21.7.16 ~ blog opravdu bude končit, autorka se velmi pravděpodobně bude přesouvat

Listopad 2008

Blacklist

21. listopadu 2008 v 16:19 | galaxy |  BLOG
You will be dead

VÍLY13

21. listopadu 2008 v 16:11 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
Nejstarší zprávy o vílách
Nejstarší známé zprávy o vílách u Slovanů pocházejí ze středověku. Už v 6. století psal Prokopius o uctívání "nymf", jejich slovanské označení ale nezaznamenal. V Rusku jsou víly uváděny již v pramenech z 11. až 12. století (v souvislosti se zákazem jejich uctívání), z pozdějšího folklóru ale byly vytlačeny rusalkami. V Bulharsku o nich máme zprávy od 13. století, v Srbsku od 14. století. V Čechách se dochoval jediný starší (předknižní) doklad o působení víl v básni o Jětřichu Berúnském z 15. století.
img154/6812/6e7d6f561e59e742ed4fa862qo.jpg
Víla z etymologického hlediska
Slovanský výraz víla (původně vila, na Balkáně samovila) pochází od slova viliti - být posedlý, bláznivý. Podobně divoženka je odvozeno od divá žena, kde divá může znamenat bláznivá, ale taky může odkazovat na slovo diva nebo samodiva, což má indoevropský kořen (srov. keltské dive, divone, latinské divus, sansktské déva - ve významu nadpřirozená, božská). Označení rusalka zřejmě vzniklo buď od slova rusá (rusovlasá) nebo od slova rusa ve významu "řeka".
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
Incanto by Veronica Atanacio
Tears Have No Name by Tiffany Allison
Mme Butterfly II by Ida Larsen
green fayrie by Frank Fiedler
Autumn Rose by Lindsey Cormier
Autumn's Dance by Della Lindsey
Titania by Avant Fae
December by Avant Fae
Rue by Avant Fae


Bluebell Wood Faeries
Strawberry Red Faeries
Faerie Castle
Morning Glory
Song for a Lady by Avant Fae
The Mesanger by Avant Fae
bleeding hearts by Avant Fae
The Concert by Avant Fae
Kindred by Avant Fae
Fairy - Sepia Wonderland by Kylie InGold
The Music of Dawn by Michele-lee Phelan
Oak fairy by Victoria Cadet
Autumn bouquet by Victoria Cadet(print image)
Zvětšit obrázek zrřzýrřrřzrřzrýrzýr.jpg

Banshee - v křesťanském podání královna víl. Odvozeno od irského beansí (d), tj. ,,žena z (nitra) kopce (síd)" či ,,vílí žena". Dodnes věří mnozí obyvatelé Irska na existenci víl a tvrdí, že se s nimi osobně setkali, podobně jako obyvatelé severní Evropy přísahají na setkání s malými trolly. Až do středověku lidé věřili, že banshee půjčují mužům jdoucím do boje své pláště neviditelnosti, ale jen málokterý jejich nabídku využije. Konkrétní banshee obývají podle tradic sídy po celém Irsku. Patří mezi nejlépe popsané a etnograficky zdokumentované postavy. Berou na sebe podobu krásných mladých žen s dlouhými zlatými vlasy či naopak stařenek a jsou oblečené do bílých nebo rudých rouch. Smutné volání nebo hrůzné skřeky banshee připomínají vraní krákání. Ozývají se především v noci a smrtelníkům tuhne krev v žilách a naskakuje husí kůže. Níkdy nevěstí nic menšího než smrt. Dodnes má území Irska zaručenu legitimní existenci zhruba 150 banshee. zdroj: Encyklopedie keltské mytologie - nakl. Libri (tohle asi není banshee, ale je jí hodně podobná)

JARNÍ VÍLY JSOU UŽ OD ROZTÁTÍ POSLEDNÍ SNĚHOVÉ VLOČKY VŠUDE KOLEM NÁS!
JARNÍ VÍLY PROBOUZEJÍ VŠE ZASE K ŽIVOTU A RADOSTI!
SLAVÍ PŘÍCHOD JARA A NOVÝ ŽIVOT!
VĚTRNÉ VÍLY POMÁHAJÍ JARNÍM VÍLÁM PROBUDIT NOVÝ ČISTÝ VÍTR!
I NÁS BY MĚLO JARO PROBUDIT ZE ZIMNÍHO SPÁNKU, A PROTO SE RADUJME A UŽÍVEJME ŽIVOTA!

Zvyky:
V lidové magii se věřilo, že víly ukazují hodným lidem cestu k pokladu a narozdíl od bludiček jim ukazují správnou cestu, když se ztratí v lese. Jako obětin ase jim dával med či mléko za okno nebo na kraj lesa. Hodné víly mohli být dobrými rádky němy i kmotrami nověnarozeného potomka, což se později začalo přisuzovat sudičkám. Víly tancují v lese a s toho vzniklo spojení s dalšímy stvořenímy - divoženkami. Z toho vznikla pověst o lidech utancovaných vílami - zde měli podobu přízračných, spanilých dívčin. víly byly vždy zběhlé v používání bylin a kouzelných předmětů. mezi ty nejznámější patří z lidového pojetí sušené lesní ovoce - borůvky a jiné plody, které po pozření ochránily kohokoliv před nebezpečím, jak z lesa tak i ze strany lidí. Dále se za kouzelné považovaly měsíční jahůdky_ to se promítlo i v pohádce o Krakonošovi - vzpomínáte , so se stalo s jahůdkami, které si Anča donesla? Pokud se víla zamilovala dávala svému milému květ Oxalisu - tedy tzv. zaječího zalí. Pokud s nim zhřešila, byla vyhnána a přišla o svou magii a nesmrtelnost. Tohle je spíše novější pojetí, kdysi se věřilo(Tedy ještě v době před rozšířením křesťanství), že víly mají styky s lidmy a právě jejich společní potomci jsou obdařeni velkou silou. Krom toho se těmto potomkům také říkalo "Děti lesa" takové děti se mohli volně pohybovat i po starých a zakázaných stezkách a dělat věci, které byly normálním smrtelníkům zakázány. Také kouzelné proutky, které v podvědomí oderního člověka vystřídaly kouzelné hůlky( dnes to patří především k trendům amerického filmu-všechny víly mají křidýlka, podobu hodných babiček v nejlepším věku a kouzelnou hůlku...a některé mají staky chutě na "Něco fritovaného":-)) pomocí mladého proutku dokázaly víly proměňovat lidi i předměty nebo taky oslepovat zvědavce a mámit hezké hochy. Víly neměly vždy úlohu dobrých bytostí, ale často jim byla přisuzována také něštěstí, jenž se v lese stala. Již zmíněné utancování a oslepené člověka nebyly první ani poslední nekalé činy, a ještě krom toho, že lidi proměňovaly v různé nepříliš obíbené tvory.-) Také to mohlo být způsobeno tím, že lidé si často smazávaly rozdíly mezi vílami, jezinkami, bosorkami, čarodějkami či bludičkami.

Je bytost pocházející ze severské mytologie. Jejich původ se liší zdroj od zdroje. Podle jedněch je to ženský protějšek elfů, podle jiných zdojů jsou to bytosti stvořeně přírodní magií. Jiný název pro vílu může být pixie, nimfa, dryáda…U nás jsou to nejspíš rusalky, jež za nocí, kdy měsíc stojí v úpňku tančívají na hladinách vod. Pověst praví, že když osamělý mládenec narazí na skupinku rusalek, vezmou ho do kola a utancují k smrti. Též popisy podoby se liší. Bývá popisována jako vysoká, nádherná žena éterického vzhledu s květinovým věnečkem na hlavě a celá oděná v závojích. Nezanechává stopy. Jinde zas bývá popisována coby malé, ať zlolajné stvoření, někdy s křídly. Jejich domovem býva les.
img154/6812/6e7d6f561e59e742ed4fa862qo.jpg
Fantasy Wallpaper
Duchové přírody pomáhají pěstitelům zeleniny
Malá osada na severu Skotska,Findhorn ,se během 40 let od svého založení stala ,,Mekkou zahrádkářů´´.Zakladatelé totiž tvrdí,že je zde podporují duchové přírody,pečují o jednotlivé druhy rostlin a radí jim,jaké používat hnojivo,jakou volit techniku zalévání apod.Podařilo se tu vyspěstovat 30kg vážící květák či 18kg vážící hlávku zelí.Pěstitelé vysvětlují,že nejsen každá rostlinka,ale i každý jev jako bouře,déšť atd. má svého ochranného ducha.
Duchové přírody
Proč je nám dobře v přírodě?Proč mnozí z nás objímají stromy a čerapají z nich energii,klid a duševní vyrovnání?Protože stromy jsou živoucí bytosti a každý má svého ducha.Proč se ale v noci necítíme v lese dobře,máme starch a husí kůži?Říkáe se totž,že duchové své stromy v noci na malou chvilku opouštějí.Nemusíme se jich však bát,duchové jsou lidem obvykle,příznivě nakloněni,což vlastně sami cítíme při objámaní oblíbených stromů.Přírodní duchové nás také oslovují.Možná se vám už stalo,že jste cítili závan vůně květin,kdežto ti,kteří šli s vámi,si vůbec ničeho nevšimli.Jistě se vám přihodilo,když jste se procházeli pod stromem,že se zachvěl,i když bylo úplné bezvětří.To vás právě pozdravil tímto způsobem jeho duch.Všimli jste si,když jste seděli na břehu rybníka ,že se náhle zčeřila jeho hladina?Tak k vám touto cestou promlouvají přírodní duchové.Nacháázejí se všude.V kamenech,zemi,vodě,ohni,vzduchu.Žijeme proto s nimi v souladu a pokoře.
dub
VÍLU VĚTRU JSOU VELMI ENERGICKÉ A KRÁSNÉ .
VĚTRNNÉ VÍLY MŮŽETE VIDĚT , PROCHÁZET SE PO HORSKÝCH LOUKÁCH .
VĚTRNNÉ VÍLY JSOU CELÝ ROK VELMI AKTIVNÍ . NEZNAJÍ ODPOČINEK .
VÍTR UMĚJÍ OVLÁDAT NAPROSTO DOKONALE .
VĚTRNNÉ VÍLY SE STRAJÍ O PRUDKÝ VICH , VÍTR A NEBO VÁMEK .
VÍLY VĚTRU NEMAJÍ STÁLÝ DOMOV . JSOU TAM , KAM JE ZAVANE VÍTR .
JSOU VELMI DŮLEŽITÉ PROTOŽE I ONY SE STARAJÍ O POČASÍ .

VÍLY12+něco o nich

21. listopadu 2008 v 16:03 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
ZDROJ: http://carodejnictvijana.blog.cz
(print image)
(print image)
(print image)
Zvyky a svátky spojené s vílami
Lidé dříve vílám přinášeli oběti, aby si je příznivě naklonili. Zejména u vodních pramenů jim nechávali koláče, polní plodiny a květy, a na stromy jim rozvěšovali pestré stužky.
Na Rusi se o letnicích slavili tzv. rusalija, rusalské svátky. Během nich se přinášely oběti rusalkám, které v té době byly velmi neklidné a nebezpečné - na březích vod jim býval obětován chléb, máslo a sýr, na stromy se věšely kusy látky a věnce, popřípadě se házely do vody. Před jejich mocí měly lidi ochránit některé byliny (máta, libeček, pelyněk). O těchto svátcích se také hrály rozpustilé rusalné hry, zpívaly se běsovské písně, hrálo se na housle, píšťaly a bubny a tančilo se. Tyto slavnosti jsou doloženy i na Balkáně v 11. století v tzv. Savině knize.
Fairy Village by Lisa Victoria
Neslovanské víly
Jako víly jsou do české literatury také překládány bytosti, které se slovanskými vílami souvisí jen volně. Z angličtiny třeba pixie (ovšem i v angličtině se pixie a fairy často pletou) nebo některé druhyelfů.
Pixie jsou malé (menší než 30cm) a létají. Často mají motýlí nebo blanitá křídla. Rádi lidem provádí různé šprýmy, například jim kradou věci nebo je nechávají bloudit. Kontakt se železem je zraňuje, proto se před nimi jde železem bránit (ochranné vlastnosti podkovy mohou vycházet právě z toho, že je železná a proto chrání před vílami: ve středověku byly podkovy nejčastější forma železa ke které se vesničan mohl dostat).
(print image)
(print image)
(print image)
Víly jsou zvířata nebo lidi něco mezi. Maji křídla jako motýl a tělo jako lidi tak se to nedá rozhodnout.Ale některé víly křídla nemají.Jsou pohádkové bytosti, někdy se nám můžou zdát, někdy o nich sníme ,a někdy je i můžeme vidět.
Víly jsou miniaturní stvoření, žijící v souladu s přírodou, oni vlastně jsou příroda-příroda nemůže žít bez nich, a oni zas bez přírody. Většina lidí si myslí, že mají motýlý, nebo vážčí křídla, bydlí uvnitř květů a jsou malinkaté popravdě jso umalé ale můžeme je vidět. Mám hrozně ráda víly, proto jsem taky založila tento blog jen o vílách
Víly jsou jsou krásné stvoření a každý má svojí vílu.Víly jsou dobré ale i zlé pak je mužeme dělit do 4 ročních období jarní,letní,podzimní a zimní.Víl je tolik, kolik jich chcete vidět.O vílách existují mnoho povídek,příběhů,pohádek a bájí.Někteří lidé věří že mají křídla,delší uši,mají kouzelnou hůlku,že bydlí na hradech ale opravdu je toho moc ale,nebudu vás navádět at´ věříte tomu a tomu.Chceme vám ukázat jaké jsou víly.Ze srdce doufám že se nám to podaří.
(print image)
(print image)
(print image)
Původ
Původ víry ve víly není zcela jasný, můžou být reliktem původních božstev které byli uctívány než vznikly dnes známé pohanské pantheony nebo až představou pozdější. Jiná teorie říká že v původním pojetí byli víly čarodějkami jež až později získali nadpřirozenou podstatu. Představa že víly jsou dušepředčasně zemřelých dívek, zvláště těch jež spáchali sebevraždu či se utopily je pozdní a vznikla nejspíše až pod křesťanským vlivem. Pak jsou podobné bludičkám.
S představou vil jako duší zemřelých souvisí i bytosti zvané navky známé hlavně v Malorusku , jejichž jméno vychází z ruského výrazu "navke" jež označoval mrtvého. Ty vznikají z nepokřtěných dětí jež utopily vlastní matka, mají podobu malých dětí či krásných polonahých dívek které ubližují lidem. Pokud se nad nimi do sedmi let nikdo nesmiluje promění se v rusalky. Podobné bytosti lze najít i vBulharsku (navjak), Slovinsku (navje) a Polsku (látawec). V tradici po příchodu křesťanství se navíc po rusalkách nich nazývá sedmý týden po Velikonocích, "rusalný týden" a slavnost "rusalje" jež je obdobou Dušiček. V pohanské době však nejspíš mělo jít o oslavu plodnosti.
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
Druhy
Především na Balkáně byly známe víly horské (vile planinkinje, samovile samogorske) které žili v jeskyních a uměli se měnit v hady. Za jejich obdobu lze považovat vládkyni jeskyní a dolů Runu (též zemná paní) známou v Čechách, ženu vládce podzemí Kovlada a královnu permoníků.
Taktéž na Balkáně byly známy víly vzdušné (samovile oblankinje). Ty se pohybovali vzduchem a měli vliv na počasí, především na oblačnost a bouře, blesky byli jejich šípy. Rusové zase znali tři sestry větru Burju (bouři), Mjatel (metelici) a Vjugu (vánici). V Čechách zase Meluzínu či Větrnici což byla bytost v bílém rouše naříkající v komínech a na hrobech.
Dále jsou známé víly lesní žijící ve stromech popisované jako krásné průsvitné dívky v lehkých šatech se zlatými či rusými vlasy. Tyto vlasy byly zdrojem jejich síly, uměli se měnit v různá zvířata napříkladkoně, vlka, sokola či labuť a vyznali se v léčení a věštení. Také vyjížděli na lov na koni či jelenu nebo tančili v lese, a zpívali. Zjevovali se když padala rosa nebo tvořila duha.
Vodní víly jsou často označovány jako rusalky, obývají prameny, řeky a jezera a měli blízko k vodníkům. Jejich vlasy musí být vždy mokré, jinak rusalka zemře. Tato víla může rozčesáváním svých vlasů způsobit i povodeň.
Existují také víly zlé zvané judy nebo jezinky jež byly sice, krásné a obývali vodu či les ale lidi topily a sváděli z cest. Na Slovensku bývají nazývané bosorky.
Divoženkami či divými ženami bývají nazývány ošklivé a neupravené víly jež často kradli lidské děti a vyměňovali je za svoje. Obývají lesy nebo jeskyně (pak jsou nazývány jeskyňky)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)¨
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
Vztah víl k lidem
Z hlediska důsledků, které vztahy víl k lidem mohou mít, je lze rozdělit na:
vodník) a žárlivě před nimi střeží své studánky. Rusalky jsou nebezpečné zejména o letnicích, kdy nejen že topí a ulechtávají poutníky, kteří neuhodnou jejich hádanky, ale také převrhují lodě a ničí mosty, hráze a rybářské sítě. Lesní víly zase v noci lákají kolemjdoucí muže do svého kola, aby je mohly utancovat k smrti.

Negativní

Vodní víly prý rády topí lidi (podobně jako
Vílám je také připisováno, že kradou lidem malé děti z kolébek a podvrhují místo nich své vlastní děti, které jsou znetvořené a zakrslé jak fyzicky, tak i duševně (v Litvě se navíc věří, že víly samy děti mít nemohou, takže to, co místo ukradeného dítěte zanechají v kolébce, je jen umělý, kouzlem oživený výtvor bez duše). Největší nebezpečí podvržení dítěte je v první dny po porodu (u křesťanů konkrétně do křtu dítěte). V tu dobu se matka od dítěte nesměla hnout. V případě, že už dítě bylo podvrženo, existovaly různé pověrečné rady, jak se ho zbavit (např. často ho bít, aby ho víle bylo líto, pro dítě si přišla a ukradené vrátila).
Za výše popsanými vílími skutky nemusí stát jen zlé úmysly. Někdy jsou sice víly popisovány jako záludné a mstivé, jindy ale bývá zdůrazněna jejich bezstarostnost a lehkomyslnost. Z tohoto pohledu lze říct, že když víla utancuje mladého muže k smrti, nedělá to nutně ze zlého úmyslu - prostě neví o tom, že mladík celonoční tanec fyzicky nevydrží …
Často se však mstí za rušení svého klidu, například kácení stromů či zabíjení zvířat. Chrání před nimimáta, pelyněk a libeček.

Pozitivní

Vztah víl k lidem je ale často líčen také jako velmi kladný. Někde víly mladým mužům neubližují, ale naopak jim pomáhají, drží nad nimi ochranou ruku a obdarovávají je (např. v Srbsku jsou známé vílí "posestriny", pomyslné sestry a ochránkyně mladých junáků). Dokonce se za ně mohou i provdat (v některých pověstech dobrovolně, v jiných z donucení, třeba když jim jejich nastávající ukradne nějakou část majetku, bez kterého od něj nemohou odejít), ale takový sňatek obvykle mívá nějakou podmínku, která nesmí být porušena, jinak víla svého muže opustí a už se k němu nikdy nevrátí. Takovou podmínkou je třeba to, že muž nesmí víle nikdy vyčíst její vílí původ, ustříhnout jí vlasy nebo se snažit zjistit, co dělá v noci v zamčeném pokoji. V pověstech manžel tuto podmínku obvykle nedodrží a víla od něj i jejich dětí navždy odejde. Dokud je ale víla s ním, pomáhá mu svými znalostmi či kouzly a manželům se velmi daří. Děti, které spolu muži a víly mají, bývají neobyčejně moudré a mají výbornou paměť.
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)
(print image)

Duchové živlů

Lidé na Zemi si často nedovedou představit, že by mohly tady s nimi existovat bytosti, které tady žijí tak, jako my, jen třeba naším očím nejsou vždycky viditelní. V naší sféře- tedy ve sféře Země žijí bytosti, kterým se souhrnně říká elementárové, nebo elementární duchové, přírodní duchové či duchové živlů.Jsou to bytosti, které jsou tvořeny jen jedním živlem. Člověk je narozdíl od nich tvořen všemi čtyřmi živly. Duchům země se říká gnómové, duchům ohně pak salamandři, sylfové jsou duchové vzduchu a undiny nebo nymfy jsou duchové vody. Tyhle skupiny čtyř živlů mají také své podtřídy a to jsou například známí elfové, sirény, pygmeové, rusalky, víly, vodníci, skřítkové, bludičky a další. Největším vládcem je nad nimi Velký Bůh Pan. Lidem se zjevují jen ve výjimečných případech a častěji dětem než dospělým. Zjevit se ale také můžou po správně provedeném magickém obřadu. žijí velmi podobným životem jako my. Mají svá místa, kde bydlí, rodí se a umírají jako my. Ještě existuje jeden druh elementárních duchů a to jsou duchové vytvoření uměle pomocí magického obřadu. Obvykle jsou tvořeni za určitým účelem. Typickým příkladem jsou třeba džinové, kteří měli plnit každé přání. Ale jsou tvořeni i takoví, kteří mají za úkol někoho zničit nebo mu škodit. Magik, který takového umělého ducha stvoří je ale za jeho činnost zodpovědný a také za něj nese karmické důsledky. V úrovni země se ještě vyskytují diskarnáti. To jsou duchovní bytosti zemřelých lidí, kteří neodešli po smrti do vyšších sfér, ale zůstali v této úrovni. Většinou z důvodu závislosti na někom nebo na něčem. Ke své existenci potřebují energii, kterou si berou z aury živého člověka. Posledním tvorem, o kterém budu mluvit je poltergeist, neboli bloudící duchovní bytost. To je duch, který je vázán k místu nebo předmětu. Jsou to duchové, kteří tropí hluk, mohou se i zjevovat živým lidem, stěhovat nábytek, přemísťovat věci a podobně. Jistě jste o nich už slyšeli. To všechno jsou bytosti, které žijí s námi ve sféře Země. Třebaže nejsou obvykle vidět. Není třeba se jich ale bát. Většina z nich nemá žádný prostředek k tomu, aby nám jakkoli ublížila. A někteří nám dokonce mohou i pomáhat. Rozhodně vám od nich nehrozí zdaleka takové nebezpečí, jako od některých lidí živých.

VÍLY11-DRYÁDY,NAJÁDY,OREADY A NYMFY

21. listopadu 2008 v 15:56 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI

ZDROJ:

http://carodejnictvijana.blog.cz


Dryády - (latinsky Dryades) jsou v řecké mytologii vodní, lesní a horské bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám.
Nymfy jsou nejpočetnější skupina polobohyň nebo nižších bohyň přírodních. Dělí se do skupin podle toho, kde žijí.
Dryády jsou nymfy, které žijí v jeskyních, hájích i jednotlivých stromech, vázal se na ně i jejich osud a dokonce život; když zahynul strom stářím, bleskem nebo zásahem člověka, zahynula i jeho Dryáda.
Všechny byly krásné, jejich posláním byl zpěv, tanec, zábava. Vyskytovaly se obvykle ve společnosti jiných přírodních tvorů, jako jsou Siléni, Satyrové, Panové nebo i ve společnosti bohů, často to byl Apollón, Dionýsos nebo Hermés či Artemis.
Byly obvykle panny, mnohé však měly potomky s bohy nebo lidmi. Dokonce nebyly všechny nesmrtelné. Byly přívětivé k lidem, jenom pohlední mladí muži mohli přijít k nehodě nebo dokonce k záhubě. Příkladem za mnohé je Hylás na výpravě Argonautů, Narkissos, Hermafrodítos.
Řekové i Římané přinášeli nymfám oběti, budovali jim oltáře i svatyně, a to v přírodě i ve městech. Někdy jim byly zasvěcovány také jeskyně. Byly jim prokazovány pocty.
Soubor:Dryad11.jpg
Najády - (latinsky Naiades) jsou v řecké mytologii vodní, lesní a horské bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám.
Všechny byly krásné, jejich posláním byl zpěv, tanec, zábava. Vyskytovaly se obvykle ve společnosti jiných přírodních tvorů, jako jsou Siléni, Satyrové, Panové nebo i ve společnosti bohů, často to byl Apollón, Dionýsos nebo Hermés či Artemis.
Byly obvykle panny, mnohé však měly potomky s bohy nebo lidmi. Dokonce nebyly všechny nesmrtelné. Byly přívětivé k lidem, jenom pohlední mladí muži mohli přijít k nehodě nebo dokonce k záhubě. Příkladem za mnohé je Hylás na výpravě Argonautů, Narkissos, Hermafrodítos.
Řekové i Římané přinášeli nymfám oběti, budovali jim oltáře i svatyně, a to v přírodě i ve městech. Někdy jim byly zasvěcovány také jeskyně. Byly jim prokazovány pocty.
Nymfy jsou nejpočetnější skupina polobohyň nebo nižších bohyň přírodních. Dělí se do skupin podle toho, kde žijí.
Najády jsou nymfy jezerní, říční, potoční, v horských bystřinách, pramenech a zřídlech; dávaly polím vláhu, zabezpečovaly úrodnost půdy. Najády minerálních pramenů měly léčebnou i věšteckou moc. Jejich osudy byly velice rozmanité, některé žily mezi bohy na Olympu, jiné na zemi se smrtelnými manžely, s nimiž musely snášet radosti i strasti pozemského života.
Byly věčně mladé a krásné, avšak nebyly nesmrtelné. Když vyschlo jejích zřídlo nebo pramen, umíraly s ním.

Odraz v umění

Oready

Oready - (latinsky Oreades) jsou v řecké mytologii vodní, lesní a horské bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám.
Nymfy jsou nejpočetnější skupina polobohyň nebo nižších bohyň přírodních. Dělí se do skupin podle toho, kde žijí.
Oready jsou nymfy horských údolí i horských velikánů. Patřily mezi nejstarší božstva, zrodila je matka země Gaia zároveň s horami. Počet je neznámý, pojmenovány byly zpravidla podle hor, na jejichž stráních žily. K těmto nymfám patřila také Échó.
Všechny byly krásné, jejich posláním byl zpěv, tanec, zábava. Vyskytovaly se obvykle ve společnosti jiných přírodních tvorů, jako jsou Siléni, Satyrové, Panové nebo i ve společnosti bohů, často to byl Apollón, Dionýsos nebo Hermés či Artemis.
Byly obvykle panny, mnohé však měly potomky s bohy nebo lidmi. Dokonce nebyly všechny nesmrtelné. Byly přívětivé k lidem, jenom pohlední mladí muži mohli přijít k nehodě nebo dokonce k záhubě. Příkladem za mnohé je Hylás na výpravě Argonautů, Narkissos, Hermafrodítos.
Řekové i Římané přinášeli nymfám oběti, budovali jim oltáře i svatyně, a to v přírodě i ve městech. Někdy jim byly zasvěcovány také jeskyně. Byly jim prokazovány pocty.
Nymfy - (latinsky Nymphae) jsou v řecké mytologii vodní, lesní a horské bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti podobné našim pohádkovým vílám nebo rusalkám.
Všechny byly krásné, jejich posláním byl zpěv, tanec, zábava. Vyskytovaly se obvykle ve společnosti jiných přírodních tvorů, jako jsou Siléni, Satyrové, Panové nebo i ve společnosti bohů, často to byl Apollón, Dionýsos nebo Hermés či Artemis.
Byly obvykle panny, mnohé však měly potomky s bohy nebo lidmi. Dokonce nebyly všechny nesmrtelné. Byly přívětivé k lidem, jenom pohlední mladí muži mohli přijít k nehodě nebo dokonce k záhubě. Příkladem za mnohé je Hylás na výpravě Argonautů, Narkissos, Hermafrodítos.
Řekové i Římané přinášeli nymfám oběti, budovali jim oltáře i svatyně, a to v přírodě i ve městech. Někdy jim byly zasvěcovány také jeskyně. Byly jim prokazovány pocty.
Nymfy jsou nejpočetnější skupina polobohyň nebo nižších bohyň přírodních. Dělí se do skupin podle toho, kde žijí:
  • Najády - nymfy jezerní, říční, potoční, v horských bystřinách, pramenech a zřídlech
  • Oready - nymfy horských údolí i horských velikánů
  • Dryády - žily v jeskyních, hájích i jednotlivých stromech
V širším smyslu se k nymfám řadily také mořské nymfy:
Soubor:John William Waterhouse - Hylas and the Nymphs (1896).jpg

Odraz v umění

Umělci všech dob je zobrazovali jako krásné mladé a veselé dívky, obvykle při tanci, prostovlasé a v lehkých řízách. Zobrazovány byly s oblibou na vázových malbách, reliéfech, sochány do kamene. Časté jsou mozaikové výzdoby lázní či fontán. Mořské nymfy byly vítaným námětem výzdoby vývěsních štítů přístavních hospod nebo také zdobily přídě lodí. Obvykle jsou vymalovány ve skupinkách, doplňujících různé bájné výjevy.

VÍLY10

21. listopadu 2008 v 15:51 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
Rusalky(rovněž nazývané najády,divoženky nebo prostě vodní víly) jsou jako strážkyně čisté sladké vody v tůňkách a bystřinách připoutány k pramenům,v jejichž dosaku žijí.
Obvykle je zahlédneme pouze o samotě.Poznet se dají podle vody,která jim neustále kape z vlsůa šatů,a dále podle průsvitně nazelenalé pleti.Rusalky jsou obojživelné,jenže na rozdíl od sirén mají místo ocasu nohy.
Tyto bytosti milují hudbu a tanec.Na březích menších vodních toků se proto bedlivě rozhlížejí po nástrojích z rákosí,zvlášť po flétnách.
Na rozdíl od mořských víl se totiž rusalky dychtivě zajímají o suchozemce.Jsou připoutány ke svým studánkám či potůčkům apodobně jako dryády stromů se od svého stanoviště smějí jen nepatrně vzdálit.Většinu informací proto loudí od stkřítků.
Rusalka občas do své tůně naláká nějakého člověka,ale většinou jen z touhy po jeho společnosti,než že by ho chtěla vskutku toužila utopit.
Víly jsou jsou krásné stvoření a každý má svojí vílu.Víly jsou dobré ale i zlé pak je mužeme dělit do 4 ročních období jarní,letní,podzimní a zimní.Víl je tolik, kolik jich chcete vidět.O vílách existují mnoho povídek,příběhů,pohádek a bájí.Někteří lidé věří že mají křídla,delší uši,mají kouzelnou hůlku,že bydlí na hradech ale opravdu je toho moc ale,nebudu vás navádět at´ věříte tomu a tomu.Chceme vám ukázat jaké jsou víly.Ze srdce doufám že se nám to podaří.
Dryády - stromové lesní víly, které chrání stromy a les před škodlivými vlivy
Najády - dcery Poseidonovy, žijící v mořích, starají se o mořské rostliny a živočichy
Alfen - Norské víly které často kontaktují lidské bytosti. Jsou velmi citlivé a na ty kdo je rozzlobí např. křikem nebo jiným špatným chováním můžou seslat nemoc nebo chorobu
Dědeček Hříbeček - Malý skřítkovský dědeček ne větší než 1metr, kterého můžete vidět v lese. Často se proměňuje v obrovský pravý hřib. Za dobrý skutek nám může splnit přání. Ovšem za špatné chování nás může i proklít nebo dokonce nás připravit o život, což většinou dělá velice nerad.
Alven - Praktické neviditelné víly žijící v Norsku hlavně ve vodách. Jsou aktivní hlavně v noci.
Brownie - Malý skotský duch domu který je vždy spjatý s určitou rodinou i po několik generací a chrání je před zlem.
Pohádková Babička - Chodí po vesnicích, vždy se ve vesnici objeví povypráví po domech příběhy nebo pohádky a pak zase záhadně zmizí. Ve skutečnosti je to pohádková mladá víla která tímto nenápadným spůsobem učí a poučuje děti.
Holda - víla středozemního německa kde odměňuje lidi kteří usilovně pracují a trestá lajdáky. Většinou bydlí u rybníka a nádherně zpívá.
Nymfy - Všeobecné označení řeckých víl které rády tancovaly v přírodě a také se pokoušejí navazovat kontakt s lidmi
Zubní víla - Víla která podle pověsti odměňuje děti kterým vypadl mléčný zub. Stačilo dát si vypadlý mléčný zub přes noc pod polštář a zubní víla si zub potají vzala a místo toho tam nechala malý dárek.
Skogsra - Švédská víla, která působí v přírodě. Bydlí v horských nebo skalních jeskyních a dokáže se prý proměnit ve strom.
Divoženka - Velmi nebezpečné víly žijící v našich lesích. Často k sobě přivábily mladé muže a pak je utancovaly k smrti.
Permoníčci - malí trpaslíci žijící na opuštěných mýtinách v dřevěných chaloupkách. Pracují v kouzelných dolech a nacházejí a vykopávají drahé čarovné kameny. Jsou velmi mazaní i když na to moc nevypadají. Občas se postarají i nějaké nemocné nebo poraněné lesní zvíře. Většinou žijí ve společenstvích po 6 až 10 permoníčcích.
Rusalky - někdy se jim také říká " vodníkovi dcery". Bydlí v okolí rybníků, jezírek, potoků nebo řek. Tancují při měsíčku a zpívají. Lidem úmyslně neškodí a můžou si dokonce brát za muže člověka.
Hospodáříček - Domácí skřítek, nejčastěji bydlel na teplém místě u kamen nebo na peci. Hospodyně na něj vžy pamatovaly s mističkou něčeho dobrého, jestliže na něj zapoměla nabo byla líná a nepořádná. skřítek se rozzlobil a začal lidem bydlícím v tom domě znepříjemňovat život.
Letní víly
Velice milé a bezstarostné, ale jsou i některé povrchní víly. Starají se o letní přírodu. Nakonci léta připravují přírodu na podzim a chystají práci pro podzimní víly. Většinou jsou to blondýnky s opálenou pletí. Mají mandlové oči v jemně pomněnkové, tyrkysové nebo zelené barvy. Nemají rády těžké, dlouhé a složité oblečení a tak chodí v šatech z materiálu ještě jemnějšího než hedvábí nebo nahé. Některé mají křídla některé ne. Jako všechny víly milují drahé kameny a tak jestli jim chcete udělat radost, určitě je potěšíte nějakým kamenem. Ale pozor! dávejte nadpřirozeným bytostem dárky jen s dobrým úmyslem, zlo které chcete způsobit se Vám vrátí a ve větší míře!!!
Květinové víly
Jsou krásné, křehké a jemné. Přesně jako květinky. Tyto víly se starají o květiny a podobné rostliny. Bydlí v květech nebo ve velkých květinovích palácích. Také velice rády komunikují s lidmi. Mají schopnost vzít na sebe podobu nějaké květiny. Mohou mít křídla, ale nemusí. Květinové víly jsou velmi hravé a veselé. Velice rády se starají o rostliny a květinky jsou jim za to vděčné. Květinové víly milují veselé a pestré barvy. Pokud nechcete květinové víly naštvat, neničte zbytečně rostliny, dávejte pozor kam v přírodě šlapete a nechovejte se hlučně nebo jako slon v porcelánu! Jako skoro každé víly zbožňují drahé kameny. "Květinové víly" je příliš velký pojem, ve skutečnosti se pak ještě dělí na víly, podle toho o jaké květiny se nejčastěji starají, např. fialkové víly nebo liliové víly...
Víly ohně
Ohňové víly jsou zrzky nebo hnědovlásky s hnědýma, černýma nebo červenýma očima. Jsou hodně temperamentní a divoké. O lidi se příliš nezajímají. Často tančí v plamenech nebo kolem ohně. Mají vlastnost proměnit se v plamen ohně. Nemají sídla objeví se jen společně s ohněm. Pozor! O ohňovou vílu by jste se mohli dost popálit. Potěšíte je karneolem nebo granátem, samozřejmně i jiným kamenem. V očích jiných víl, jsou tyto víly trochu nebezpečné.
Zimní víla je velice plachá a většinou se objevuje na klidných a odlehlých místech. Proto je pro ni je ideální venkov ale stejně málo kdy ji můžete spatřit. Je to jedna z mála víl ,která nevyhledává kontakt s lidmi. Možná je to i proto , že se většinou zamiluje do lidského muže ,kterého nemůže získat.
Má mnoho podob ale nejčastěji ji můžete vidět jako ženu , která se prochází po zasněžené krajině s doprovodem bílého psa. Také ji můžete zahlédnout v sněhové vánici jako malou bílou postavu nebo můžete slyšet její krutý smích .Je ale nejvíce samotářská .....ten kdo ji viděl zmizel nebo byl tak velmi velkém šoku ,že nevyslovil ani větu.
Když jsem ji poprvé zahlédla já , podívala se mi do očí a začala se krutě smát.Začalo sněžit a foukat vítr. Já jsem rychle utíkala domů ale pořád jsem slyšela smích a měla jsem pocit , že tu nejsem sama. Na tento zážitek nikdy nezapomenu. K zimě a zimním víla mám velkou úctu.
Kdysi mi moje babička vyprávěla příběh , který se stal již velmi dávno. Kdysi byl v její rodné vesnici mladý muž a byl velice krásný, nebyla by dívka ,které by se nelíbil. Ale mladíkovi to bylo jedno. Nebyl hodný, neměl úctu a byl krutý.Jednoho dne se vydal pro dříví protože byla krutá zima.Šel do nedalekého lesa , kde vždy bylo dobré dřevo. Našli ho až za několik dní daleko od své rodnné vesnice daleko od své chalupy.Byl pohublý a na první pohled se zdálo ,že i trochu poblázněný.Vykřikovl já ji viděl.... její oči a smích.Nebyl při smyslech. Celá jeho vesnice se o něj dobře strala. Zdálo se , že se muž změnil ale po čase se z něj stal ještě krutější člověk než dříve. Lidé se ho stranili a báli. Po roce přesně na den kdy zmizel se vydal do lesa. Nejdříve se lidé o něj nestarali ale když padl noc a poté bylo ráno a muž nikde, rozhodli se hledat. V lesa našly jeho tělo zmrzlé pod závějí sněhu. Slyšela jsem mnoho příběhů , kde se ztráceli mladí muži a nikdy je nikdo již neviděl. Většinou v zimě a bylo vždy ti nejkrásnější. Nepřipomíná vám to jednu známou pohádku ?
Zimní víly mají velice zvláštní život.Po několika měsících spánku pomáhají svojí matce zimě. Starají se o zimní chod přírody. Jak jsem již řekla málo kdo ji zahlédne a to i na klidném městě na tož ve městě. Nejlépe je ji v paneské zimní přírodě.

VÍLY9

21. listopadu 2008 v 15:46 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
Enchanted Evening Art Print by Lisa Jane
Life Itself is the Most... Art Print by Lisa Jane
Girl Asleep on Mushroom Art Print by Lisa Jane

RYBY

18. listopadu 2008 v 20:35 | GALAXY GIRL =o)
SAMO, ŽE JEJICH POČET TAKY NAROSTE!

VODNÁŘ

18. listopadu 2008 v 20:34 | GALAXY GIRL =o)
VODNÁŘI SE TAKÉ ROZMNOŽÍ!

KOZOROH

18. listopadu 2008 v 20:32 | GALAXY GIRL =o)
KOZOROHŮM ZDAR!

STŘELEC

18. listopadu 2008 v 20:31 | GALAXY GIRL =o)
VÍC, VÍC, VÍC - JASNĚ!

ŠTÍR

18. listopadu 2008 v 20:30 | GALAXY GIRL =o)
TO NEJNEJNEJNEJ ZNAMENÍ TAKY NEOŠÍDÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VÁHY

18. listopadu 2008 v 20:29 | GALAXY GIRL =o)
JASNĚ, ŽE VÁHY DOPLNÍM!

PANNA

18. listopadu 2008 v 20:27 | GALAXY GIRL =o)
URČITĚ NAJDU DALŠÍ!

LEV

18. listopadu 2008 v 20:26 | GALAXY GIRL =o)
I LVŮ BUDE VÍCE!

RAK

18. listopadu 2008 v 20:25 | GALAXY GIRL =o)
TĚŠTE SE NA DALŠÍ!

BLÍŽENCI

18. listopadu 2008 v 20:24 | GALAXY GIRL =o)
BUDOU NOVÝ!

BÝK

18. listopadu 2008 v 20:23 | GALAXY GIRL =o)
PŘIDĚLÁM!


BERAN

18. listopadu 2008 v 20:21 | GALAXY GIRL =o)
BUDE JICH VÍC, NEBOJTE SE!

VÍLY8-dobro a zlo

18. listopadu 2008 v 20:17 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI

VÍLY7

18. listopadu 2008 v 20:15 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
Enchanted Evening Art Print by Lisa Jane
Life Itself is the Most... Art Print by Lisa Jane
Girl Asleep on Mushroom Art Print by Lisa Jane

VÍLY6

18. listopadu 2008 v 20:10 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI

VÍLY5+popis

18. listopadu 2008 v 20:05 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
Víla, též rusalka nebo divoženka je nadpřirozená bytost jež v různých obdobách nacházíme v mytologii Evropy už od ranného starověku. Samotný výraz víla je slovanský ale v jiných pantheonech zaujímají jejich místo nixy (u Germánů), sidhe (u Keltů) a nymfy (u Řeků), podobnými bytostmi jsou i mořské panny. Ve středověku se pro ně používalo starofrancouzské slovo fae, z čehož vychází dnešní anglické fairy. V některých oblastech měly víly velký náboženský význam, například na Balkáně.

Víla z etymologického hlediska

Slovanský výraz víla (původně vila, na Balkáně samovila) pochází od slova viliti - být posedlý, bláznivý. Podobně divoženka je odvozeno od divá žena, kde divá může znamenat bláznivá, ale taky může odkazovat na slovo diva nebo samodiva, což má indoevropský kořen (srov. keltské dive, divone, latinské divus, sansktské déva - ve významu nadpřirozená, božská). Označení rusalka zřejmě vzniklo buď od slova rusá (rusovlasá) nebo od slova rusa ve významu "řeka".

Nejstarší zprávy o vílách

Původ

Druhy

Vztah víl k lidem

Negativní

Pozitivní

Vztah víl k lidem je ale často líčen také jako velmi kladný. Někde víly mladým mužům neubližují, ale naopak jim pomáhají, drží nad nimi ochrannou ruku a obdarovávají je (např. v Srbsku jsou známé vílí "posestriny", pomyslné sestry a ochránkyně mladých junáků). Dokonce se za ně mohou i provdat (v některých pověstech dobrovolně, v jiných z donucení, třeba když jim jejich nastávající ukradne nějakou část majetku, bez kterého od něj nemohou odejít), ale takový sňatek obvykle mívá nějakou podmínku, která nesmí být porušena, jinak víla svého muže opustí a už se k němu nikdy nevrátí. Takovou podmínkou je třeba to, že muž nesmí víle nikdy vyčíst její vílí původ, ustříhnout jí vlasy nebo se snažit zjistit, co dělá v noci v zamčeném pokoji. V pověstech manžel tuto podmínku obvykle nedodrží a víla od něj i jejich dětí navždy odejde. Dokud je ale víla s ním, pomáhá mu svými znalostmi či kouzly a manželům se velmi daří. Děti, které spolu muži a víly mají, bývají neobyčejně moudré a mají výbornou paměť.

Zvyky a svátky spojené s vílami

Neslovanské víly

zdroj-carodejnictvijana-it is goooooooooood=o)

_Z_______________Z__ZZ________________________________________ZZZZ___________Z
_ZZZZZZ_______________Z_____________________________________ZZ_Z___________ZZ
_ZZ_____ZZZZZZZ_____Z___Z_________________________________ZZZ_Z_________ZZZZZ
__Z___________ZZZZ___Z___ZZ______________________________ZZ__Z______ZZZ____ZZ
___ZZ____________ZZ___Z___Z____________________________ZZZ___Z____ZZ_______ZZ
___ZZ______________ZZ_Z____Z__________________________ZZ_____Z__Z__________Z
____Z____________ZZZZZZZ____Z_______ZZZZZZZZ_________ZZ_____Z_ZZ___________Z
____ZZ__________Z_______ZZ___Z____ZZZZZZZZZZZZ_____ZZ______ZZZ_____________ZZ
____ZZZZZZZZ____Z________ZZ__Z___ZZZZZZZZZZZZZZ___ZZ______ZZZZZZZZ_______ZZZZ
____ZZ___ZZZZZZZZ__________Z__Z_ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ______ZZ_____ZZ___ZZZZZZZ
____ZZ________ZZZZ__________Z__ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ_______ZZ_______Z_ZZZZ___Z
_____Z_____________ZZZZ______Z_ZZZZZZZZZ____ZZZZZZ_____Z________ZZZ_______Z
_____Z_________________ZZ_____ZZZZZZZZZ______ZZZZZ____Z_______Z___________Z
_____Z____________________ZZ__ZZZZZZZ_________ZZZZZ__Z_____ZZ_____________ZZ
____ZZ_ZZZZZZZZZZZ___________ZZZZZZZ__________ZZZZZZ__Z___Z_________________Z
_____ZZ___________ZZ_________ZZZZZZZ_ZZ___ZZ__ZZZZZZ___ZZ________ZZZZZZZZZZZ
______ZZ_____________ZZ_____ZZZZZZZZ_________ZZZZZZZZZZZZZ____ZZZ_________Z
_______ZZ______________ZZ___ZZZZZZZZZ_______ZZZZZZZZZZ__ZZ___Z___________Z
_______ZZ____________ZZZZZZZZZZZZZZZZ______ZZZZZZZZZZZ___ZZZZ____________Z
________Z___________ZZ_____Z_ZZZZZZZZZZZZZZZ______ZZZZZ___Z______________Z
_______ZZZ____________Z__ZZ__ZZZZZZZZ_______ZZ_______ZZ________ZZZZZZZZZZZ
______ZZZ______________ZZZZ__ZZZZZZZZZZ___ZZ_________ZZZ______Z_________ZZ
_______ZZZ_________ZZZ____Z___ZZZZZZZZZZ____________ZZZZ____ZZ__________Z
________ZZ______ZZ________Z___ZZZZZZZZZZZ_____Z_____ZZZZZZZZZZZZZZ______Z
_________Z____ZZ___________Z_ZZZ_ZZZZZZZZZ___ZZ_____ZZZZZ_________ZZZ___Z
_______ZZZZZZZ__ZZZZZZZZZZ__ZZZ__ZZZZZZZZZZ__ZZ____ZZZZZZ___________ZZZZZZ
_____ZZZZ___________Z_______ZZZ__ZZZZZZZZ_Z__ZZ____ZZZZZZ___ZZZZZZZZ______ZZZZ
___ZZZ______________Z______ZZZZ__ZZZZZZZZ_ZZ_Z____ZZZZZZZ_______Z______ZZZZ___Z
__ZZ___ZZZZZZ______Z______ZZZZZ___ZZZZZZ_ZZZ_Z____ZZZZZZZZ______Z______ZZ__ZZZ
___ZZZZ______Z_____ZZ__ZZZZZZZZ____ZZZZZ_ZZ_ZZ____ZZZZZZZZZZZ___ZZ____Z
_____________ZZ____ZZZZ____ZZZZ____ZZZZZ_Z__Z____ZZZZZ_______ZZZZZ____Z
______________ZZZZZZ_______ZZZZ____ZZZZZ_Z_ZZ____ZZZZ_____________ZZZZ
____________________________ZZZZ____ZZZZ___Z_____ZZZZ
_____________________________ZZZ_____ZZZ__ZZ____ZZZZZ
_______________________________ZZ_____ZZZZZ____ZZZZZZ
_______________________________ZZ______ZZZ_____Z____ZZZZ
_______________________________ZZZ_____ZZ_____ZZ________ZZZ
______________________________Z__ZZ____ZZ_____Z___________ZZZZ
_____________________________Z_____Z____Z____Z________________ZZZ
____________________________ZZ_____Z____Z____Z__________________ZZ
____________________________ZZ______Z___Z___ZZZZ_________________ZZ
____________________________ZZ______Z___Z___ZZZZZ_________________Z
_____________________________Z______ZZ__Z___Z___ZZZ________________Z
______________________________ZZZZZZZ__Z___Z________ZZ_____________ZZ
______________________________ZZ_______Z___ZZ_________ZZZ__________ZZ
_____________________________Z_________Z_____ZZZ________ZZZ_______ZZ
____________________________ZZZZZ_____ZZ_________Z________ZZZZZZZZ
_________________________________ZZZZ___ZZZZZZZZZ_ZZZZZZZZ
hezky ne?

Výskyt
Víly jsou magičtí tvorové typu podobného lidem, nejčastěji ženského pohlaví. Jsou rozšířeny ve střední a východní Evropě a v některých částech Asie. Jejich přirozeným životním prostředím je les, případně pastviny, louky a okolí vodních toků v blízkosti lesů. Jen obtížně se přizpůsobují postupující lidské civilizaci.

VÍLY4

11. listopadu 2008 v 16:18 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
http://image038.mylivepage.com/chunk38/549620/470/Budu%20opatrn%C3%A1%20Brou%C4%8Dku.gif
http://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/673/mot%C3%BDl%C3%AD%20v%C3%ADla.gif
http://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/673/fialov%C3%A11.gif
http://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/686/z49.gif
http://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/693/001-032.gifhttp://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/648/001-048.gifhttp://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/648/001-049.gifhttp://image012.mylivepage.com/chunk12/969212/648/001-044.gifHosted By SparkleTags.com
Photobucket - Video and Image Hosting
Photobucket - Video and Image Hosting

4

25.7.2007 23:08 | www.sirmaola.unas.cz | Víly-fairies
angels9.gif

myspace layouts, myspace codes, glitter graphicsmyspace layouts, myspace codes, glitter graphics


myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
Obrázek “http://mapage.noos.fr/caseadivers2/papier4.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

VÍLY3

11. listopadu 2008 v 16:09 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI


VÍLY2

11. listopadu 2008 v 16:02 | GALAXY GIRL =o) |  MAGICKÉ BYTOSTI
Vila
)

Víly

Víla?

Víla

Víla, nebo jenom sen...?

Víla, nebo anděl?

6.3.16 ~fae