 bytes)
garfield3.gif (11614 bytes)downloadgif2.gif (8975 bytes)garfani09.gif (41249 bytes)garfani05a.gif (9204 bytes)
ledávačů obrázku..za žádný autorský práva neručim, tyto obrázky jsou uloženy na jiných webových stránkách..NEKOPČIT, ale vyhledávat :-D


garf a lidé kolem něho

24. března 2009 v 18:36 | galaxy cat |  GARFIELD


Garfield jako skautík

Garfield a jeho partičkaGarfield
První výskyt: 19.červen , 1978
Cynický, líný, lasagne milující,pondělí nenávidící, psy nakopávající, pošťáka mlátící tlustý kocour. Garfieldova vášeň pro jídlo a spaní je vyrovnaná jen jeho nechutí k držení diet a cvičení.
Odie
První výskyt: 8.srpen , 1978
Milý, ale hloupý jako cihla, Odie je Garfieldův věrný přítel... a často cíl jeho vtipů. Odie nikdy nemyslí, někdy štěká, a vždy slintá.


Arlena
První výskyt: 17.prosinec , 1980

Arlena je kočičí slečna,která má mezeru mezi zuby a nejraději sdílí večeři (a urážky) s Garfieldem.Mají mezi sebou milostně-nenávistný vztah;Garfield miluje sám sebe a to Arlena nesnáší.
Jon
První výskyt: 19.červen , 1978

Jon Arbuckle je blekotavý, hněvivý vlastník Garfielda a Odieho. Slušný ale tupý, Jon poskytuje lásku, jídlo, a domov, zatímco jeho hraví mazlíčci se mu vysmívají.


Pooky

První výskyt: 23.říjen , 1978

Nalezen v zásuvce prádelníku a adoptovaný Garfieldem, Pooky je mimořádný medvídek: milý, mazlivý, a vždy při ruce,když ho Garfield potřebuje. Garfield sdílí svoje nejhlubší myšlenky (a nejhlubší spánek) se svým plyšovým přítelem
Nermal
První výskyt: 3.září , 1979

Sám se prohlašuje za "nejkouzelnější kotě na světě," Nermal se často vychloubá svou roztomilostí zatímco si dobírá Garfielda kvůli jeho vzhledu a věku.Ale Garfield mu to nandá: jednou ho pošle do Abú Zabí!


Máma
První výskyt: 13. únor , 1980
Jonova maminka je milující, pilná farmářka, která je velmi hrdá na svého manžela a své syny. Je báječná kuchařka, která silně věří v kvalitu a kvantitu. Ona to vidí tak,že dvě nejdůležitější skupiny jídel jsou brambory a koláče
Táta
První výskyt: 13. únor , 1980
Jako farmář je Jonův tatínek vynikající na svém poli. Je všední člověk (doslova), který vede Arbucklovic farmu za pomoci své rodiny. Jon navštěvuje své příbuzné pravidelně. To štve Garfielda, jehož oblíbené činnosti na farmě jsou jídlo a odjezd.


Doktůrek
První výskyt: 17. květen , 1983
Jonův jediný sourozenec, Doktůrek žije na Arbucklovic farmě se svými rodiči. Podobně jako jeho městský bratr, i Doktůrek vede celkem nudný život. Ale on krmí pouze prasata. Jon musí krmit Garfielda.
Pošťák
První výskyt: 28. leden , 1984
Přestože se různí pošťáci objevovali v Garfieldových komixech už dříve, tento zvláštní charakter má Arbucklův pošťák od roku 1984. Má důrazné dokončení charakteru - nesnáší déšť, sníh, noční tmu a mlácení od jednoho tlustého zuřivého kocoura.


Líza
První výskyt: 26. červen , 1979
Dr. Líza Wilsonová je Garfieldova veterinářka. S Garfieldem jedná jako s pacientem a s Jonem jako s nemocí. Jon občas pozve Lízu na rande, ale romantika se nekoná, hlavně proto že Jon je sklíčený při zakončení rande.
Lyman
První výskyt: 7. srpen , 1978
Lyman je Jonův věrný soused a přítel, původní vlastník Odieho. Nejspíš se odstěhoval někam daleko, za což je Jon velmi rád. Co už je ale trošku horší - Odieho ponechal v sousedství a tím velmi potěšil Garfielda.


Irma
První výskyt: 9. červen , 1979
Irma je pracovnice v nedaleké jídelně, do které se Jon s Garfieldem chodí stravovat. Jelikož už dlouho nenavštívila svého psychiatra, tak jí to trošku začíná lézt na mozek a snaží se upoutávat pozornost velmi zvláštními způsoby.
Pavouk
První výskyt: 28. prosinec , 1979
Pavouk je asi největší chudák ze všech. Několikrát byl zaplácnut novinami a musí snášet i jiné hrůzné věci, které si vůbec nezaslouží!!!

garfield komixy

24. března 2009 v 18:35 | galaxy cat |  GARFIELD
andílek
Garfield je domácí znuděný kocour. A co člověk/zvíře dělá, když je znuděný - chytají ho roupy a bláznivé, pro ostatní škodlivé nápady. A když je k tomu ještě Garfield pěkně podlý, poťouchlý a škodolibý, dělá mu provádění různých naschválů výbornou radost. I proto je tu již osmý díl tohoto tématu.
džus

Občas je s podivem, jak málo mu k obveselení stačí…
cink
Jindy jsou jeho naschvály důmyslné.
příboj
Najdou se i takové činy, které nemají prvotní záměr někoho napálit, či ho překvapit.
kupon
Ale těch opravdu není moc.
postelll
Protože ta radost z vymyšleného žertíku je nezaměnitelná.
kravaty
Zvláště, když je jejich obětí Jon.
kapky
24311204
Není lepšího "povzbuzováku" nežli kvalitní šálek kafe. Nevíte, jak se po ránu probudit? Jak získat energii do dalšího dne? Jedno kafe a hned je lépe.
a
Hlavně nezapomeňte na pravidelnou konzumaci tohoto tmavého nápoje!
v10-1
V jiném případě příchází ospalost, přestane Vám to myslet, jste nespokojení - a toto je jen malý výčet nežádoucích účinků nepití kafe.
untitled-scanned-22
Proto si jděte honem jeden šálek uvařit - a nebojte se množství.
aaaa-1
A nebojte se síly!
kafe1fd
garfield38_gif
Dlouho jsem se nevěnovala našim opeřeným přátelům a oblíbené svačince Garfielda - tedy ptákům. Proto neleňme a pojďme se podívat, co je v říši ptactva nového.
020708
Ano, nezměnilo se nic, stále je zde velké nebezpečí od neuvěřitelně hladového predátora.
scan0002-3
Který si nedá chvíli pokoj a stále je v patách nebohým ptáčkům.
farma2-1
A když už není v terénu, tak na lov alespoň myslí.
ruzny
Holt, máte-li křídla a jste v blízkosti Garfielda, buďte ve střehu.
ga040928
31
Garfield má rád takovou jednu hru - nasadí si na ruku ponožku, přidělá jí očička a hraje si s ní jako s maňáskem.
ga040918
No, hraje… Spíš to využívá k obtěžování Jona.
manasek
Či dělání různých naschválů.
g-a-jon-vztah3
Nebo dokonce to zneužívá a svádí na něj své rošťárny (možná by bylo lepší říci, že zneužívá inteligenci Jona).
010929
garfield06
V úvodním článku o sledování televize jsem ukázala všechny možné varianty pořadů, které Garfield rád sleduje. Nyní se zaměřme na jeden druh pořadu - různé diskuze.
televize
Do pořadů, které sleduje Garfield chodí opravdu zajímaví lidé…
020912
No zajímaví… Jsou tam prostě lidé, co nemají nic jiného na práci, než se ukazovat světu.
televize3
Pro svých 15 minut slávy udělají cokoliv.
tv3jpg
Ale abych nebyla nespravedlivá, jsou i tací, kteří si účast v televizi zaslouží.
tv2
A mají národu co říci.
televize10

garfield kreslený1

24. března 2009 v 18:31 | galaxy cat |  GARFIELD
01.02.2007 20:34 - Garfield - trvalý odkaz
garf a něco o něm

24. března 2009 v 18:30 | galaxy cat |  GARFIELD→Nakreslil ho Jim Davis.
→Narodil se 19.června 1978.
→V kuchyni maminky Leony
→V ten den (samozřejmě) byl nakreslen i 1.jeho strip, který sem dám později, ale ještě dnes!
→Má smysl spíše pro černý humor.
→Jeho nejoblíbenější jídlo jsou LASANĚ!
→Den který přímo nesnáší je PONDĚLÍ ("dělá mu samé naschvály")! Dokonce si i myslel, že když ty pondělky vytrhne z kalendáře, tak už nebudou, pak sem dám, jak to dopadlo...
→Hrozně rád straší pošťáky.
→Nemá rád Odieho a tak mu dělá samé naschvály.
→Můžeme o něm také říct, že má přímo alergii na slovo 'VETERINÁŘ'.
→Pokud jste roztomilé kotě, tak si na Garfielda dejte majzla, protože ty přímo nesnáší a jedno obzvlášť a to NERMALA!
→DIETA=HLADOMOR
→KOUPÁNÍ Garfield také nemá zrovna v lásce.
→Neobejde se bez ranní KÁVY.
→Pro jídlo ze sebe klidně udělá psa nebo roztomilé kotě!
→Jeho noční zálibou je zpívání na plotě i když má spíše hudební hluch.
→Rád ničí Jonovi KYTKY.
→Rád si hraje na super hrdinu, kdy je jeho deka jeho plášť.
→Je také celkem nerozhodný.
→"S jídlem je švanda."-Garfieldova slova.
→Je snad i inteligentnější než Jon.
→Jon se mu už několikrát pokoušel nasadit obojek s rolničkou, aby věděl, kde Garfield je a jestli mu náodou "nežere" jeho koláč, ale vždy vítězí Garfield.
→No a co by byl Garfield bez Pookyho? To tedy nevím.

garfield animovaný

24. března 2009 v 18:29 | galaxy cat |  GARFIELD
No tady jsou ty očička krásnýýý...Garfield 2 je fakt supr! :))
No tady u týhle části jsem se teda fakt dost nachlamala! :D
Njn...Garfield a jeho bojové umění. :D
Úžasnej kukuč. :D
No a tady, jak se s Odiem snažili, aby se ten anglickej hlídač nebo jak se jim říká pohnul... :D :))
No ta bazénová scéna fakt stojí za to! :)) :D
Tahle scénka byla taky úžasná... :D:D:D

garfield kreslený

24. března 2009 v 18:28 | galaxy cat
zvirata omalovanky : garfield001 150x150 Garfield omalovánky
zvirata omalovanky : garfield01 150x150 Garfield omalovánky

Garfield
a jeho nejlepší kamoš ODIE :


komix

24. března 2009 v 18:25 | galaxy cat |  GARFIELD
Zde si můžete prohlédnout 91 stripů comicsu Garfield.

VLČATA

22. března 2009 v 19:08 | galaxy cat |  VLCI

VLČCI

22. března 2009 v 19:07 | galaxy girl |  VLCI

http://morn.bloguje.cz/img/vlk%20vola%20druhy.jpghttp://www.searchingwolf.com/wolf1.jpghttp://akvis.com/img/examples/sketch/wolf-color-sketch/wolf-color-photo.jpghttp://www.billybear4kids.com/animal/whose-toes/wolf/WolfStanding.jpghttp://www.treehugger.com/gray_wolf.jpghttp://www.californiawolfcenter.org/images/Taiga_at_the_California_Wolf_Center.jpghttp://www.alleghenyfront.org/img/contrib/big_GrayWolf.jpghttp://static.rbytes.net/fullsize_screenshots/w/o/wolves-of-the-wild-volume-1.jpg

VLCI 1

22. března 2009 v 19:05 | galaxy cat |  VLCI
Tyhle vlky jsem našla přes google
Božíí vlk ↓
♥♥vlčci a něco o nich

22. března 2009 v 19:02 | galaxy cat |  VLCI
Od počátku 12. století probíhá ve střední Evropě vesnická kolonizace. Neobydlené oblasti jsou osidlovány nejdříve domácími a poté i zahraničními (většinou německými) kolonisty, lesy jsou káceny či vypalovány a přeměňovány na pole. Dochází ke zmenšování životního prostoru vlků a dalšímu snižování počtu zvěře. Konflikty mezi vlkem a člověkem jsou stále častější. Především v zimě se vlčí smečky často přibližují k lidským obydlím a napadají dobytek. Sílící antipatie vůči vlkům vedou k organizování lovů na ně zaměřených. Již během 12. a 13. století je výrazně zdecimována populace v Polabí ve Středních Čechách.
Vlci původně obývali celou Evropu, včetně našeho území. První známky přítomnosti vlků pochází z keltského období (zhruba 5. a 6. st.) - jedná se o nálezy z vykopávek a názvy některých lokalit.
Z doby příchodu Slovanů se dochovala řada zeměpisných názvů (ať už lidských sídel či přírodních útvarů) a pravděpodobně zde mají kořeny i jména lidí (Vlk, Vlček atp.).
Písemné záznamy o vlcích se začínají vyskytovat až v době pozdější - zhruba od 11. století. V této době začíná docházet ke snižování početních stavů zvěře díky lovu, čímž vlci přicházejí o potravu. Postupně se začínají objevovat první záznamy o škodách na domácím zvířectvu způsobených vlky, které jsou datovány do 12. století.
Vlci nemohou riskovat jakékoli poranění, to by pro ně mohlo znamenat život ohrožující handicap, proto upřednostňují kolektivní způsob lovu. Jeden nebo několik vlků sleduje stádo a poutá na sebe jeho pozornost, zatímco zbytek smečky stádo obklíčí. Jakmile je stádo obklíčeno vyvolají v něm paniku a donutí k běhu. Silnější zvířata ztratí odvahu a opustí ta slabá, která by za normálních okolností chránily. Právě na tento okamžik vlci čekají. Vyberou zvíře, které se chová nějak zvláštně, a otestují ho během. Pokud zjistí, že je vhodnou kořistí, oddělí jej od stáda a začnou ho štvát. Při štvaní běží vlci v řadě za sebou - když se ti v čele unaví, vymění si místo s těmi vzadu. To smečce dovoluje udržovat vysoké tempo po dlouhou dobu, čímž donutí kořist vydat velké množství energie. Velká rychlost, kterou dokáží vyvinout, dává kořisti jen malou šanci na únik. Při štvaní vlci útočí na slabiny, břicho, nohy a čumák kořisti. Když kořist zeslábne vlivem ztráty krve a únavy, strhnou jí na zem a zadáví.
Velmi důležitým momentem lovu je okamžik střetnutí. Vlci a kořist mohou zůstat nehybně stát a upřeně se na sebe dívat. V zápětí se může kořist otočit a odejít, vlci mohou odběhnout pryč, nebo mohou zaútočit a kořist během okamžiku zabít.
Při lovu vlci používají různé strategie. Svojí taktiku mění podle terénu a druhu kořisti. Na kořist útočí proti větru, aby nabyli odhalení dříve, než se stačí dostat dostatečně blízko. Při lovu používají vyšlapaných cestiček, což jim šetří energii a umožňuje vyvinout větší rychlost. V zimě běží za kořistí v její vlastní stopě, takže se nevysilují a nezpomalují prošlapáváním cesty ve sněhu. Ideální pro lov je firnový sníh, která je natolik pevný, že vlci mohou běžet po jeho povrchu, zatímco kořist se do něj boří. To jí stojí mnoho energie a značně jí zpomaluje.
Svoje teritorium velmi dobře znají, mohou tedy využívat různých zkratek a jiných terénních výhod. Často také dokáží odhadnou, kudy stáda zvěře potáhnou a na vhodném místě si na ně počkají. Přestože strategie lovu je téměř dokonalá, 9 z 10 útoků je neúspěšných.
Když vlk uloví kořist, může najednou sníst až 9 kg masa. Průměrná spotřeba je 2 kg masa na den, přičemž vydrží i několik dní úplně bez potravy. Díky dokonalé hierarchii se i v době nouze nažere celá smečka (kromě bezprávného jedince omega).
Vlci někdy části kořisti zahrabávají, aby je mohli sníst později. Tlapami vyhrabou do země díru, dají do ní maso které chtějí schovat, celé to zahrnou vyhrabanou půdou a udusají čenichem. Toto však není příliš účinný systém. Zásoby jsou většinou objeveny a snězeny jinými zvířaty.
Hlavní složku potravy tvoří většinou vysoká zvěř, ale v době nouze uloví vše co neuteče, neuplave nebo neuletí. Další důležitou složkou potravy jsou malí myšovití savci a hmyz. V severských oblastech se hmyz významnou součástí potravy stát nemůže, ale ve stepích vlci hmyz vyhledávají. Kromě červeného vlka tvoří rostlinná strava jen velmi malou část potravy.
Konkrétní druh kořisti závisí hlavně na nabídce kraje a ročním období. Vlci mají tendenci ke specializaci na určitý druh kořisti. Někteří jedinci, nebo dokonce celé smečky, se specializují na vyhledávání mršin, jiní loví lidmi chovaná zvířata nebo třeba drobnou zvěř. Nejznámějším typem specializace jsou kopytníci jako los, jelen nebo srnec v Evropských a Amerických lesích.
V případě velkých zvířat se kořistí vlků stávají nejčastěji nemocná, stará, nebo velmi mladá zvířata. Samozřejmě to neplatí ve všech případech, kořistí se může stát i zvíře v nejlepší kondici. V případě že populace vlků je malá a nebo je nadbytek kořisti, loví všechna zvířata bez rozlišení věkových tříd.
Ve skutečnosti vlci útočí především na zvířata která se chovají nějak divně. Většinou uloví jen tolik zvěře, kolik potřebují, ale v období odchovu mláďat někdy loví i nadbytečně, aby se mláďata naučila lovit. Nikdy však nezabijí všechnu zvěř která se v oblasti nachází. Když je některé zvěře málo, mohou přestat s jejím lovem do doby, než se dostatečně zvýší její početní stavy.
O vlcích si spousta lidí myslí, že loví pro zábavu. Lov pro zábavu je ovšem pouze lidská doména, vlci loví jen když mají hlad. Vlk stráví získáváním potravy téměř jednu třetinu svého života a je k lovu dokonale přizpůsoben. Kořist dokáže ucítit na vzdálenost až tří kilometrů, má výborný sluch a dokáže se skvěle orientovat ve stopách. Při hledání potravy dokáže urazit až několik stovek kilometrů. Kořist může pronásledovat i několik kilometrů a vyvinout při tom okamžitou rychlost až 60 km/h. Díky kolektivnímu způsobu lovu dokáže vlčí smečka ulovit zvíře vážící i přes 500 kg.

vlci

22. března 2009 v 18:59 | galaxy cat |  VLCI

VLCI


RAGDOLL

22. března 2009 v 18:57 | galaxy girl |  KOČKY

RAGDOL

Mladé americké plemeno polodlouhosrstých koček ragdol se prý takto nazývá proto, že po uchopení se okamžitě uvolní a celé kočičí tělo visí v náruči jako hadrová dětská hračka. Říká se o něm také, že je naprosto necitlivé vůči bolesti, nebo alespoň disponuje extrémně vysokým prahem bolesti. Prý tyto kočky neškrábou, nekoušou, Ragdol s čokoládové žíhanými odznakynedotýká se jich žádný stres… Ragdol s čokoládové žíhanými odznaky


MAINSKÁ MÝVALÍ KOČKA

22. března 2009 v 18:54 | galaxy girl |  KOČKY

MAINSKÁ MÝVALÍ KOČKA

Je nejstarším a největším americkým plemenem. Jejími předky byly robustní kočky žijící na amerických farmách a dlouhosrsté kočky, které do Maine přivezli z Evropy obchodníci a námořníci. Plemeno bylo poprvé vystavováno roku 1860 a rok na to zaregistrováno. V roce 1976 byla mainská mývalí kočka oficiálně uznána.

Tato kočka pochází z Maine, jednoho z největších států Nové Anglie v USA. Existují legendy, že vznikla zkřížením kočky s mývalem.
Její skutečný původ je však nejasný. Údajně byly dlouhosrsté kočky přivezeny osadníky a vypuštěny na svobodu. Lze se domnívat, že vznikla křížením perských nebo angorských koček s krátkosrstými. Se systematickým zaváděním perských koček, ztratila mainská kočka pro milovníky koček svým vzhledem zajímavost a jejich zájem se soustředil na nové typy. Tomu nemohla zabránit ani tradice dávno zavedených mainských koček.
Teprve ve 2. pol. 19. století se zájem milovníků koček vrátil k této kočce s polodlouhou srstí.

Maine coon působí jako statná a svalnatá kočka.

Nápadná je její široká hlava s vysokými lícními kostmi, jež je formovaná kýlovitě. Nos a obličej jsou středně dlouhé. Čenich musí mít ze všech stran hranatý tvar. Mocná brada vybíhá do jedné linie s nosem a horním pyskem.
Zvíře má velké uši, ze kterých rostou chomáčky chlupů. Uši jsou na bázi široké a vybíhají do špičky. Na hlavě jsou vysoko posazené a musí být od sebe vzdáleny nejméně na šíři ucha.
Kočka má veliké kulaté oči, které jsou položeny daleko od sebe a jsou mírně zešikmené. Těmito velkýma, kulatýma očima připomíná sovu. Položení očí však nikdy nesmí působit orientálně.

Kočky mají krásné, protáhlé, středně velké až velké tělo se širokým hrudníkem, který musí působit hranatým dojmem.
Nohy mývalí kočky jsou dlouhé, svalnaté a silné a musí být správně proporcionální k tělu. Na velkých kulatých tlapkách a chodidlech se nachází výrazné štětiny. Tyto štětiny na chodidlech jsou tak dlouhé, že vyvstávají mezi prsty více než 2 cm.

Ocas koček by měl být tak dlouhý jako tělo, u kořene široký a měl by vybíhat do špičky. Ve vztyčeném stavu vyhlíží hunatě, má však jen mocnou podsadu, kterou překrývají krycí chlupy, takže ve skutečnosti svou strukturou tak huňatý není.

Kočka má hustou srst, jež je na hlavě a hrudi krátká a na břiše a zadních nohou delší. Kvalitou je srst hedvábná a volně splývavá. Jemná, měkká podsada je překryta hrubšími, hladkými krycími chlupy. Srst se může ve své délce měnit podle klimatických podmínek, délka ocasních chlupů se však nemění. Mývalí kočku známe v mnoha barvách a s mnoha odznaky.v


SOMÁLSKÁ KOČKA

22. března 2009 v 18:53 | galaxy girl |  KOČKY

SOMÁLSKÁ KOČKA

Somálská kočka je velmi populární mezi těmi milovníky koček, kteří oceňují jejich laskavou přirozenost v kombinaci s divokou stránkou jejich povahy. Živé oči a svalnaté těle, obvykle zbarveny do oslnivě zrzavé barvy. Somálské kočky jsou nádherné, nesmírně inteligentní a neúnavně přátelské polodlouhosrsté kočky, které se dnes již vyskytují ve všech barvách habešanek, jsou totiž nesmírně atraktivní. Somálky rády komunikují se svými vztahovými osobami. Jejich milá povaha z nich dělá příjemné domácí společníky. Jsou velice společenští, což u nich umožňuje neproblematické soužití s jinými domácími zvířaty. Zpravidla rády akceptují psy, jiné kočky,ale i děti. Například moji somálští mazlíčci žijí v jedné domácnosti společně se psem a ještě dalším domácím kocourem...

//<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ window.google_render_ad(); //]]>PERSKÁ KOČKA ČINČILA

22. března 2009 v 18:52 | galaxy girl |  KOČKY
PERSKÁ KOČKA ČINČILA
Činčila je ve skutečnosti ceněná variace perské kočky. Kromě zřejmých společných rysů nemá činčila tak plochý nos a má mírně vypouklé čelo. Kočky tohoto plemena jsou dlouhosrsté, jejich srst je hedvábně jemná a vyžaduje každodenní péči, česání a kartáčování. Hlava perské kočky je masivní a jsou do ní zasazeny dvě kulaté velké oči. Často jsou tyto kočky předváděny na výstavách. Jsou to kočky vhodné do bytu, jsou pohodlné a klidné. Existuje spousta zbarvení.

Tygr ussurijský

22. března 2009 v 18:51 | galaxy girl |  KOČKY

Tygr ussurijský

(Panthera tigris altaica, Siberian tiger)

Třída: savci

Řád: šelmy

Čeleď: kočkovití

Zeměpisné rozšíření: Dálný východ (dnes jen Mandžusko a Korea, dříve až k Bajkalu)

Biotop: tajga, husté porosty kolem řek a jezer

Potrava: Divoká prasata, srnci a jeleni, příležitostně medvědi, i menší živočichové. Větší kořist si tygr ukrývá a opět se k ní vrací.

Rozměry: hmotnost samců až 300 kg, samic kolem 100 kg, délka těla s ocasem 1,9-3,3 m, výška v kohoutku 1,1-1,25 m

Rozmnožování: Samice je březí 104-107 dní, rodí 1-5 (6) mláďat, která vodí až do věku 2 let. Samec žije samotářsky.

Věk: 18-20 let

Zajímavosti: Ve volné přírodě přežívá posledních 200-300 jedinců, stav v zajetí je asi 1000 jedinců. Je to největší kočkovitá šelma. Výborně plave a na lov vychází i za dne.

Zdroj: ZOO Praha


Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/212/1/8/Panthera_tigris_by_Kyndelfire.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


Tygr Sumaterský

22. března 2009 v 18:50 | galaxy girl |  KOČKY

Tygr Sumaterský
Panthera Tigris Sumatrae

Řád:šelmy

Čeleď:kočkovití

Výskyt:tropické lesy ostrova Sumatra

Potrava:prasata, jeleny

Rozšíření:tropické lesy ostrova Sumatra

Způsob života:žije samotářsky, aktivní za šera, v noci i ve dne

Způsob obživy:loví prasata, jeleny a jinou zvěř

Rozmnožování:po 3,5 měsíční březosti mívá 2-4 mláďata

Věk:dospívá mezi 2-4 rokem, dožívá se 20 let

Stav v přírodě:celá populace se odhaduje na 400-600 kusů

Chov zajetí:v evropských zoo jich v r. 1996 žilo stodeset


Popis:Nejmenší žijící poddruh tygra. Dodnes je ve východních kulturách považován za krále džungle, či uctíván jako božstvo.


kočky

22. března 2009 v 18:50 | galaxy girl |  KOČKY
elektrické ohradníky pro kočky

MAINSKÉ MÝVALÍ a SIBIŘSKÉ kočky

22. března 2009 v 18:48 | galaxy girl |  KOČKY

MAINSKÉ MÝVALÍ a SIBIŘSKÉ kočkyO nás:
Okouzlila nás nádherná "přírodní plemena" koček (mainské mývalí a sibiřské). Naše kočičky předčí přítulností i pejska, jsou chovány výhradně v bytě a rády tráví čas na balkóně. Dobře vycházejí s naším retrívrem, jsou přizpůsobivé a nic je hned tak nerozhází. Koťátka jsou neustále v kontaktu s lidmi a spí s námi v posteli. Naše kočičky jsou krmeny výhradně superpremiovými značkami krmiv a je jim věnována maximální péče.


felis catus

22. března 2009 v 18:45 | galaxy girl |  KOČKY
Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich.Soubor:Curly calico2.gifh a čich.

Díky charakteru a nádhernému zevnějšku patří perská kočka mezi "aristokraty" v rodině koček.

Perská kočka patří mezi plemena dlouhosrstých koček.


Exotická krátkosrstá kočka vznikla křížením Amerických krátkosrstých koček s perskými. Je klidná a přítulná, zároveň však mrštná, hbitá a hravá.


růžová

22. března 2009 v 18:44 | galaxy girl |  KOČKY


Zkuste naše nové bavy na kočky!.jpg

Squibíci:

22. března 2009 v 18:42 | galaxy |  ME&MY

↓!CLICK US!↓

↓♥LOVE US♥↓

živly - witch

20. března 2009 v 17:07 | galaxy girl |  ŽIVLY
čína-čínské znaky

15. března 2009 v 12:35 | GALAXY GIRL =o) |  JINÉ

Drak

Věčnost

Nebesa

Čest

Chaos

Láska

Mír

Úcta

Smutek

Duch

Síla

Slunce

Meč

Klid

Pravda

Aikido

Kamikaze

Ki

Kendo

Makoto

Musubi

Samuraj

Yamato

Krása

Sakura

Jestřáb

Podzim

Zdroj: aja-olsenky

egypt-hieroglify

15. března 2009 v 12:33 | GALAXY GIRL =o) |  EGYPT

vysvětlivky k egyptským hieroglifům - některá slova


Hieroglify Mapa de Caracteresčervení a oranžoví draci

15. března 2009 v 12:28 | GALAXY GIRL =o) |  DRACI
Lávový drak
Červený drak s ružou
Študuje :)
Dračí amulet
Oranďžovo červený drak
So svojou jazdkyňou
Oranďžoví drak

zelení draci

15. března 2009 v 12:27 | GALAXY GIRL =o) |  DRACI
Kamaráti :)
Moja gulička, nedám!
Priatelia na celý život :)
Neoplatí sa byť dlho na jednom mieste :)
Každú chvíľku vyjde z obrazovky :)
Určite :)
Zelené kráľovstvo
Nečakaná návšteva :)

černí draci

15. března 2009 v 12:26 | GALAXY GIRL =o) |  DRACI
Práve dobyl hrad :)
Práve dobyl hrad :)
Fiavolo čierny
Dračica
Pod vodopádom
Nahána srach
Amulet čierneho draka

modří draci

15. března 2009 v 12:24 | GALAXY GIRL =o) |  DRACI
Hviezdny modrý drak
Severný modrý drak
Kamenný modrý drak
Vodný modrý drak
Profil modrého draka
6.3.16 ~fae